Jump to content
php.lv forumi

Vienkāršs Search engine


janis888

Recommended Posts

Labdien!

 

Man ir šāds jautājums, es gribu izveidot vienkāršu search sistēmu manā webā, tātad cik es esmu iedomājies, kā tas varētu strādāt.

 

1. lapa ir php, tad ir input kur var ierakstīt, piemēram, SUNS. Tad viņš iet uz datubāzi un meklē vārdu SUNS un ja atrod, tad viņš jaunā php lapā 2. izvada to informāciju, ka ir atrasts SUNS un ir iedots links kur aiziet uz to lapu par SUNA informāciju (links varētu būt arī zem SUNS). Manuprāt, šādi tas varētu izskatīties:

 

20071219202947147.jpg

 

Vai šī sistēma ir pareiza, kā es esmu iedomājies? Man pagaidām ir tikai pamati php, gribētu zināti vai ir kāda literatūra par šo... un vai tas ir tik vienkārši vispār izdarāms? Moš jau ir kas līdzīgs kas jau uztasīts?

Varbūt ja tas ir tomēr vienkārši varbūt kāds varētu parādīt, kā to visu varētu dabūt gatavu, ja iespējams varētu izmantot mysql db.

Man jau vajg, lai viņš atrod tikai noteiktu vārdu, neviss kā citos labākos search engainos, ka iedod ari citus līdzīgus variantus, pilnīgi vnk un prastu search sistēmu.

 

Jau iepriekš paldies...

Edited by janis888
Link to comment
Share on other sites

Bet kā to visu dabūt pie dzīvības? Vnk es tā biju iedomājies, kā tas varētu strādāt, bet uztaisīt to visu es nezinu kā. Tāpēc jau arī griežos pēc palīdzības, jo man šķiet ka šeit ir daudz zinošu cilvēku par šīm lietām.

Edited by janis888
Link to comment
Share on other sites

1) Search lauku izveido HTMLā: <input type="text" name="search_lauks"/>

2) To lauku HTMLā ieliec formā: <form action="search.php" method="GET">

3) search.php laukā dabū tekstu no GET pieprasījuma: $search_lauks = $_GET["search_lauks"];

4) eskeipo to pret SQL injekcijām: $search_lauks = mysql_escape($search_lauks);

5) atlasi no mysql vajadzīgo rindu: $res = mysql_query("SELECT link FROM tabula WHERE name = '$search_lauks'");

6) pārbaudi vai ir kautkas atgriezts: if (mysql_num_rows($res) > 0) { ...

7) ja ir, tad izvadi visus linkus ārā: while ($row = mysql_fetch_array($res)) { echo $res["link"]; }

8) ja nav atrasts, tad izvadi else zarā tam if'am kautko citu (tipa "nekas nav atrasts");

Link to comment
Share on other sites

4) eskeipo to pret SQL injekcijām: $search_lauks = mysql_escape($search_lauks);

 

Mjaa no shejienes man jau sakas neskaidriiba. Esmu tikai uz easyphp, vertrigoserv un citiem esmu meeginaajis likt webu un par mysql dizi daudz neko nesaprotu tikai esmu skatiijies kas tur interesants.

Tagad jau man ari ir webs uz vertrigoserv un nesaprotu to kaa var eskeipo to pret SQL injekcijām.

Edited by janis888
Link to comment
Share on other sites

Vnk es taa domaaju isti jau nezinu, taapeec jau prasu, jo kad biju vienreiz uzlicis phpbb, tad tur savaa izveidotajaa db maniiju table ar nosaukumu phpbb_search_wordlist kur bija pilniigi visi vaardi kas bija rakstiiti forumaa, taapeec domaaju ka drosvien taadu pashu var uztasiit tikai prastaaju prieks sava web, bet kur lai vada to $search_lauks = mysql_escape_string($search_lauks); to nu es nezinu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...