Jump to content
php.lv forumi

Vai HTML un SQL ir programmēšanas valodas?


Morphius

Recommended Posts

HTML nav programmēšanas valoda un miers un āmen. Kā var saukt par programmēšanas valodu, kur nav iespējama pat parastākā IF konstrukcija. SQL IR programmēšanas valoda - datubāžu programmēšanas valoda.

bubu pareizi salīdzināja HTML ar Word - gluži tāpat kā HTML, arī Wordā tu uzraksti, noformatē tekstu un izveido failu, kurš vienmēr būs tāds, ja atvērs uz attiecīgo softu (MS Word). HTML ir tikai atvērta koda formāts, tāpēc ērtāks un labāks. Atšķiras arī pieraksta forma. Nu un? Ir atšķirības, bet ne tādas, ko var nosaukt par to, kas ir programmēšanas valoda.

JavaScript ir programmēšanas valoda.

CSS nav programmēšanas valoda.

XML nav programmēšanas valoda.

XSLT ir programmēšanas valoda.

Link to comment
Share on other sites

Kā var saukt par programmēšanas valodu, kur nav iespējama pat parastākā IF konstrukcija.

Vēlreiz tu pierādi, cik patiesībā maz zini.

 

SQL IR programmēšanas valoda - datubāžu programmēšanas valoda.

Un vēlreiz.

 

Es pat tev necentīšos neko skaidrot.

Link to comment
Share on other sites

marrtins - tu tiešām zini daudz. Ja es būtu darba devējs, tad pēc tava teksta "HTML ir programmēšanas valoda" sen jau būtu tevi pasūtījis labi tālu! ;)

:D, pats sāc domāt, ko citi saka? Parādi, kurā vietā marrtins apgalvoja, ka HTML ir programmēšanas valoda?

 

Un konkrēti argumentē! Ja nē, tad tie ir tukši vārdi.

Paskaties pāris rindas augstāk, marrtins jau šo jautājumu argumentēja, kāpēc viņam būtu jāatkārtojas, jo kāts nevar izlasīt visu diskusiju, bet piedalīties tājā kāro.

Link to comment
Share on other sites

Paldies, codez - vai tu būtu marrtina advokāts vai mīļākais, man tas nav tik svarīgi. Lūk, viņš apgalvoja, ka HTML ir programmēšanas valoda (no šī posta iepriekšējo postu kontekstos ir skaidri saprotams, ka viņš to rakstīja par HTML):

Ir gan. Tāda pati valoda, kā SQL - abi ietilpst zem deklaratīvās programmēšanas valodām.

 

Par to argumentāciju - viņš nav argumentējis savu konkrēto spriedumu, ko es viņam palūdzu tāpēc arī argumentēt.

Link to comment
Share on other sites

WebDeveloper, tā kā tavi argumenti būtu īpaši pārliecinoši un nevis, citēju, "tukši vārdi".

HTML nav programmēšanas valoda un miers un āmen.

 

codez:

Ir gan. Tāda pati valoda, kā SQL - abi ietilpst zem deklaratīvās programmēšanas valodām.
Link to comment
Share on other sites

SQL IR programmēšanas valoda - datubāžu programmēšanas valoda.

Maldies gan - pats nosaukums izsaka, ka tā ir *strukturēta pieprasījumu valoda*. Sākotnēji tā vispār tika izmantota analītiķim/inženierim/whatever ar roku vadot iekšā SQL... un taisot dažādus definētus reportus. un arī tagad tas tā notiek. Pierasts gan, ka PHP aplikācijās parasti SQL izteiksmes ir php kodā un operātors / apmeklētājs tikai spaida podziņas.

 

Ar SQL veic datu pieprasījumus, definē tabulas un skatus, pieejas tiesības un vēl dažas saistītās lietas.. bet tā nav programmēšanas valoda. Kā jau tika minēts, loģikas programmēšana notiek izmantojot standarta vai nestandarta paplašinājumus, kuri tad arī satur if.. pašā SQL izteiksmē var izmantot IF(,,) f-iju, IFa tur nav. ;)

Link to comment
Share on other sites

marrtins - tu tiešām zini daudz. Ja es būtu darba devējs, tad pēc tava teksta "HTML ir programmēšanas valoda" sen jau būtu tevi pasūtījis labi tālu! ;)

Mazs offtopiks, ceru, ka nevienu personīgi neaizskaršu. Kāpēc šajā vietnē, kur offtopiks tiek cītīgi izskausts, tiek pieļautas fantāzijas par tēmu "Kā tik es ar tevi neizrīkotos, ja būtu darba devējs"... ? Tas attiecas arī uz nemec, kura darba sludinājumu uz amatu, kurā man nespīd tikt, es nevaru atrast. Kad varat izteikties bez tā "ja es būtu...", tad arī izsakiet. Ja jālieto "ja es būtu tas un tas, tad", vai "Tas varētu tikt darīts tā un tā, jo es tā izfantazēju", tad pagaidiet, kad pieņēmumi kļūst par dzīves realitāti un pēc tam izsakaties - tad viedoklis būs 10 vai pat 100 reizes vērtīgāks.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...