Jump to content
php.lv forumi

ko jūs sakat par šādu lietu


labaiss

Recommended Posts

Labdien,

Man prātā iešāvās viena ideja, bet nezinu cik tā būtu reāli un pareiza, tāpēc vēlētos dzirdēt Jūsu domas.

 

Tā tad ir mājas lapa ar divām valodām. ( nu kaut vai sešām)

 

kad tiek izsaukts domēna vārds piem., www.mana_lapa_po.lv

nostrādā PHP scripts, kurš saņem IP, pārbauda no kuras valsts šis IP ir un attiecīgi izvēlas valodu.

Ja šādas valodas nav - izvēlas vienu valodu (nu tas nav svarīgi). Un protams var arī pēc tam pārslēgties.

 

Kādas Jūsu domas?

 

 

P.s. Es nejautāju kā to izveidot

Edited by labaiss
Link to comment
Share on other sites

Doma idejiski ir pareiza, vienīgi vienmēr paliek jautājums, kādu valodu by-default grib redzēt, piemēram, Kanādas lietotājs: franču vai angļu.

Zinu, ka citi apskata pārlūka padoto (piemēram):

Accept-Language: en-us,en;q=0.5

headeri.

Varbūt var abas šīs pieejas apvienot. Pēc IP noteikt valsti (pietiekami resursprasīga lieta) un tad izvēlēties no šai valstij raksturīgajām valodām ar accept-language.

Link to comment
Share on other sites

Man sistēma strādā apmēram šādi. Defaultā valoda ir en. Sākumā nočekojam vai gadījumā lietotājs valodu jau nav izvēlējies - cepums. Tālāk skatamies vai iekš $_SERVER['HTTP_ACCEPT_LANGUAGE'] nav kāda no iespējamām valodām (izņemot en). Ja nekas no iepriekšējā nav izpildījies, tad čekojam pēc IP ( http://api.hostip.info/country.php?ip=xxx ), ja arī IP nesakrīt ar nevienu no valodām, tad metam uz defaulto.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā Aleksejs ieminējās to, ka valsts noteikšana pēc ip adreses prasa daudz resursus, par ko viņam arī ir pilnīga taisnība, tad atcerējos vienu labu lietu kas šo padarīšanu var ļoti spēcīgi optimizēt. Tā kā rakstīšana un vaicājumi būs diezgan gari, tad izveidošu jaunu tēmu sadaļā datubāzēm, pēc tam ielikšu arī šeit saiti.

Link to comment
Share on other sites

Kā izpaužas tas, ka valsts noteikšana pēc IP ir resurietilpīga? Ja no mysql, tad tas ir viens ātrs kverijs, ja no faila ar bināro meklēšanu, tad vēl par kārtu ātrāk.

 

Te bija piemērs ar HTTP requestu uz ārēju API, kas tiešām ir nejēdzīgi resursietilpīgs un nestabils risinājums. MySQL risinājums vairumā gadījumu būs pietiekami labs un ātrs.

Link to comment
Share on other sites

Tā valodas automātiskā definēšana man praktiski tikai traucē, jo ir PC ar Windows XP (DE valodā) un visos portālos man met arī DE kā primāro - google,twitter utt..Labāk jau padod valodu ko izvēlas visvairāk tavas lapas apmeklētāji un tālāk jau ļauj pašiem izvēlēties

Link to comment
Share on other sites

Skatos diskusija šeit jau arī ir pagājusi uz priekšu. Izveidoju jaunu tēmu par valsts noteikšanas pēc ip adreses, tā kā šajā tēmā primāri ir mazliet kaut kas cits, tad pašas valsts noteikšana varētu tikt apspriesta šeit: http://php.lv/f/topic/17689-valsts-noteiksana-pec-ip-adreses-optimizeta-pieeja kam interesē protams.

Link to comment
Share on other sites

<?php

 

$country = file_get_contents('http://api.hostip.info/country.php?ip='.$_SERVER['REMOTE_ADDR'];

if($country = 'LV'){include'lang/lv.php';}

elseif($country = 'RU'){include'lang/ru.php';}

elseif($country = 'EN'){include'lang/ru.php';}

else{include'lang/en.php'};

 

?>

 

nav grūti tikai jāatrod tādi saiti...

Link to comment
Share on other sites

Labak shadu lietu neizmantot, jo:

Nekad neuzzinasi kaada valoda lietotajs velas lasiit.

piemeram ja buusi Kjiina (darbs, ekskursija etc.) un gribesi paskatiities lapu? Lasiisi Kjiiniski ?

Labak pietureties peec principa: kaadai valstij pieder domens tada ir defolta valoda

(LV - latviski, Lt Lietuviski etc.. )

Ja domens ir strptautisks (com EU), tad izveleties valodu kuras valsts auditorijai taa ir paredzeta.

Piedevam uzlikt labi un erti parsledzmu uz anglju (krodzinjus pashaa augsaa [labais vai kreisais sturis]).

Ja lapa ir ar registraciju, tad var pajautaat userim kaadu valodu velas izmantot ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...