Jump to content
php.lv forumi

Meklējam Advanced PHP programmētāju interneta portāla izstrādei


altis

Recommended Posts

Vajadzīgs PHP programmētājs:

 

- darbs pie portāla izstrādes (aplikācija jau strādā uz testa vides, pielikumā testa vides skrīnšots)

- darbs Rīgas centrā uz darba devēja testa vides

- darba laiks (pēc vienošanās, var pēc darba)

- apmaksa 10-12Ls stundā

 

Prasības kandidātam:

- advanced php zināšanas

- godīgums un atbildības sajūta

 

Labots: Paldies visiem, kuri izrādija interesi par piedāvāto darbu.

Edited by altis
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm... Šis ir tas pats, kurš vienā sludinājumā piedāvāja "Bonusi: kafija, tēja par brīvu, testa serveris".

Mans viedoklis 10-12 Ls ir neadekvāta summa Latvijā pat advancētam php programmerim. Ja vien tā nav haltūra baigākā, kur vienkārši tirgus cena atļauj, bet lai par darba spēku tādu summu maksātu - sāku smīnēt! :)))

Link to comment
Share on other sites

Ja par maz - tad loģiski ka vaina, jo nepietiek tak.

 

Savukārt, ja alga izskatās trīs soļus virs tā ko maksā citi, tad tas mazina realitātes sajūtu. Līdz ar to ir jādomā - kāpēc alga ir tik liela. Uzreiz rodas variācijas... 1) pārbaudes laikā cipars būs 3x mazāks un pēc pārbaudes laika pateiks "izrādījies neAdvanced - maksāsim Y nevis tik cik sākumā teicām". 2) Darba vide tāda, ka neviens ilgāk par 1 mēnesi izturēt nevar. Utt. utt.

 

Izvēloties darbu jāskatās, lai alga būtu tirgum atbilstoša. Ne zema, ne augsta, bet atbilstoša.

Link to comment
Share on other sites

Noprecizēšu savu komentāru:

Tieši tā summa ir PAR LIELU, nevis par mazu...

Ticiet vai nē, bet es tā runāju pats būdams darba ņēmējs, nevis darba devējs...

Es pat teiktu vairāk - summa Latvijas apstākļiem un vispārējam ekonomiskajam līmenim (pie tam vēl tagad taču ir krīze) ir neatbilstoša, ja nu vienīgi tas nav eksporta produkts, kurš izskatās, ka tomēr nav eksporta produkts...

Diez vai pat augsta līmeņa Java un C++ programmētāji (vietējā Latvijas izpratnē) pelna tādu summu, kā jau Endijs te minēja, 2000 Ls mēnesī - nav bišķu tā kā par traku?

Kurš no web projektiem Latvijā, izņemot draugiem.lv, inbox.lv, delfi.lv, apollo.lv un varbūt vēl pāris spēj nopelnīt vairāk par 1000 Ls mēnesī? Daudz tādu? Tad kur rodas pamats php programmētājam maksāt 10 Ls stundā, pat ja viņš ir advancēts?

Delfins komentāram piebilde - stunda pliks darbs, ok... Protams, ja ir 5 gadu pieredze php, var daudz paveikt stundas laikā salīdzinoši, ja platforma ir zināma, bet kas notiks, ja saskarsies ar lietu, kādu iepriekš neesi risinājis? Pat būdams "advanced php programmētājs"? Ja neatradīsi atrisinājumu 10 minūtēs Google, tad nevar zināt, cik laiks paņems pie šīs problēmas un programmēšanā parasti, kā zinām, katra problēma ir "Stop" zīme, kamēr to neatrisina... Var jau pievērsties citām lietām, bet tā problēma jāatrisina būs. Pētīsi 2, 3 stundas, neko nebūsi sataisījis, bet, rau, čalim jau jāmaksā tev 30 Ls! Viņam tas nepatiks! :D Bik jau jāizprot tomēr programmēšanas specifika, es uzskatu, ka stunda programmēšanā kā produktivitātes vienība var tikt nolikta uz pietiekami vienkāršiem uzdevumiem, kur viss skaidrs - nekādu sarežģījumu nebūs. Citādi stundas likmi var izmantotu, lai pēc aptuveni novērtētā laika varētu izrēķināt cenu projektam vai arī vienkāršāk vēl - mēnešalgu! Cik stundas dienā tu vari produktīvi strādāt - tā, ka vari apzvērēties - jā, katru minūti esmu izmantojis, ja ne 100%-tīgi, tad vismaz 80%-tīgi no tehniski iespējamās produktivitātes? Nez vai vairāk par 4 stundām dienā, pārējās stundās produktivitāte krītās un tur tu neko nevari izdarīt, tu esi cilvēks, ne mašīna...

