Jump to content
php.lv forumi

vnk epic


waplet

Recommended Posts

Man vienmēr pa naktīm un netikai visādi matemātikas murgi rādās :D viss kkādas teorijas utt. :D vnk lol .. whats happening?

1.

kkā pierādījas kvadrātvienādojums no šadas hipotēzes:

Skaitļa kvadrāts ir iepriekšējā skaitļa kvadrāts + skaitlis + iepriekšējais skaitlis.

resp:

X^2 = (x-1)^2 + x+(x-1)
6^2 = 25 + 6 + 5 = 36
9^2 = 64 + 8 + 9 = 81
x^2 - 2x+1 + 2x - 1 = x ^2
(x+1)^2 = ((x+1)-1)^2 + (x+1) + ((x+1)) -1
(X+1)^2 = x^2 + 2x + 1 ;
(X+y)^2 = ((x+y)-1)^2 + x + y + x+y - 1
(X+y)^2-2(x+y)+1 + 2x+2y - 1 ----
x^2+2xy+y^2 - 2x-2y+1 + 2x+2y-1 
X^2+2xy+y^2 = (x+y)^2

Iespējama kkāda putra :D

2. Mazākais kopīgais dalāmais(saucējs ) diviem saskaitītiem daiļskaitļiem.

1/n + 1/m

MKD = n^2 + n(m-n) ,
respektīvi, n^2 + nm - n^2 = nm :D

, bet te kkas neštimmē,.. jo piem n = 3 , m = 6 , tad sanāk 18, bet vajadzētu būt 12 :S

 

3.

12^2 = 144, 21^2 = 441

13^2 = 169, 31^2 = 961

viens pats uzrakstīja funkciju kas atrod iespējamos skaitļus :D (nav mans teksts)

ņemsim pa piemēru tavu variantu ar 144 = 122 un 441 = 212

izteiksim skaitli 144 kā 100z+10y+x, kur z=1, y=4 un x=4
savukārt skaitli 12 kā 10a+b, kur a=1 un b=2

jebkurš no a,b,x,y,z ir robežās no 0 līdz 9

tātad reāli, lai tas viss izpildītos, mums ir sistēma ar diviem vienādojumiem (tā kā es nevaru sistēmas iekavu novilkt pa 2 rindām, es viņas katrā rindā rakstu):

{ 100z+10y+x=( 10a+B )2
{ 100x+10y+z=( 10b+a )2

atņemam vienādības vienu no otras, iegūstam

100z+10y+x-100x-10y-z=( 10a+B )2 - ( 10b+a )2

novienkāršojam:

z-x=a2-b2

tagad uztaisam php skriptiņu kas atrod mūsu cipariņus

http://paste.php.lv/75672175639977b02b6ca7390bd5d890?lang=php

 

 

No offence please

Link to comment
Share on other sites

xD norm murgi rādās, mazāk zāli pīpēt vajag :D.

 

Un ko reāli ar šito var izdarīt??

 

 

Protams gadās, ka tā notiek, bet ne jau šādā mērogā...

Edited by emsy
Link to comment
Share on other sites

Par 3.

1)tiek ņemti vērā tikai kvadrāti, kuri nepārsniedz 3 ciparu skaitli.

2)Tu meklējot skaitļus ej 10x10x10x10x10 = 10 000 reizes ciklā. Kāda jēga, ja var vienkārši uztaisīt ciklu no 10 līdz 31, pacelt kvadratā un salīdzināt ar apgriezto vērtību?

Link to comment
Share on other sites

12.klase man skolā, matemātikas stundās, pagāja ar kārtīm rokās spēlējot zolīti.

Pabeidzu ar 4, bet eksāmenu uz F (Ja godīgi, tad Man tā atzīme pie kājas). Itkā ir darba piedāvājums, bet tad jāiet mācīties par tīkla adminu un tur vajag augstāko. Bet praktiski ir tā, ka matemātiku vispār programēšanā nav sanācis izmantot nemaz, jo vnk nav bijusi vajadzība

Edited by anonīms
Link to comment
Share on other sites

Nu programeris, kas kodē, bet nedomā ar smadzenēm ar nav īsti programeris :D

Teiksim man labāk domājas prom no PC.

Reizēm paņemu baltas lapas un eju uz gultu vai kā šodien - brīvā dabā. Iesēžot krēslā un sāku skicēt tabulas, kodus etc.

Reizēm, kad nesaprotu kur kodā vaina vnk izprintēju to un eju prom no PC. Ar pildspalvu visu izlaboju un esmu atpakaļ

Link to comment
Share on other sites

Kaa jau teica - matemaatika ne tik cik matemaatika, bet logjiskaa (vai hvz kaada) domaashana attiistaas. Pats gan es neteiktu, ka esmu mega matemaatikjis un pati matemaatika man nekad iipashi nav patikusi, taa kaa naff jau must have lieta, bet jausmai kas un kaa un kaut kaadaam speejaam reekjinaat jau vajadzeetu buut. Katraa zinjaa programmeejot man matemaatiku nav vajadzeejis izmantot :)

 

Pa to laboshanu - jaa. Dazhreiz ir forshi padomaat ne-pie-pc. Jaunas lietas es parasti izplaanoju pie papiira, bet tas jau ir normaali - pa taisno uzreiz kaut ko ir pavisam gruuti rakstiit. Laboju gan es parasti pa tiesho - debug kods te, tur un agraak vai veeelaak viss ir skaidrs :)

Link to comment
Share on other sites

Man jau šķiet vai izmantot vai neizmantot matemātiku atkarīgs no uzdevuma. Savā laiku universitātes laikos programmēju lodes lidošanas augstuma un attāluma (kopēji arī trajektorijas) atkarību no laika, tad sanāca arī fiziku izmantot šim uzdevumam, mazliet un elementāri, bet tomēr. Domāju kādi riktīgie šifrēšanas algoritmi, fizikas aprēķini spēlēm vai līdzīgi uzdevumi bāzējās uz diezgan nopietniem matemātiskiem aprēķiniem.

Edited by Maris-S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...