Jump to content
php.lv forumi

enkodings


arvix

Recommended Posts

Taa luuk man dizaineris atnesa lapu. Viss smuki straadaa nekaadu robleemu...

Bet tad saakaas...

Viens dzzeks teica ka vinss no majam nevarot musu lapu atvert(raada tukssu baltu blanku), es saakumaa vissu novelu uz vinna kompi, glucii moss...

Bet tad man ssodien atverot vienaa kompii lapu gadiijaas tas pats.. tad es exporerii nomaiiiju enkodingus uzliku Baltic Windows un viss saaka strraadaat... Apskatoties lapu guuglee guugle ar meta araaa nevis lapas info bet gan tagus kuri tur ir iekssaa..

Lapas kodaa iekssaa staav Windows 1251 charsets

 

P.S

Atverot lapas kodu piemeram ar PHPed paradas tikai divi kkeburi

Link to comment
Share on other sites

nesmu parliecinaats , bet spriezjot pec tevis saciitaa:

// Atverot lapas kodu piemeram ar PHPed paradas tikai divi kkeburi //

varetu buut ka probleema ir ieks taa ka brauzeris censhas vinju atveert kaa UTF-8 ... it iipashi ja lapa veidota uz WIN + ar ieslegtu UTF-8 atbalstu

un uzlikta teiksim uz FreBSD bazeeta servera... (varbuut arii otraadi)

(UNIX videe Un Win nesakriit tie sakuma kjeburi kas noraada uz UTF-8 kodeejumu , un tad gadaas kad serveris saak to failu lasiit un ar to arii apraujas...)

panjem index failu un paskaties kaadaa redaktoraa (FAR/ notepad 2/ notepad ++) un nones pirmos 3 simbolus /kjeburus... visam vajadzeetu straadaat...

Link to comment
Share on other sites

hmm.. tev tur galīgi kaut kas nav ok ar tiem enkodingiem.

Tev tur ir variācijas starp win-1251 un UTF-16LE (Vismaz tā man saka FF).

 

Kā arī iframem dokumentiem nav norādīts enkodings iekš head. (Es īsti nezinu, jo nekad neesmu tā īsti lietojis freimus, bet imo tas [enkodings] ir vajadzīgs.)

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

Sāc ar to, ka salabo htmlu. Pirmā nopietnā kļūda - <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1257> pietrūkst aizverošo pēdiņu. Tālāk vari pētīt izmantojot w3c validatoru. Un dizaineri (ja viņa pienākums bija iedot strādājošu html) ziepēs.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...