Jump to content
php.lv forumi

Koda izpilde vienreiz dienā


Copy

Recommended Posts

Sveiki!

Tātad jautājumjs kā atrisināt šādu problēmu, ja kodu vajag izpildīt tikai vienreiz dienā? Esmu dzirdējis par Cron, bet šoreiz viņš man nepalīdzēs, man vajag kautko no koda puses.

Tātad mana ideja kā tas varētu darboties:

pieņemsim, ka man ir viens fails uz servera - xxx.php, kas satur šo infu

if (servera_laiks = 00:00:00) {
tad šeit izpildās mans kods, kas no datubāzes izdzēš noteiktus datus
}

Un šeit es apstājos, jo īsti nevaru izdomāt, kas palaidīs man to xxx.php? Manuāli jau to varētu darīt, bet tas jau nav tas vairāk. Ir vēl ideja, ka varētu ar javascript to panākt,

teiksim lapā kautkur darbojas javascript pulkstenis un kā šis nosit pusnakti, tā palaižās xxx.php

Īsti nezinu ko lai dara, un ja var ar javascript to panākt, mo6 kādam ir kāds koda gabals vai links?

Vispār ko jūs cienījamie biedri domājat par šo?

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

JS ir klientu pusē, atmet šo domu! =)

 

Vislabākais risinājums būtu iekļaut šo jebkuras lapas sākumā...

 

if( date( 'j', time() ) >= 1 ) {

// Do the magic! =]

}

 

Ja mēneša diena būs 1/XX/XXXX, tad...

 

Nē, tā nesanāks. =(

 

Nu jebkura gadījumā sanāk, ka tas, ko vēlies panākt, kaut ko maina. To, ka kaut kas ir mainījies pamana lietotājs tikai esot lapā. Tātad liela jēga to darīt pirms tam nav (ja vien tas ir kaut kas "grūti sagremojams", kā, piemēram, kaut kāds "clean-up"), tātad... Pirms lietotājs atvērs lapu, tas tāpat tiks izdarīts un Viņš neko nemaz nepamanīs! =) Tikai izveido kaut kādu unikālu ID, kas nodrošina to, ka ne vienmēr tas tiek izpildīts, t.i., tikai, kad tas ir vajadzīgs.

 

Ja šis variants neder, tad tikai Cron. Cik zinu. =(

Link to comment
Share on other sites

Nu jebkura gadījumā sanāk, ka tas, ko vēlies panākt, kaut ko maina. To, ka kaut kas ir mainījies pamana lietotājs tikai esot lapā. Tātad liela jēga to darīt pirms tam nav (ja vien tas ir kaut kas "grūti sagremojams", kā, piemēram, kaut kāds "clean-up"), tātad... Pirms lietotājs atvērs lapu, tas tāpat tiks izdarīts un Viņš neko nemaz nepamanīs! =) Tikai izveido kaut kādu unikālu ID, kas nodrošina to, ka ne vienmēr tas tiek izpildīts, t.i., tikai, kad tas ir vajadzīgs.

Šis variants derēs, fišku es sapratu, šī ir laba doma, to es ar veidošu.

Paldies par ideju daGrevis

Link to comment
Share on other sites

Un kāpēc cron nepalīdzēs? Tieši to jau tas arī dara - izsauc komandu noteiktā laikā...

man uz servera nav tādas privilēģijas, lai darītu visu kas ienāk prātā, jāiztiek ar to kas ir. :)

Briedis: DB tabulas updeitam man nav tik vitāla nepieciešamība, lai tas obligāti darbotos, nu kad kāds ienāks, tad būs labi, komanda izpildīsies un viņš redzēs to kas viņam jāredz. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu cron jau var darbināt arī uz citas kastes, ja galīgi nav citu variantu, tad kaut vai http://www.google.lv/search?q=free+cron+service

Bet nu ja nav svarīgi, ka tas izpildās tieši tajā laikā, un ja neizpildās ļoti ilgi, tad jau var arī daGrevis ieteikto variantu. Cron tikai man liekas ērtāks risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...