Jump to content
php.lv forumi

Galerija


vitao.web

Recommended Posts

Labi bildes varu glabāt viena direktorija, bet man viņas vajag sadalīt piemēram pa albumiem. Ko tad? Ka piemēram varēšu izvilkt nepieciešamās bildes īstajam albumam?

Vienkārši pieliec tabulā vienu lauku `albums`.

 

To briedis: Par injekcijām gan tagad īsti neiebraucu, kāds tam sakars?

EDIT: Nu jau sapratu, tas par to koda gabalu:)

Edited by mounkuls
Link to comment
Share on other sites

ATsaucoties uz kodu...

//panemam visu info no formas
 $name=$_POST['name'];
 $email=$_POST['email'];
  $phone=$_POST['phone'];
  $pic=($_FILES['photo']['name']);

//ierakstam visu ieks DB
mysql_query("INSERT INTO `employees` VALUES ('$name', '$email', '$phone', '$pic')") ;

 

Manuprāt, jebkurā gadījumā, vai raksta 'pagaidu variantu', vai gala variantu, NEDRĪKST pa taisno bāzt post,get datus iekšā kvērijā. Sarakstīt kaut kādu kodu ar domu - ai, gan jau vēlāk salabošu tās iespējamās sql injekcijas vietas - ir tīrais sviests. Nedomājot būtu jāfiltrē, kādi dati tiek likti kvērijā un vai vajag viņus eskeipot...

Link to comment
Share on other sites

Nu jā briedis tev taisnība, jo steigā vēlāk var tas viss aizmirsties un būs caurumi priekš sql injekcijām. Turpmāk centīšos uzreiz visu rakstīt kā nākas. Kā nekā tas ir "labais" stils.

 

 

Monkuli nu labi izveidošu vēl vienu lauku iekš tabulas. Bet kā es zināšu kuras bildes kur ir ievietotas. Respektīvi kā varēšu ievietot bildes jaunā albumā un pēc tam izsekot tās?

 

respektīvi būs albums: Skola. kā varēšu atsekot bildes no direktorijas lai paradītu tieši šajā albumā?

Link to comment
Share on other sites

Principā jau glabājot info par failu datubāzē, lielas vajadzības pēc direktorijām nemaz nav, nu ja nav ļoti daudz to failu protams.

Direktorijas ir tikai paša ērtumam ja darbojies FTP.

cik noziime daudz?? 100 - 200?

Dalisana pa direktorijam dod sekojoshas prieksrocibas:

1. Dati ir logjiski sakartoti, attiecigi viegli atrodami

2. Sameraa vienkarshi CMS pusee pielikt lai bildes varetu upladot arii caur FTP

protams pec tam palaizot nelielu skriptinju kas vinjas saliks DB

ir arii citi plusi, bet nu tie nav ipashi nozimiigi

--

Par 2 punktu , Esmu taisijis pec sekojosha algoritma

 

1) Ar CMS izveido pashu albumu,

2) iekopee caur FTP bildes nepieciesamaja dir.

talak ar skriptu iziet cauri un skatas vai shada bilde attiecigaja galerija jau nav pievienota DB, ja nav tad izveido thumbinali un pievieno DB , (parbaude noteikti nepieciesama, lai izvairitos no dubultu bilzju paradisanas)

pats skripts ir gana vienkarsh un elementars ...

 

Principaa cikls, shaja gadijuma par atrdarbibu var seviskji neiesprinkt, ja vien pashi useri shamas neliks klat -> No CMS viedoklja paris Sek neko nenozime

---

Thumbinaljus arii var glabat taja pasha Dir tik teiksim nosaukt ar kautkadu Prefiksu piemeram: smal_1234.jpg

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

By Grey_Wolf

cik noziime daudz?? 100 - 200?

Dalisana pa direktorijam dod sekojoshas prieksrocibas:

1. Dati ir logjiski sakartoti, attiecigi viegli atrodami

2. Sameraa vienkarshi CMS pusee pielikt lai bildes varetu upladot arii caur FTP

protams pec tam palaizot nelielu skriptinju kas vinjas saliks DB

Daudz skaita ziņā, ja pāri tūkstotim. Vairāk būtisks gan man liekas foldera izmērs.

Uz pirmo punktu: pofig, jo datubāzē ir viss vajadzīgais info par failu.

Uz otro: nu tas gan tā ir.

Un es jau neapgalvoju, ka man tā lielā taisnība, taču pie maziem apjomiem ir vienalg, ja nav caur FTP jādzēš vai jāmaina tos failus.

Link to comment
Share on other sites

Daudz skaita ziņā, ja pāri tūkstotim. Vairāk būtisks gan man liekas foldera izmērs.

Uz pirmo punktu: pofig, jo datubāzē ir viss vajadzīgais info par failu.

Uz otro: nu tas gan tā ir.

Un es jau neapgalvoju, ka man tā lielā taisnība, taču pie maziem apjomiem ir vienalg, ja nav caur FTP jādzēš vai jāmaina tos failus.

NEKAD!!! nevajag darit pec principa, 'Mozjet prokatjit' (varbut tapat buus labi)

tas ir ljoti slikts stils :(

Programmesana datu logiska sakartosana ir pamatu pamats, bez ta nevar iztikt (var bet nu tad kods arii buus 'Kjep Ljep'..

piedevam jatceras ka normalam skriptam agri,vai velu, naksies veikt optimizaciju, kapec laikus nepadomat par to?

Piedevam ja tas neprasa 'mega puules' ?

papildus varu piebilst -> ja kads klients palugs lai var izmantot FTP ? taisisi jaunu ? jebshu panjemsi ja savu veidoto un mazliet modificesi ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...