Jump to content
php.lv forumi

Linux+Samb


Klez

Recommended Posts

Man jautaajums. Cik vareetu prasiit par shaadaam izdariibaam.

Uzinstaleet linux ar sambu un vinsh veel kaa router straadaa. tieshi naudas zinjaa.

vienk neesmu nekad komeriaali ito dariijis, un tapee prasu padomu zinoshaakiem cilveekiem kas varbut ir dariijushi, jo nebribas pa velti straadaat un arii pa daudz paprasiit no cilveeka ...

Link to comment
Share on other sites

izieshu uz videejo ... :) 40 .. a nau atkariigs kaadu linuxi liek, jo mandrake vai suse vai redhat jau nau probleemu sainstaleet, tik next un next jaaspaida :) .... pasham man labaak Slack patiik :)

 

njamz peec manaam domaam Slack ir $#!% ....

 

man labāk GENTOO, tikai vinam viens mīnuss ... ilgi instalējas ... kā darbstacija ar KDE ~24 Stundas, bet za to vinjsh visu kompilē, nekad nelieto PREKOMPILĒTAS pakas .... un ļoti daudz lietas kas pašas sakonfigurējas kā vajag ... viegli konfigurēt utt ... ne kā citiem linuxiem ... kad viss jaakonfiguree pašam ... un nekas nav jāmeklē viss ir pieejams ar vienu komandu :)

Link to comment
Share on other sites

piebiedrojos par gentoo desktopam - labākais no jūrasputniem ko esmu lietojis.

 

bet vai serverim vajadzīgas visas gentoo portage un genkernel perversības - nez.. ja zin ko un kā darit, tad varētu ar slackwari labi un ātri uzlikt.

Link to comment
Share on other sites

man nepatiik linuxis kursh lieto prekompileetus softus .... un principaa portage ir labaakais izgudrojums ... ja man Slackwarem vajag kautko ieinctaleet, es ieinctaleeju, un nemaz nezinu ko man vajag kaa dependencies ... tad jau labaak uz rpm dziivot, kas lamaajas ka vinam kautko vajag nevis kaa slakam, ka tu piem. uzliec "mpg321" bet nemaz nezini ko vinam veel vajag....

Link to comment
Share on other sites

man uz slack servera viss ir kompilēts...

kurš teica, ka packagi ir vienīgais variants?

 

vnk cita pieeja, - liekam no plain sourcēm un rulējam desu...

Nezināšana - nav attaisnojums, argumentācija...

 

PS: portage btw ir tas pats - likt no sourcēm, tikai lamersks veids, jo tu neko neraksti pats komandrindā ;)

 

PPS: slakai ir swaret - kurš māk uzlikt visus dependencies...

Link to comment
Share on other sites

man uz slack servera viss ir kompilēts...

kurš teica, ka packagi ir vienīgais variants?

 

vnk cita pieeja, - liekam no plain sourcēm un rulējam desu...

Nezināšana - nav attaisnojums, argumentācija...

 

PS: portage btw ir tas pats - likt no sourcēm, tikai lamersks veids, jo tu neko neraksti pats komandrindā ;)

 

PPS: slakai ir swaret - kurš māk uzlikt visus dependencies...

 

heh man mājās stāv slack rooteris ar swaret, bet ir bijis loti daudz ka viņš nevienu DEPENDENCIES neatrod ... saka ka nav un viss .. un nestaasti ka tev viss kompileets ..., jo uzinstaleet slaku tu nevareeji visu kompileejot .....

 

PS. lamerisms ir tas ka pa linux neko nejēdz, tas ka GENTOO ir portage noziimee to ka ir atvieglota kompilaacija .. man piemeeram nav laika seedeet un rakstiit lai uzkompileetos viss, kaa arii lai updeitotu sisteemu ir diezgan ilgi... kur nu veel ja es pats mekleeju vajadcziigaas pakas un ar rokaam lieku ... cilveekam diikdienim varbuut ir laiks to dariit bet ir cilveeki kam briivais laiks nav..... tapeec portage labi paliidz

Link to comment
Share on other sites

slakai nāk līdzi source-cd... kompilē uz nebēdu...

