Jump to content
php.lv forumi

KillerBean

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  241
 • Joined

 • Last visited

KillerBean's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 1. Noteikti būtu jāpalielina ar DB resursi. Noslodzes ir monitorētas?
 2. Virspusēji diez gan patiesi un loģiski, bet noteiktos topicos čalis aizbrauc tādā grāvī, ka Kivičs būtu jāsauc palīgā, lai tiktu ārā.
 3. Yii vēl aizmirsts pie tehniskā. Būtu jau uzreiz teikuši Printful, bet nu ok.. visiem jau jāpelna :)
 4. I rest my case! :) Šeit nevarētu īpaši diskutēt par influenced vai līdzīgu stilu.
 5. Autortiesības Latvijā darbosies uz 1:1 kodu, jo idejas/metodes/procesus (tātad arī algoritmus) autortiesības nesargā - AL 6.p. Ja jau lieta slēgta, tad jau beidzot kāds varēs atbildēt vai šajā case'ā bija 1:1 kopēts vai viss savelkās ar "saskatāmas" līdzības? Jo tīri teorētiski.. vai Printful koderi arī nevarētu būt "ietekmējušies" no citiem WP/WooCommerce pluginiem?
 6. Ja 30 sec viss ceļās, tas jau pašā procesā nodrošina max 99.166% uptime.. Ja vēl rēķina iespējamas tīkla problēmas kaut kad pa retam.. tur tad tāds 97..98% uptime. Tam nevajadzētu būt pašmērķim.
 7. Ne jau par to stāsts.. Tā ir diez gan maldinoša prakse lieliem burtiem rakstīt +20% un pēc tam smalkajā drukā uzrakstīt mīnus server costs, citas izmaksas (nodokļi vēl ir reasonable. bruto/neto aprēķins) un dalīts ar X.. :) Kāpēc uzreiz nerakstīt +0.25% vai +1%? Jo 20% nav tas pats, kas 20% no samazinātas summas * 0.xx ratio
 8. Vispār tā formula ir matemātiski izcila :D Izskatās, ka 16%, bet patiesībā miskaste, tuvu 0. :) Ja minēti ir 16%, tad pēc tam tie izrādās 4% no vienas grupas, 12% no otras Vēl tiek aizmirsts, ka ir "fiksētā summa", no kuras Tev % neredzēt :) Ja atnāc mēnesī, kurā "uzsprāga" spēle, un nekad vairs tādu revenue nav spējīga uzģenerēt, pie tādas formulas nekad % nesaņemsi, jo vienmēr Fixed > Revenue. Tad smalkajā drukā parādās teksts "employees". Tātad, ja solīja 4% no visu spēļu revenue un ir 8 darbinieki.. tajā brīdī saņemsi vairs tikai 0.5%, jeb 0.005. Tātad ja viss saģenerē 25k, kur fixed ir 10k.. Tad profit = 15k.. attiecīgi 0.5% sanāks, ka no tiem 25k app revenue saņemsi 75EUR :) Noteikti vēl bruto, novilks nodokli.. 50 EUR. Varbūt tad var nopelnīt no tās 12% daļas.. :) Kas arī izrādās dalās ar ieguldītajām stundām.. tātad, ja 8 cilvēki vienlīdzīgi (utopija) strādājuši pie spēles, tad par to spēli Tu saņemsi 1.5%. Tātad, ja spēle uzģenerēja 25k.. bonuss 375 EUR. Novelkam nodokli ~ 250 dabūsi :) Tātad, pie 8 cilvēku komandas tie 600 + 16% paliek vairs tikai 0.5 + 1.5 = 2% :) Ja izvēlējies 1000 + 2%.. tad tie 2% patiesībā būs 0.25%. Ja Tu gribi uz procentiem vēl algai piemest kaut 1000k. Uzņēmumam jāapgroza tajā mēnesī 400k :) Ja ņem vērā fixed amount, let's round up to 0.5M :D Neteiktu, ka inovatīvs.. tāda nosacīta piramīdas shēma :) Tas pats, tikai citā kažociņā. + ar odziņu "Micro company status", līdz ar to VSAOI arī īsti nemaksāsies :)
 9. KillerBean