Ņemot vērā iespējas šai valstī, es uzskatu, ka laba alga php programmētājam ir no 600 - 1000 Ls mēnesī (ja nu tiešām viņš ir ātrs un kvalitatīvs, tad 1000 Ls pienākas gan) NETO! Attiecīgi tas sanāk 3.75 Ls līdz 6.25 Ls stundā! Tas būtu par DARBA LĪGUMU! Protams, ja slēdz uzņēmuma līgumu vai autorlīgumu, Tev vajag pierēķināt arī klāt atbildības risku. Ja piemēram, projektam ir noteikti termiņi un ir paredzēta soda nauda, atbildība liela, Tu vari strādāt un pat palikt parādā, tad pierēķini vēl kādu latu katrai stundai klāt! Nu sanāk maksimums 7.50 Ls stundā NETO maksimums! Tas tiešām ir maksimums un tā var prasīt tikai par tīru darba stundu, nevis ofisa 8 stundu dienā atsēdēšanu. Bet tik un tā tālu līdz 10-12 Ls stundā, ne? Kur viņam motivācija maksāt tādu piķi par katru stundu? Versijas, tur var būt dažādas... bet...

Ja godīgi, šo to esmu dzirdējis par šo sludinātāju un pārsvarā man par to nāk smiekli tikai! Sevišķi jau par "tēja un kafija par brīvu (pie 10 Ls stundā attalgojuma - baigā ekstra un izšķērdība) un tas testa serveris galvenais kā bonuss... Pie tam ir dzirdēts, ka uzdodot arī īpatnējus jautājumus, piemēram, 'Kā jūs iepriekš atradāt klientus saviem projektiem?' utt. visādi sviesti..." :D

 

Bet tagad vēl nedaudz nopietnības:

Es, piemēram, labāk strādātu kaut vai par 600 Ls uz rokas par programmētāju, bet es vismaz justos drošs par to, ka šefs saprot, ko dara un zin par ko maksā, izprot riskus utml. nevis zem nenormāla spiediena, pārspīlētām termiņu un kvalitātes prasībām par 1000 Ls uz rokas... Uzņēmumos, kur spriež uz darbiniekiem un streso, "uzpūš" kvalitāti tātat viss agrāk vai vēlāk noiet pa burbuli, jo katru reizi, kad centies palekties, piezemējies tik un tā agrāk vai vēlāk...

 

Atcerēsimies, ka uzņēmums nemēdz atdot savus ienākumus darbaspēka izmaksu segšanai, bet vēlas arī kaut ko pelnīt... Un darbaspēks Latvijā izmaksā pārāk dārgi tieši dēļ pārspīlēti augstajiem nodokļiem, kas jāmaksā par katru darbinieku... Lai samaksātu darbiniekam uz rokas 1000 Ls, darba devējam jāizdod tuvu 1800 Ls - tas NAV NORMĀLI! Bet ko darīs, miljonāru un zagļu banānu republikā tā ir pieņemts...

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu, par ko stress. Izskatās vienkārši, ka iepriekšējais koderis ir notinies atstājot sīkas astes, kas ir jāsavāc līdz produkta palaišanai. Tā kā neviens saprātīgs cilvēks neies labprātīgi pieteikties savākt cita mēslus, tad arī tiek piedāvāts kārtīgs cipars.

 

Tb. ar domu labāk kādu nomotivēt kārtīgi ar tiem 10-12Ls stundā, kas darbu izdara nedēļas laikā, nekā gaidīt uz kādu mēnesi, kas to pašu izdarīs par 6.25 Ls stundā

Link to comment
Share on other sites

sludinaajuma tekstaa arii ir teikts :

darba laiks (pēc vienošanās, var pēc darba)

 

taatad nav jaaseezh obligaati 8 stundas tur (un nesanaax 2000 meenesii).

tā kā domāju ka cipars ir adekvāts un iespējams ka pasūtītājs grib ātrāk palaist projektu un tapēc arī maksā mazliet vairāk.

 

Imho nav te ko strīdēties, samaksa ir par stundu, nevis mēneša alga. tas nozīmē, ka nekāds dr.lv un t.t. starplaikā nav iespējami. Pliks darbs. ceņiks ir ok. Attiecīgi, ja pa stundu neko nav sataisījis, arī neko nemaksās.

 

par shito es iisi nepiekriitu. jaa - dr. nav jaaseezh bet var arii buut taa ka probleemu, vai probleemas risinaajumu vajag izdomaat. un stunda var paiet kameer izdomaa/atrod risinaajumu ....

 

shajaa gadiijumaa es domaaju ka ar pasuutiitaaju jaavienojas par darbu sarakstu un jaanoskaidro cik tas stundas aiznjems... un respektiivi ja pabeidz aatraak naak veel + bonuss, ja nepaspeej - pac vainiigs un taisa kaut kaadu atvilkumu vai kaut ko ....

Link to comment
Share on other sites

ir kolēģi, kas strādā pa 35 Ls/h + visi izdevumi, kas saistīti ar komandējumu (viesnīcas, biļetes, dienas nauda). Tas gan nav PHP, bet nav nekas arī mega sarežģīts.

 

nuss... ??? slabo nepalika?

 

THINK BIG!

Edited by Squad
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...