Protams - uzreiz tu nenokompilēsi...

Jāuzliek tikai pamats - standarta kernelis, GCC, LIBi (kas visi nāk uz CD)

 

pašu core es nekompilēju, dažus atsevišķus - ssh, mod-init-tools, apache, php, mysql, postgre, cits staffs...

 

starpcitu, tur neko daudz nav jāraksta, ja visu liek zem defaulām dirām (kas ir ~kompilēt no source-cd sev pašam slaku), tad pietiek ar ./confgure && make && make install

Link to comment
Share on other sites

./confgure && make && make install ar ko tas atskiras no gentoo portages.. ja kompilē pats, tad vajag daudz visādas extra argumentus pie ./configure klāt ;)

 

gentoo ir USE variablis, kas labi noder, piemeram pec linux uzliksanas kompī klāt pieliec dvd rakstekli. atliek tikai pierakstit USE flagā 'dvd' 'dvdr' un citus iespējamos argumentus saistībā ar jauno iekārtu, pēc tam tik ar 1nu komandu pārkompilē visu kas tev sainstalētās un kurā pie ./configure var pierakstīt 'dvd'.

 

vai tāda fīča vajadzīgs serverim nezinu, bet desktopam baigi labi noder.

 

 

bubu: gentoo ne tuvu nav LFS, es ar no sākuma domāju ka baigā ņemšanās un kompilēšana būs, bet visa kompilēšana viņam ir noautomatizēta ka tev pašam tik jāzin ko gribi uzlikt, kā uzlikt - gentoo pats 'izdomās'.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

' date='2005. gada 22. Nov 14:49' post='27558']emerge <paka>

+ veel GENTOO visu pats novelk, a slakai tev pašam viss jāmeklē .....

 

tieši šis man nepatīk... subjektīvi protams...

Bet kad routers jāliek <pareizi>, lai tas būtu `tīrs un ātrs`,... slakai nav ne vainas...

Tā teikt. tev ir `dieva rokas` un daries pats kā vēlies...

 

imo, fleims sākās par desktop/gentoo - nafig bija tas jāsāk, jo runa iet par serveri?

Link to comment
Share on other sites

man vaig serveri, un diez vai es serverim likshu grafisko vidi. manuprat serverim galiigi nau vaidziiga. protams ja admins ir laame konsolee tad jaa.. bet nu.

Par gentoo. Ir naacies pameeginaat. Tu ieraksti emerge un vinsh instalee, visu sakonfigo. Uz slack es novelku ko man vaig un kompileeju, ja neiet skatos ko veel vaig. velku un instaleeju, es pavadu 2x vairaak laika pie slack nekaa tu pie gentoo darot to pashu. njemsim to pashu sambu. Tev gentoo pats nokonfigurees [tu vismaz taa teici], a es njemu un konfigureeju savaam rokaam, zinu ko es tur sarakstu un kas man tur staav. Un piem ja tu aizietu kaut kur straadaat, un priekshaa buutu cic distrubtiivs, un buutu tev kaut ka jaasalabo? njemtu un uz taas kastes gentoo liktu??? a ja nevareetu OS mainiit? ko nu ? taapeec man labaaak patiik pasham visu sakonfigureet. protams tas ir laikietilpiigaaks process, tachu es vismaz zinu kas un kaa man ira un staav. Manupraat prieksh servera Slack ir ljoti OK. jo instaleejot var noraadiit kaadas pakas vaig. Respektiivi uz 200 MB cietnja es mieriigi uzlieku slack. diez vai gentoo uzliksi uz 200 MB diska... :) Protams gentoo parasts useris neuzliks. sho to vaig zinaat :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...