Jump to content
php.lv forumi

Ko jūs domājat par darba devējiem?


Squad

Recommended Posts

Squad, ja runā tieši par e-komerciju, tad principā ir jārada produkts, kurš dod labumu tam, kurš to lieto, vai tā ir izklaide, komunikācija, biznesa rīks, vai vienalga kas cits. Ja domā darboties, bez ieguldījumiem, tad tev jārēķinās, ka jāizstrādā būs viss pašam. Tas nozīmē, ka nedrīksti izvēlēties pārāk smagu projektu, lai neievelkas uz gadiem. Peļņu var saņemt, kā maksu par pakalpojumu (SMS, PayPal, pārskaitījums, utt., utjp.), vai kā maksu par reklāmu. Tam risinājumu ir daudz un viņi ir vienkārši.

 

Varu pateikt, ka, piemēram, 1000 lietotāji dienā dod vidēji 10$ reklāmā (Latvijā nedaudz mazāk, ASV nedaudz vairāk). Tas nozīmē, ka, ja izveidosi projektu, kuru lietos 100 000K lietotāji/ dienā, tad tev vidēji ienāks 1000$/dienā no reklāma. Ja tāds pats projekts būs ar maksu par pakalpojumu, piemēram, web spēlē vai biznesa tūlis ar Premium kontiem, vai vienalgā kāds cits, tad vari rēķināties ar pāris reizes lielākiem ienākumiem no apmeklētāja/ dienā.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jauniešu maksimālisti... Zaļknābji, kad jūs beidzot sapratīsiet, ka jāstrādā ir visu mūžu cilvēkam un cilvēks bez darba ir morāla lupata... Priekš tam ir dots brīvais laiks (brīvdienas, atvaļinājumi utt.), kad varat atpūsties! ;)

driizaak fanaati... pasauli neiekaroja visu muzu stradajosi pazemiigi cilvecinji (vini gan verpa intrigas un lasija dzelteno presi).

 

un par darba devejiem domas ir taadas, ka nereti vinji nogalina so jauniesu fanaatismu, tieksmi pec sasniegumiem. galvaa sacaaksteejusi riebeklji no "valdes" izskalo smadzenes, liek darit lietas, kas kaadam talantam aplauz sparnus (piemeram, taisit struntigu web lapeli).. patiesiibaa lumpenji, kuri neprot izmantot talantus un izmantot so resursu lai raditu kaut ko kas ir kaut vai 0,01% no Google biznesa.

 

codez, jaa, e-coms... oki, padomasu... paraksos.. ta jau redzes, anyway forsi, ka ir vel kadi, kas domaa plasaak, jo radas iespaids, ka apkart ir tikai normalie (tadi, kuriem alga jebkada ir laba un jaklausa darba devejam, kurs ir Dievs)

Link to comment
Share on other sites

Squad, nevienā vietā neesmu teicis, ka jebkāda alga ir laba un ka visā jāklausa darba devējam. Tikai to gribi būt noteicējs par uzņēmumu, tad tev jābūt nevis darbiniekam, bet gan uzņēmējam. Neviens Tev neliedz būt par biznesa īpašnieku un turpināt strādāt šajā pašā īpašumā (patiesībā uzsākot uzņēmējdarbību, visticamāk, ka vienīgie uzņēmuma darbiniei būsiet tu pats kopā ar saviem partneriem), kad būsiet pēc gada vergošanas (uz sevi un savu uzņēmumu) beidzot tikuši līdz tam, ka uzņēmums sāk nest peļņu, lūk tad es gribu redzēt, kā Tu katram pieņemtajam darbiniekam piešķirsi daļu no sava izcīnītā kumosa.

Link to comment
Share on other sites

Esmu redzejis firmas, kas nonikst, jo darbinieki aiziet - apnik stradat par tadu algu un nav skaidribas par nakotni, dalajs arii nav.

 

Protams, sekretarei dalju butu gruti pieskirt, bet arii tas iespeejams - piem, ja vina kluust par firmas teela dalju.

Programmerim - nedomaju, ka tas butu skerslis

 

Cik pie sevis esmu domajis, firmas modelis varetu but tads, ka piemeram, 51% paliek dibinaatajiem, parejie laika gaitaa tiek sadaliiti darbiniekiem, teiksim taa, ka peec pieciem gadiem 49% ir sadaliti darbiniekiem un tad nezinu kaa... ja vajag veel. mozh pacelj kapitaalu uttt.

Edited by Squad
Link to comment
Share on other sites

driizaak fanaati... pasauli neiekaroja visu muzu stradajosi pazemiigi cilvecinji (vini gan verpa intrigas un lasija dzelteno presi).

 

un par darba devejiem domas ir taadas, ka nereti vinji nogalina so jauniesu fanaatismu, tieksmi pec sasniegumiem. galvaa sacaaksteejusi riebeklji no "valdes" izskalo smadzenes, liek darit lietas, kas kaadam talantam aplauz sparnus (piemeram, taisit struntigu web lapeli).. patiesiibaa lumpenji, kuri neprot izmantot talantus un izmantot so resursu lai raditu kaut ko kas ir kaut vai 0,01% no Google biznesa.

