Jump to content
php.lv forumi

Licenze, modificiēšana, pārdošana


foxsk8

Recommended Posts

Tātad, ir radies viens būtisks jautājums.

 

Kā tur īsti ir ar tām web kodu, open source scriptiem. Ja piemēram es paņemu kādu open source, uzlaboju ar savu kodu, iedējām un pēc tam to visu kopā vēlos pārdot.

 

Tātad, vai es to varu darīt, ka tirgot uzlabotu open - source projekta kodu, runa iet par web kodiem, nevis softu.

 

Protams, ja ir jāskatās licenzēs, bet nu tās ir tik garas, ka beigās nekā nesaprotu.

Link to comment
Share on other sites

beigaas jau tu taa pat paardod softu vai vienu pašrakstītu funkciju ?

1) jaaskataas kaada licence ir open source projektam

2) ir vai tu pieliec drusku savu kodu vai arii 50% kodu uzlabo ..., kaa rezultaataa nevar pateikt vai tas ir tavs vai nee

3) domaaju ka pie koda nevar piesieties, vairaak var pie dizainiskaa izskata piesieties ..

Link to comment
Share on other sites

Ja licence ir GPL, tad tu vari visu to darīt, ko vēlies, bet tev savs produkts arī jālicenzē kā GPL, kas nozīmē, ka tas, kas no tevis nopirks šo kodu, varēs ar to darīt tālāk, ko vien grib - arī pārdod.

 

Noprecizē par kādu licenci iet runa.

Link to comment
Share on other sites

Runa iet par phpbb forumu.

 

http://www.phpbb.com/downloads/license/

 

Bet cik zināms, daudzi jau viņu uzstāda un pieprasa maksu no klienta. Kā tad tur īsti sanāk.

 

Kods varētu būt uz 50 - 50.

 

Varbūt no tiem pašiem phpbb var nopirkt to galveno licenzi uz neierobežotām kopijām?

 

Vienkārši intereses pēc šo visu jautāju, jo varbūt vēlāk tieši tas viss noderēs.

Link to comment
Share on other sites

saraksti savējo kodu tā, ka neviens īsti nevarēs uzstādīt. gpl neuzliek pienākumu rakstīt tā, lai visi saprastu un kur nu vēl documentēt kā to visu uzstādīt.

 

vēl labāk, taisi atsevišķu projectu, savējo closed sources 'instalātoru', kurš modificē 50% no foruma, šķiet gpl neaizliedz labot gpl'īgu programu ar closed sources tooli.

Link to comment
Share on other sites

Bet vai klients aizdomātos, vai tas ir par uzstādīšanu vai par kodu.

 

Modificēju phpbb forumus par portāliem, sludinājumu portāliem, etc, vienkāršiem forumiem, vienkāršām CMS sistēmām.

 

Kā tad šajā lietā uz to skatās, ja es tagad gribētu nopārdod uz phpbb bāzes veidotu CMS sistēmu, kas pielāgota nelielām web lapām. 50 - 50 ar phpbb jādala, bet vienmēr apakšā visus Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group atstāju.

 

Doma CMS sistēmu laist gan par maksu, gan kā open source ar atšķirīgu funkcionalitāti.

Edited by foxsk8
Link to comment
Share on other sites

tam par naudu tu vari nelikt apakshaa phpbb, jo neviens jau neprasiis kur vinsh vinju dabuuja ...

a to kas par briivu - palaid ar gpl licenci un ka atsaucei apakshaa jaabuut ...

nezinu nevienu gadiijumu kad kaads buutu sodits par phpbb izmantoshanu ...

Link to comment
Share on other sites

Jebko, kas ir GPL, tiklīdz kaut nedadz tu modficē/uzlabo/pamaini tā tev ir pienākums (licence to nosaka) padarīt modificēto/izmainīto kodu bez maksas pieejamu jebkuram. Tas, protams, tev neliedz šo kodu arī pārdot vai prasīt maksu par uzstādīšanu. Taču visur ir jābūt skaidri norādītam, ka arī tavs modificētais produkts ir zem GPL licences un tātad pieejams bez maksas.

Link to comment
Share on other sites

nu re, jaataisa ar sarezhgiitu instalaaciju vai jaakodee pasham ...

bubu, kaa ir ja teiksim no phpbb vai produkta kas ir zem GPL, panjem dalju koda, piemeeram no phpbb kaadas 3 fcijas ?

tad arii sanaak ka mans garadarbs jaaliek zem GPL ?

Link to comment
Share on other sites

Kā to GPL licenzi iegūt, vai tad pašam viņa ir jāraksta. Kā tad sanāktu, ja man ir viena sistēma, kuru pamainot es iegūstu 2 atšķirīgus projektus, tad man abiem to licenzi vajag, vai tikai licenzi vajag uz vienu no viņiem, jo nākošais jau ir veidots no pirmā.

 

Diezgan pinķerīgs gājiens beigās sanāk. Pa black vienmēr viss ir vienkārši.

Edited by foxsk8
Link to comment
Share on other sites

..tad arii sanaak ka mans garadarbs jaaliek zem GPL ?

 

aha, tāpēc jau visādas lgpl, bsd, mit, apache utt licenzes ir populāras, jo, ja arī izmanto kaut ko no opensources, tad tomēr tās pieļauj būt selfiš bastardiem un nedot visu savu sarakstīto visai pasaulei par baltu velti.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...