Jump to content
php.lv forumi

"Ziņas bez reklāmām"


black

Recommended Posts

Black:

btw...neziamirsti, ka tur vēl ir tehniskie cilveki, redaktori,moderaātori un vēl viskautkas, kas arī grib ēst un ne sliktak, kā kautkādi tur coderi:))

 

Un ko domā, ka Defli un citu portālu īpašnieki negrib peļņu? Kāda velna pēc tad turēt portālu.

Link to comment
Share on other sites

Pieņemsim, ka Delfiem ir konstanti izdevumi par ziņām (Letai, BNS, whatever). Protams, tas ir vienkāršots modelis (Delfiem ir arī mainīgās izmaksas, daļa no kurām ir atkarīgas no reklāmas apjoma, utt, taču to šeit neņemsim vērā.) Tas ir, brīdī, kas ieņēmumi no reklāmas pārsniedz šos izdevumus, Delfi sāk pelnīt. Tātad no pašu Delfu pastāvēšanas viedokļa, reklāmas varētu būt krietni mazāk, nekā tas ir patreiz. Taču tas nenozīmē, ka viņi varētu vispār nelikt reklāmas, jo tad viņi vairs nevarētu samaksāt par ziņām, aģentūras šos iesūdzētu tiesā, un viņi aizietu pa burbuli, jo vairs nevarētu apmaksāt rēķinus par savu internet pieslēgumu.

 

Būtībā, ieliekot pārāk daudz reklāmas, viņi paši grauj savu tirgu - sāk parādīties visādu advancēti useri, kas atslēdz reklāmas jau browseros, visādi filtrs.lv, kas piedāvā lasīt ziņas bez reklāmām, utt.

 

Es negribēju teikt, ka viņiem vispār jāiztiek (vai ka viņi VAR iztikt) bez reklāmām, bet kā tajā latviešu sakāmvārdā - kas par daudz, tas par skādi.

Edited by black
Link to comment
Share on other sites

black: Nu tad nelasi tās ziņas delfi portālā, bet lasi citā! Pie tam šādi advencēti useri ir maz.

 

Savukārt filtrs.lv var dabūt skaidroties nejau ar delfiem, bet gan ar autortiesību īpašniekiem. Respektīvi par piemēru ar ziņu aģentūrām:)) Vai ari dabūs maksāt ziņu aģentūrām par tiesībām rādīt savā ww saitā ziņas vai citus materiālus...

Link to comment
Share on other sites

tik pat labi var pieņet, ka advancēti lietotāji var zagt softu, jo viņi tač māk atrast seriālos un cik ta tur viņu ir, tas jau nieks :).

 

saprotiet tač to, ka par jebkuru pakalpojumu ir jāmaksā, nevar kaut ko ēnmt par velti tikkai tāpēc, ka ārī tā var, nu ja jums kādam pateiks ai davai fiksi uzraksti softu man, nu man vajag, bet es tev nemaksāšu, vai tad rakstīsiet? tāpat ir ar ziņām, kāds viņas atrod, kāds uzraksta, kāds publicē un tas viss maksā naudu. tapēc teksti, ai es esmu pats gudrākais, es lietoju addblock ir stulbi, lai neteiktu vairāk. ko darīsiet tad kad delfi/tvnet pieprasīs nosūtīt maksas sms lai saņamtu iespēju lasīt ziņas, vai LTV1 būs maksas kanāls? iesiet uz kiosku avīzes zagt?

Link to comment
Share on other sites

Es nesapratu tevi. Vai iznāk, ka, ja es lietoju kautkādu adblock, lai bloķētu reklāmas, kuras negribu redzēt, ir slikti, nosodāmi un vispār nekādiem morāles standartiem neatblistoši? Vai mani jāsāk uzskatīt par zagli?

Link to comment
Share on other sites

Drīz goldy mūs turēs par zagļiem, ja mēs regulāri (reizi mēnesī) nepirksim tos produktus, kas tiek reklamēti. Reklāmdevēji taču arī maksājuši naudu par reklāmām, cerībā, ka mēs pirksim viņi produktus (un viņiem arī ēst ta gribās), tāpēc tā vienkārši skatīties uz viņu reklāmām, un neko nepirkt arī nav smuki, vai ne?

Edited by black
Link to comment
Share on other sites

goldu: a ja es papīra lapu pielikšu priekšā acīm, kad skatos tavu lapu? Tad es arī esmu zaglis?

 

Un vai kirilu tu arī par zagli sauc? Viņš taču lieto lynx!

 

Softam meklēt krakus ir pavisam cita lieta - weblapā tu arī vari meklēt veidu kā apiet autorizāciju un piekļūt kautkādiem lietām, kuras par brīvu nav pieejamas. Tāpat arī softam. Ja es nomainīšu Windows defaultā fonta izmēru, un tavs softs rādīs informāciju savādāk - to taču par zagšanu tu nesauksi.

Link to comment
Share on other sites

Būtībā, ieliekot pārāk daudz reklāmas, viņi paši grauj savu tirgu - sāk parādīties visādu advancēti useri, kas atslēdz reklāmas jau browseros, visādi filtrs.lv, kas piedāvā lasīt ziņas bez reklāmām, utt.

Piekrītu, ka grauj, bet nepiekrītu taviem minētajiem iemesliem.. Proti, manuprāt, nekādi "advancētie useri" un "visādi filtrs.lv" to neietekmē, bet gan vienkārši fakts ka pats derīgās informācijas laukums paliek procentuāli krietni mazs..

 

Šaubos vai kāds par kaut ko tiesāsies vienkārši atrisinās to tehniski :)

 

Bet man nepatīk minētā filtrs.lv ideja kā tāda jo nav nekāda pievienotā vērtība kā tikai citu avotu izmantošana - pretēji piemēram var minēt Digg kurš pats kā tāds ar neražo neko no informācijas viedokļa bet tikai satur norādes taču lietotāju bāze un pievienotie servisi dod pavisam citu nozīmi kas netiek nodrošināta contenta provaideros :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...