  OCTA API

  Tad tieši vēl vairāk - LTAB. https://services.ltab.lv/lv/RespInsurer Par API gan visticamāk jājautā viņiem, nezinu vai ir publiski pieejama dokumentācija.
 10. Privacy policy neesamība jau pat īsti vairs nav optional GDPR laikmetā.
 11. $months = array(1=>'janvārī', ..., 12=>'decembrī'); $fullDate = date('Y') . '. gada ' . date('j') . '. ' . $months[date('n')]; https://www.w3schools.com/php/php_arrays.asp
 12. +1, ņemot vērā, ka dažiem kursiem cenas vēl latos norādītas :) Tiesa gan, ja parēķina, ka vakars varētu būt 2 akadēmiskās stundas. Tad vēl, lai sagatavotos lekcijai, vajag pirms tam kādu stundu (materiāli, powerpoint, utt.), transports uz/no - vēl viena stunda. 20 EUR / 4h sanāk 5 EUR/hr. Arī atvainošos par atklātību, bet tur tiešām jāmeklē, kāds, kurš to grib darīt tikai paša prieka pēc.
 13. Sava @codez taisnība ir.. Bet lai tik drastiski mainītu sistēmu, to būtu jāraksta no 0, ko demokrātiskā valstī diez vai vispār ir reāli izdarīt. Autoritārisms.. sure! Tāpat arī jāsaprot, ka ja salīdzinot Latviju ar citām valstīm jāņem vērā arī citi aspekti, kuri visbiežāk spēlē pret LV. Norvēģiem bija/ir nafta, kuru viņi veiksmīgi pārvērtuši veiksmīgā fondā, Šveice pamanījās būt neitrāla 2. pasaules karā, kas Latviju industriālās attīstības sakarā "set-back"-oja ļoti iespaidīgi. Quality vs quantity? Jau šobrīd "lauku" skolu CE līmeņi ir ievērojami below average. Es varu būt pateicīgs, ka piedzimu pareizā ģimenē un dzīve pati iegriezusi mani IT sfērā. Jo pieļauju, reti kurš 1. klasē rakstīja, ka grib būt programmētājs. Kas uz doto brīdi vairāk vai mazāk nozīmē, "pretty decent" nodrošinātu dzīvi. Bet izbraucot ārpus Rīgas un paskatoties, kā "struggle'o" latvietis parastais, cilvēki, kas tiešām "sitās" par minimālo algu. Negribu teikt "šķiras" vai "kastas", bet viņi ne finansiāli, ne domāšanas stilā nebūs spējīgi pāriet uz @codez piedāvāto modeli. Līdz ar to pie situācijas, kur par izglītību būs obligāti jāmaksā - būs analfabēti (jo lai vai cik pieejami var būt online tutoriāļi, līdz noteiktam vecumam vairumam bērnu ir "jābaro" iekšā informācija. Un tikai pēc tam nāk apziņa, ka pašam jāmācās. No pieredzes, gan gribētu teikt, ka ir arī tādi gadījumi, kad beidzot vidusskolu šāda apziņa nav ieradusies) un šādiem cilvēki iespējams arī nevarēs atļauties PMNP. Tīri salīdzinājumam, bērna piedzimšana LV izmaksā 0 EUR, protams serviss nav tāds, kā Igaunijā, vai nemaz nerunājot par Norvēģiju, bet tas tomēr ir labāk nekā ASV, kur (ja nav nekādu komplikāciju), jā minimums jārēķinās ar 10-30K$. Attiecībā uz Vāciju - https://www.payroll-services-germany.com/german-employment/how-much-will-an-employee-in-Germany-cost stāsta 3863.26 EUR Subjektīvi uzskati, bet es domāju, ka sabiedrībai ir jāpastāv kā sabiedrībai, nevis indivīdu kopumam. Līdz ar to līdz saprātīgam līmenim, veiksmīgākajiem ir nedaudz jāvelk līdzi tos, kurus liktenis ir apdalījis.
 14. Sorry, @briedis :D Tā nu gluži gan nav. 430 neto (uz rokas) būs 540 bruto, kas darba devējam izmaksās = 670. T.i. sadalījums alga/nodokļi būs 430/240. Salīdzinājumam, Vācijā uz 2000 EUR neto algu, darba devēja izmaksas būs gandrīz 3900. Tie ir gandrīz 1:1 nodokļi! Protams, Latvijā ir uzskatāmi neefektīvs nodokļu izlietojums, bet @codez skatījums par netiešo nodokļu nemaksāšanu arī ir auzas un kapitālistu sapnis. Ja iedziļinās nodokļu sadalījumā, tad arī netiešajiem ir sava loģika un pamatojums, jo, piemēram, IIN un NĪN tiek maksāts pašvaldībai, kas, savukārt, nodrošina nosacītu drošību vietā, kur Tu dzīvo (lai katru vakaru Vecrīgā Tevi "neatdauza", utt), bērniem - skolu, bērnudārzus, u.tml.. Soc. nodoklis būs jūtams pie dekrēta, jau pieminētajām slimības lapām, ātrās palīdzības, u.c.. Pie loģikas - maksājam par patērēto, mēs ātri vien nonāktu pie tā, ka maznodrošinātās ģimenēs būtu slimi un neizglītoti bērni, kas pēc 20 gadiem pieaugot būtu nākamie Trampa politikas piekritēji. Vai vēl bēdīgāk - izsauci ātros un nevari samaksāt.. te būs lāpsta, vari sākt rakt! Bet nu katram savs skatījums uz savu subjektīvi vēlamo nākotni.
 15. Ja tiek izmantots Latvijas Pasta katalogs, tad viņiem ir API. Otrs variants ir skatīties kadastrs.lv virzienā.
×
×
 • Create New...