Jump to content
php.lv forumi

Ko jūs domājat par darba devējiem?


Squad

Recommended Posts

...

 

Google te vispār nekorekti pieminēt, manuprāt, jo kā jau teicu - tas ir unikāls uzņēmums... Neba nu kāds no tiem, kas te gudri runā tur ir bijis un radījis to gmail, piemēram...

 

Bet nu vispārīgi runājot - labāk paskatieties kā realitātē viss notiek! Mūsu uzņēmējdarbības vide un politika vairāk ir raksturīga Krievijai, nevis ASV un tas jau pasaka ĻOTI daudz... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Neliels kopsavilkums no mana skatu punkta:

Ja uzņēmums ir attīstības fāzē, tad

1)VC riskē tikai ar saviem ieguldījumiem, tāpēc saņem nelielu daļu.

2)Uzņēmējs ir spējīgs cilvēks ar labām zināšanām, riskē ar savu laiku pastipirnāti, jo parasti strādā vairāk, tāpēc saņem lielāko daļu

3)Darbinieks riskē ar sava karjeras izaugsmi un iespējams mazāku algu, tāpēc saņem pavisam nelielu daļu.

 

Ja uzņēmums ir stabils, tad:

1)VC saņem tik lielu daļu, cik reāli viņa ieguldījums atbils uzņēmuma vērtībai.

2)Uzņēmējs neriskē ar neko, viņam daļa jau ir, saņem tikai algu par savu darbu.

3)Darbinieka risks ir minimāls, tāpēc viņš saņem ļoti, ļoti maziņu daļu uzņēmuma, bet, ja tas ir stabils uzņēmums, tad ilgtermiņā tam ir jēga.

 

Manuprāt - absolūti aplam un ačgārni... Kāpēc gan, tur kur VC vairāk riskē ar savu naudu (ar to, ka varētu būt zaudējumi lielāki) saņem mazāku daļu? Neloģiski - riskam jābūt proporcionālam gaidāmajam ienākumam.

 

Klau, codez - finanšu, investīciju un uzņēmējdarbības mācību vielas - varētu sākt ar draudzēties ar tām! :)

Link to comment
Share on other sites

Tas, kur VC iegulda un kā veido savu portfeli nav tava darīšana galīgi...

Tev ir jānovada uzņēmums pēc noteiktā plāna un atskaitīties par naudas izlietojumu līdz pēdējam dolāram tev arī nāksies VC! Un arī taisnoties, kāpēc tas vai tas neizdevās... Dabūsi pamatīgi nopūlēties un smagi strādāt, pie tam - ar iespēju, ka nesaņemsi neko adekvātu pretim!

Ja tu likumīgi nolaidīsi VC naudiņu pa burbuli, tev nekādas parādsaistības nebūs jākārto, ja nu vienīgi tu biji paņēmis ieguldījumus, no bandīta Fedjas, kuram ir nedaudz savādāka izpratne par ieguldīšanu.

 

 

Tu laikam nesaproti, ka dzīvē viss pats nostājas savās vietās, tāpēc arī tu neesi miljonārs! :D

Ja es tagad būtu miljonārs, tad es būtu jaunākais paštaisītais :) (self made) miljonārs Latvijā.

Man vēl ir daudz laika un kafijas biezumi saka, ka man viss vēl priekšā.

Link to comment
Share on other sites

codez, vēlu veiksmi jaunā uzņēmuma dibināšanā. Tiešām no sirds vēlu veiksmi. Taču, manuprāt - YOU ARE WRONG! Iesaku Tev padomāt par šādiem jautājumiem: Ja Tu būtu uzņēmuma vadītājs kā Tu nodrošinātu uzņēmuma izaugsmi/rentabilitāti/utt ņemot vērā, ka kontrolpaketi nāktos atdot darbiniekiem.

 

P.S. Sakarā ar vispasaules finanšu krīzi visi šie VC ir kļuvuši daudz piesardzīgāki.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt - absolūti aplam un ačgārni... Kāpēc gan, tur kur VC vairāk riskē ar savu naudu (ar to, ka varētu būt zaudējumi lielāki) saņem mazāku daļu? Neloģiski - riskam jābūt proporcionālam gaidāmajam ienākumam.

Neprasi man, tāda ir pasaules prakse, es to neizdomāju, tāda ir realitāte. ASV, ļoti bieži pilnībā finansējot projektu, VC saņem zem 10% no daļām.

 

 

Ja Tu būtu uzņēmuma vadītājs kā Tu nodrošinātu uzņēmuma izaugsmi/rentabilitāti/utt ņemot vērā, ka kontrolpaketi nāktos atdot darbiniekiem.

Kāpēc gan kotrolpaketi. Dažādos gadījumos varētu būt dažādi, bet kopā VC+darbiniekiem varētu sastādīt līdz 50% daļas.

Piemēram, vairāk kā 1/3 googles pieder darbiniekiem, atskaitot dibinātājus Brinu un Peidžu.

Link to comment
Share on other sites

Taču, manuprāt - YOU ARE WRONG!

Ja es esmu WRONG, tad wrong ir visa ASV korporatīvā sistēma, jo to, ko es stāstīju, nav mans izdomājums, bet gan informācija, kuru esmu ieguvis, interesējoties par šīm lietām.

Protams, ne visur 100% tā ir, bet daudz kur un paradoksāli, ka tieši veiksmīgākajos uzņēmos tā ir.

Link to comment
Share on other sites

JAVA, gan jau es šijā formuā būšu vēl, gan jau sagaidīsi arī nezinot manu vārdu.

 

 

Aleksej, pasaulē viss nav diskrēti nodalīts un uzņēmējs un darbinieks reālā situācijā neatrodas galos, bet nedaudz uz vidu, kur uzņēmējs var būt nedaudz darbinieks un darbinieks var būt nedaudz uzņēmējs.

 

ASV un arī pārējās pasaules, veiksmīgākais biznesa modelis

http://en.wikipedia.org/wiki/Corporation

"Corporations exist as a product of corporate law, and their rules balance the interests of the shareholders that invest their capital and the employees who contribute their labor. People work together in corporations to produce."

Link to comment
Share on other sites

codez - lasījis esi es tā skatos, bet izpratnes tev par to lietu joprojām maz... Pirmkārt - ASV korporācijas - tur ir iekšā sava korporatīvā kultūra, ētika, darba stils utt. "We work together" nenozīmē, ka šefs nepelna miljonus, bet darbinieki savus tūkstošus dolārus ik mēnesi - algu, kas vienkārši tiek pacelta ik pa laikam - darbinieks ceļ karjeru, uzņēmējs ceļ peļņu no uzņēmuma!

Un par tām VC lietām - ja tu būtu VC tu atdotu, teiksim, 100'000 naudiņas kādam, kuram ir ideja, pretī dabūnot 10% uzņēmuma daļas, labi zinot, ka tava nauda arī ir visa nauda, kas uzņēmumam sākotnēji būs? Redz, tādā gadījumā tai idejai kopā ar tās izpildījumu - ko veic tie čaļi jābūt vērtai vismaz 900'000 naudiņas! Vienkārša matemātika! Ja tava ideja būs vērta 1000 Ls, es tev iedošu 10'000 Ls, bet pats saņemšu 90% uzņēmuma daļas!

 

Kad nolaidīsies uz zemes, tad arī varēsi skaidrot savu plānu kā kļūt par miljonāru, pagaidām tu esi topošais miljonārs zem savas segas - kur tu sapņo un vēl sazin ko dari...

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...