Jump to content
php.lv forumi

www.dabbledb.com kopijas cena?


Guest Zigis

Recommended Posts

Kāda varētu būt aptuvenā www.dabbledb.com klona cena? Tas ir, par cik naudiņām tādu varētu/gribētu uztaisīt .lv programmētāji?

Link to comment
Share on other sites

Domā, Google Spreadsheets? Man liekas, tas nav īsti tas pats. Dabbledb ir vairāk orientēta uz 'applikāciju' būvēšanu.

 

(Tiešām, tāda lapa izmaksā sākot no Ls 30'000?!!)

Link to comment
Share on other sites

nu online DB applikāciju/reporting tūļu cena tiešām ir liela.

protams, vari noalgot studentus pa 200Ls un bugainu versiju uztaisīt... tās jau ir tavas darīšanas.

Bieži vien pasūtītājiem liekas, ka vot redz tur nekā nav.. a patiesībā tādi softi ir ļoti sīki jāizstrādā - specene, kods, testēšana...

Link to comment
Share on other sites

Pieņemot, ka programmētāja alga Latvijā ir apmēram Ls 1000 (*2, ja rēķina nodokļus), sanāk, ka vienam puslīdz lielam speciālistam te ir ko rauties vismaz gadu. Kaut kā neliekas īsti ticami.

Link to comment
Share on other sites

Es vairāk biju domājis, cik tāds projekts varētu maksāt, to pasūtot individuālam programmētājam, nevis lielajiem kantoriem, kur milzīgs procents aiziet peļņā/menedžmentā/utt. Tas ir, jautājums ir par to, cik par tādu applikāciju prasītu Robis :)

Edited by Zigis
Link to comment
Share on other sites

robis tādu nevarētu uzkodēt. vienam cilvēkam tas nav pa spēkam. Bet ja viens cilvēks to taisa gadu, divus, trīs, vai tas ir izdevīgi?

projekts ir liels un tur dokumentācija ir obligāta, citādi pats var saputroties... dokumentāciijas izstrāde jau ir garš process, vēl tāda lieta kā testēšana...

manuprāt vienam cilvēkam bik vairāk kā viens gads ... un tehnoloģijas attīstas ....

man liekas ka tur ar pliku php būs par maz ...

Link to comment
Share on other sites

un vēl jautājums, vai viens tādu var uztaisīt - tb. kaut kāds ūberuniversālais spečuks, kas vienlīdz labi māk db knifus, php, css hackus, spēj paskatīties uz visu projectu kopumā un izvērtēt ko no lielā ideju kalna ir vērts realizēt tūlīt, ko atlikt uz vēlāku laiku, un spēj iekļauties, kaut vai paša noteiktajos termiņos.

parasti cilvēki specializējas uz šaurāku svēru (vai arī dara visu, bet sekli), jo katram punktam ir vajadziga mazliet citāda domāšana, un domāšanu nevar tā hops pārslēgt.

Link to comment
Share on other sites

No tehnoloģiju viedokļa tur nekas tāds ūbergrūts nevarētu būt. PHP backends, ļoti daudz Javascript/AJAX un dažās vietās kāds Flash-bāzēts reporting tūlis (tādus var iepirkt jau gatavus par kādām 200-300 naudiņām)

Link to comment
Share on other sites

Pieņemot, ka programmētāja alga Latvijā ir apmēram Ls 1000 (*2, ja rēķina nodokļus), sanāk, ka vienam puslīdz lielam speciālistam te ir ko rauties vismaz gadu. Kaut kā neliekas īsti ticami.

nezinu kur visi taadas cenas rauj 1000ls. es pat pusi no taas nesanjemu par pilnu darba dienu.

 

 

ja runaa par vienu programmeetaaju, tad man jau taa buutiiba nepatiik. nopietnai lapai vajag vismaz divus.

man jau arii ir viena forsha lapas ideja, plaanots ir, bet ja es viens to taisiishu man aizies pusgads lai straadaajosho beta versiju uztaisiit. taapeec es secinu, ka nav izdeviigi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...