 

Kurš te saka, ka darba devējs ir dievs? Un ja esi talants, tad kas tev lauž tos spārnus? Ej un dibini pats savu uzņēmumu, ja esi talants - naudu dabūsi! Nevajag mēģināt no žiguļa "uzspodrināt" ferrari! Ja esi talants, tad arī to pamanīs citi un arī darba devēji!

 

Bet tu vairāk te žēlojies, kā tevi visi apceļ, labāk izvērtē sevi - cik daudz un ko es izdarījis un ko vari izdarīt vispār!

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs, par viniem - nezinu, drosi vien.. jo gaja uz citam vietam delj taa, ka lielaaka alga, neskatoties uz to, ka faktiski bija tie, kas no sakuma firmaa straadaa. Ja firma straadaa 10 gadus un galvenie darbinieki knapinaas, tas ir normaali? Manupraat, nav.

 

Java - es neuztraucos par ko es varu izdarit, es domaju vai un kaada ir jeega darit to ko es daru... sedet darbaa ar algu un programmeet to pasu mazliet savadaak ... man liekas tik bezjeedziigi... tiesam dzive neko vairak nepiedaavaa??????? :O :O :O vienigi codez piedaavaa kadas idejas, jus te tikai spiezat pie zemes, bet es negribu but darbinieks pie duma darba deveja

 

ok, ok... redzess, mozh javeido savs sia, it kaa ir dazas domas... ir jau sakonekteeti cilveeki ar kuriem shis tas tiks uzsaakts, protams sakums bus pagruts un nakotnes garantijas nekadas...

Link to comment
Share on other sites

Java - es neuztraucos par ko es varu izdarit, es domaju vai un kaada ir jeega darit to ko es daru... sedet darbaa ar algu un programmeet to pasu mazliet savadaak ... man liekas tik bezjeedziigi... tiesam dzive neko vairak nepiedaavaa??????? :O :O :O vienigi codez piedaavaa kadas idejas, jus te tikai spiezat pie zemes, bet es negribu but darbinieks pie duma darba deveja

 

Kāds nu kurš tas darba devējs ir, nemāku spriezt... Dzīve piedāvā - daudz ko piedāvā! Nepatīk, kodēt, nedari to - ej mazgā mašīnas kaut vai! :)

Pirmkārt - nespiež jau neviens pie zemes, vienkārši iesaku - es ar agrāk domāju - nu tik man būs rožaina nākotne, daudz naudas - realitāte ir daudz savādāk - jāprot atšķirt sapņi no realitātes, tomēr ir lietas, kur ir jādomā reāli, nevis tā kā pašam gribētos... Piespiezt pie zemes - nav jau kur piespiezt, cik zinu, cilvēks lidot neprot - tātad - pie zemes vien visi esam! :D

 

Savu firmu, manuprāt, var bīdīt ar savu aizmuguri - klientu loku un sākumkapitālu, kā arī plānus vajag vismaz: plānu A - kas notiks, ja viss ies normāli, plānu B - ja ies necerēti labi un pats galvenais plāns C - vissliktākais iespējamais variants! ;)

 

Iesaku to apsvērt, lai nav tā, ka pēc mēneša jāmet visam ar roku, jo nav naudas par ko dzīvot vispār...

Link to comment
Share on other sites

Java, tava un iespejams, arii mana kluda ir bijusi taa, ka sapnji nepiepildaas, ja saak domaat reaali.... taa nu tas ir.. tapat kaa rallijaa - lai brauktu rallijaa, jaabrauc aatraak par savaam baileem, arii dziivee, lai kaut ko sasniegtu, ir japarkapj paari reaalajai izjuutai... filosofiskas pardomas. bet ja papeta kaa riikojusies tie, kas kaut ko sasniegusi, biezi taas ir bijusas sakotneji nereaalas idejas, sakotneji bezjedzigas nodarbes... piemers ar edisonu un lampinju kaut vai

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu, kas codez teiktajā par akcijām ir tik nereāls?

Pats zinu piemēru, kad cikvēks uzņēmumā ir sācis strādāt kā parasts darbinieks un tagad viņam pieder daļa firmas. Protams, tam cilvēkam bija liela pieredze (php,mysql utt.) un spēja sniegt inovatīvas idejas, kas uzņēmumam protams ir tikai papildus bonuss.

Edited by zinatnieks
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

taisnība, bet ne visa, imho tas raksts ir tika par tiem paraugdarbiniekiem, kuri samācīti tieši tā, kā amerikāņu grāmatās un kuri domā, ka jautājums "kāpēc jums ir suns nevis kaķis, pamatojiet!" ir pavisam normāls jautājums darba intervijas n-tajā atlases kārtā.

 

man atkal patika:

When you run into an idiot in the entrepreneurial world..
gan jau ka izlasot šo rakstu radās vēl viens tāds idiots, kurš darbiniekus uzskata par idiotiem un sevi par dievu.
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...