Jump to content
php.lv forumi
  • 0

Php / JavaScript datu apmaiņa


Wuu

Question

Iesakiet kādu labu variantu lai strādātu apmēram tā.

send(DATI); nosūta uz server.php datus ,sagaida atbildi un palaiž recive(SANEMTIE DATI);

Nekādu lielu datu sūtīšanai nav domāts ,lielāko ties tik ciparu rindkopai un pāris teikumiem.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Kādu labu piemēru? Cik pagaidām atradu tur vajag json2.js klāt un tas kods ir stipri man nesaprotams ir labāki varianti? Un cik sapratu JSON ir domāts lai sazinātos dažādām valodām ,neizklausās pārāk ērti un ātri! Vai tiešām nav kāds cits variants?

 

Edit: Parakņajos dziļak ar to json ,bet netieku gala pilns internets ar visādiem murgiem ,bet neviena tīra mini piemēra!

Lūdzu pārādiet ka man no index.html nosūtit "1" un php scripta saņemt atbildi "2". Tālāk tikšu galā!

Edited by Wuu
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Bet es nesaprotu kam man vajag JQUERY vai JSON2 skriptus pa tiešo nevar?

Izlasi datu sutiisanas specefikaciju un uzraksti pats ..

sakot ar PHP v5.2 jeson ir iekljauts pasaa php ... ( IMPHO tas bija viens no butiskaakajiem v.5.2 uzlabojumiem )

javascript pusee JSON klases ( funkcijas) pasaulee ir sacepas simtiem , ja ne tukstosiem .. nav obligati jaizmanto tie gigantiskie JavaScript Frimvorki ...

BET nu JSON ir pats optimalakais datu apmanjas varjants, jo kapec domat riteni velreiz ja tas jau vienreiz ir izdomaats ....

------

Dziljakajaa buutiibaa jau nekas sarezgjiits tur nav Objektu(masivu) serelizaacija + base 64 ..

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Es laikam izdomāju riteni :) Man sanāca bez JSON ,nosūtīt un saņemt tagad vairāk nu galīgi nesaprotu JSON jēgu!

Testēts uz FF un IE7

 

client.js

function send(packet){
var send = new XMLHttpRequest;
send.onreadystatechange = function(){
	if (send.readyState == 4) {
		var obj = (send.responseText);
		var recive = obj.split(" ");
		var i = 0;
		while (recive[i] != null) {
			parse(recive[i]);
			i++;
		}
	}
}
send.open("GET", "http://uoc.lv/json/server.php?send=" + packet, true);
send.send(null);
}

function parse(packet){
alert(packet);
}

 

server.php

<?php
if(isset($_GET['send'])) {
	echo $_GET['send'];
}
?>

 

index.php

<html>
<head>
	<title>test</title>
	<script src="client.js"></script>
</head>
<body>
	<script type="text/javascript">
		send("Packet1 Packet2 Packet3");
	</script>
</body>
</html>

 

Šādu variantu var lietot visu AJAX scriptu vietā ,un citu milzīgo skriptu vietā :)

Edited by Wuu
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vienkāršu stringu tā protams var nosūtīt un saņemt. Bet padomā kā sūtīsi, piemēram masīvu no masīviem. Vai vairākus dažādu tipu objektus. Nāksies kaut kā to objektu/masīvu datus serializēt. JSON attiecīgi ir viena no datu serializēšanas iespējām. Tikpat labi arī XML ir viena no tādām.

 

Tāpat arī - kāpēc tu tur saki, ka citur ir milzīgi skripti? Tavs JS skripts ir daudz milzīgāks nekā tas izskatītos ar jQuery palīdzību:

function send(packet)
{
$.get("http://uoc.lv/json/server.php", {send: packet}, function (data)
{
	$.map(data.split(" "), alert);
}, "text");
}

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Tavs JS skripts ir daudz milzīgāks nekā tas izskatītos ar jQuery palīdzību:
tikai taada gadijumaa ja nenjem klaat pashu JQuery .. Kursh pats par sevi ir sameraa monstriigs ( liels) ... Ja reali vajag nosuutiit sanjemt paris mainiigos, tad labaak izveleties kautko citu ( nu vispar jau gaumes jautajums) ..

 

Wuu --> kaa jau buubu mineeja, ko dariisi ja buus japarsuuta Js objekti/masiivi ?? + strings + velkautkas ....

Piemeram kaada JS speelee, datu daudzums parasti ir pietiekami dazaads ... JSON tomer ir izdomaats lai tieshi normali stradaatu ar JS .. , piedevam kaa jau piemineeju PHP ( v5.2 ..) ir jau iebuuvets atbalsts, taatad atkodeet ( parverst atpakalj par masiivu/ objektu) vispar nav nekaadu problemu. piedevaam tas labi stradaa Abos virzienos . gan nosuutot gan sanjemot ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nu es saprotu ka JSON ir labāks ,bet manā gadījumā man pietiks ar manu variantu bez jebkādiem milzīgiem skriptiem.

Otrs ir tas ka man JSON tā arī nesanāca piedabūt pie dzīvības ,vissi strādājoši varianti bija pilni koda kura nozīmi man nekādīgi neizdotos saprast. Nu redzēs ka man tur beigās viss sanāks ,atkal ķēros pie web spēles :) Doma ir izveidot pilnīgi atsevišķi visu kā emulatoru starp php un javascript lai skraida mazi kodiņi un viss smagais darbs notiek klienta pusē lietojot JavaScript ,bez jebkādu lapušu pārlādi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jā, jQuery, protams, tam jāskaita klāt. Tik ar vienu lielu atšķirību - tas nav tev pašam jāraksta. Tā vietā, lai rakstītu savu kodu, debugotu un papildinātu to - jQuerijā jau viss ir gatavs. Nevajag nemitīgi izgudrot divriteni. jQuery (vai tikpat labi jebkurš cits JS freimworks) pie tam piedāvā milzum papildu jaukas iespējas, kuras tava skripta gadījumā, atkārtošos, jāraksta būs pašam (un jāizķer kļūdas utt...).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

ja patīk taupīt, tad mootools vari pats salasīt vajadzīgas fīčas http://mootools.net/core , ja paņemam http://mootools.net/docs/core/Request/Request.JSON ar YUI kompresiju, tad sanāk 25kb. Ja vēl saspiest ar gzipu, tad vispār mazs izmērs paliks.

Un es izvēlos frameworku lietot pat mazās lapās. Jo tas paātrina izstrādi, zaudējot tikai dažus kilobaitus (frameworka svars) no lapas svara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...