Jump to content
php.lv forumi

neraadiit xml?


Recommended Posts

sveiki!

gribeeju pajautaat par taadu lietu kaa xml (google maps API kontekstaa).

teiksim man uz servera atrodas xml fails kursh tiek parseets caur JS, tachu es negribeetu lai kaads vinjam varetu tikt klaat pa tiesho (tipa apskataas sourcee faila nosaukumu un browserii atver).

 

meeginaaju ar .htaccess

<Files *.xml>
Deny From All
</Files>

 

tachu shajaa gadiijumaa arii skripts netiek vinjam klaat..

varbuut varat ieteikt kaadu risinaajumu?

 

paldies jau ieprieksh!

Link to comment
Share on other sites

ja uzliktu citu paplašinājumu (php?), tad varētu uztaisīt tā, lai ierakstot URL pa tiešo browserī, nekas neatverās un neatgriežās, taču JS kods to varētu ar AJAX ielādēt?

Nē, ja neko neatgriezīs, nebūs arī ko ielādēt, ne tā izteicos es.

Doma bija, ka php fails tomēr var izvērtēt ko padot vai ne pārlūkam.

PHP piemēram ielasa kādu kūkiju un tad pieglabā hash. Uzģenerē JS failu, kur to hash samet pēc kāda algoritma kopā lai sakristu( no vairākiem variabļiem vai vēl kā gudrāk) un to ielādē pārlūkam. Tikai pēc tam jau mēgināt atvērt fails.php?hash.

Es gan nezinu kas tur Google Maps API par desām, varbūt nevar ar tā. sorry:)

Link to comment
Share on other sites

1) kā jau te teica - tu kā minimums teorētiski nevari būt drošs par JEBKĀDIEM DATIEM, kas atnākuši uz pārlūku un tiek kaut kādā formā attēloti. Tu redzi piemēram, pārlūkā sesijas, bet ko tev tas sesijas id dod? Tu redzi tikai savu sesiju un to ko iespējams izdarīt ar tavu sesiju, to arī gan jau tāpat vari izdarīt tai saitā (ja vien tur nav caurumi). Protams, es te runāju par datiem - failiem, mainīgajiem utml.

 

2) lai kaut ko neredzētu lietotājs, vienkāršākais un prātīgākais veids būtu to apstrādāt uz servera, teiksim, ar to pašu php (neizmantojot print, header, echo utml. funkcijas :D).

 

3) šai gadījumā tu laikam nevari (neesmu iedziļinājies tik smagi tai Google API) apstrādāt uz sava servera pieprasījumu priekš Google API. Klients redz kaut kādu XML. Hmm... Varbūt pastāsti, kas tas par XML?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...