Jump to content
php.lv forumi

lai PHP uzzīmē cipariņus.


Sasa

Recommended Posts

ir man lapa (ne pārākā), bet ir. Man ir sataisīta tādā kā bilžu komentēšana, bet sakarīgo postu starpā arī ir totāls spam's kurš lapu izsteip sakropļo un visādi citādi padara nepārskatāmu.

 

parunājot ar cilvēkiem tika ieteikts, ka lai uzstaisu tādu lietu kā cipariņu norakstīša no bildes, bet kā to izdarīt nezinu (nezinu kā lai likt PHP zīmēt).

 

bija vēl variants ar sesijām kaut kā tā, bet es to variantu īsti nesapratu.

 

varbūt vēl ir kāds variants, kā es varētu atkratīties no tā spama kas nak uz manu lapu?

Link to comment
Share on other sites

uztaisi photoshop'aa bildiites no 0 -> 9.. tad uzliec PHP nogjenereet random skaitli no 000 - 999 un attieciigi samaini ciparinjus ar bildiiteem. Ja pagadās, kāds krutāks SPAMbot's, tad vari nosaukumus mainīt 1 = alfa.. 2 = beta.. vai nu arī.. var mēģināt ar sesijām, kuras pārbauda pie POST'ošanas

Link to comment
Share on other sites

uztaisi JS vērtību, kura pie lapas ielādes user browserii nomainaas. Spam boti pagaidām vēl neexecuuto JS kodu ;)

<form name="myform"..>
<input type="hidden" name="anti_bot" value="234"
</form>
...
<script type="text/javascript">
document.myform.anti_bot.value=432;
</script>

<?php
if($_POST['anti_bot'] != '432'){
 echo "No spam!";
 exit();
}
?>

Edited by MC_
Link to comment
Share on other sites

Man arī lapā sāka reklamēties visādi "sviestainie" portāli. Negribēju taisīt lietotāju reģistrāciju (krietni mazāk postu būtu), un ar captcha arī negribējās, jo dazreiz pasham problēmas saprast, tieši kādi cipari captchā rakstīti. Mans ieteikums: uztaisi, lai detektē IP adreses valsti. Ja tā nav Latvija, tad brīdī, kad kāds mēģina ierakstīt komentāru ar "http://", laipni pasaki, ka "URLs not allowed".

Edited by black
Link to comment
Share on other sites

black, manuprāt, slikts risinājums.

1) Tici, man drīz arī no Latvijas IP parādīsies tāda veida spams (ja jau nav..),

2) Ja es aizbraucu uz Ukrainu;), tas nozīmē, ka nevarēšu iebakstīt kādu mīlīgu komentu tavā lapā. Tas neder.

Link to comment
Share on other sites

black --> peec IP detakteshan ir galiigi garaam....

Jaskatas lai komentaros nebuutu sadas lietas :

1.) visus formas <tagu name="" parsaukt latviski nevis klasisko variantu

text / name / code / utt...

tas apgrieziis kaadus 30-50 % botus....

2 .) var elementrari plain textaa uzrakstiit:

Ja velaties ievietot komentaru tad ievadiet pirmo sii teksta vardu laucinja :

vards ...

tas apgrieziis vel kaadus 10-15% botus...

+ ir varints ka pieliec maldinoshu capt kodu (pastaviigu bildiiti (es) un klaaat tekstu SAJAA LAUCINJAA NEKO NEIEVADIET --> atstajiet tuksu

 

(boot noteikti centisies ievietot capt codu ;)

tas nogrieziis vel kaadus 10-20 % ...

atlikusie % iespejam ka ir Cilveki kur nekadas aisardziibas nepaliidzees...

+ svets ieteikums NEIZMANTOT GATAVUS SKRIPTUS, vai arii tos smagi parveidot....

-------------

Link to comment
Share on other sites

Nepiekriitu par IP detekteeshanu. Man straadaa, pie tam, labi. Labaakaa iipashiiba, ka 99% lapas lietotaaju nepamana, ka taada pretspama aizsardziiba vispaar lapaa pastaav. Nekaadas user captchas, user registraacijas, utt. Katra aizsardziiba jau balstaas uz kaut kaadiem pienjeemumiem - JS metode cer, ka boti nemaak izpildiit JS, mana metode - ka paarsvaraa spams naak no aarzemeem. Kameer straadaa, tikmeer OK.

 

P.S.

Kaads ir paskatiijies, kaa Delfi ar to ciinaas? Delfos komentaarus var ievadiit jebkursh, bet aarzemju URL spamus kaut kaa neredz.

Edited by black
Link to comment
Share on other sites

Kaads ir paskatiijies, kaa Delfi ar to ciinaas? Delfos komentaarus var ievadiit jebkursh, bet aarzemju URL spamus kaut kaa neredz.

Ja pienjemsi darbinieku kas visu laiku sekos liidzi tad arii neredzeesi...

velu naktiis ir redzeets pa pilnam Spama --> no riita tas viss nodzeests....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...