Jump to content
php.lv forumi

Cik var prasīt par DB izstrādi


WShadow

Recommended Posts

Man piedāvā taisīt datubāzi, bet es īsti nezinu, cik par to var prasīt & "kā tās lietas notiek" (freelancing'a pieredzes nav).

 

Īsumā par projektu (detaļas pašam vēl nav zināmas visas) :

* Preču un pircēju uzskaites datubāze (specializēts veikals).

* DB sistēma pēc paša izvēles (Windows). Esošā DB strādā uz k-kādas vecas Paradox versijas.

* Jābūt iespējai taisīt visādas izdrukājamas atskaites.

* Lietotāju sistēma ar dažādām tiesībām dažādiem lietotājiem.

* Default'ās lietas : pievienot, rediģēt, atlasīt, meklēt ierakstus.

* Projekts nav pārāk steidzams (IMHO 2-3 mēneši nav maz).

 

Man jau uzreiz nāk prātā PHP/MySQL uz piem. XAMPP, bet par to vēl jāpadomā.

Link to comment
Share on other sites

es piedāvātu Axapta pa pārdesmit štukām :D

Visi moduļi tur jau ir (ERP).

 

Bet ja runā pa topiku, jāredz konkrēta specene... to bīs ja bāzē ir 4 tabulas (krājumi, pircēji, pirkšanas pasūtijumi+rinda),

tad imho tas nemaksās nemaz tik dārgi. Standarta i-veikals. bet noteikti ne zem 500.

Link to comment
Share on other sites

int(X) = mana_likme_stundā * cik_aptuveni_stundas_patērēšu;

Ha, un kā rēķina mana_likme_stundā? Vidēja_programmētāja_alga/darbastundas_mēnesī?

 

Centrālais serveris un daži lietotāji; nav internetveikals (t.i. nav pircējiem pieejams saits jātaisa).

Link to comment
Share on other sites

Ls/h šeit nestrādās, jo tas ir:

1.) gabaldarbs

2.) noteikts termiņš - var uztaisīt pa 1 week, pārējā laikā kasīt nu paši ziniet ko

3.) viens freelancers - izmaksu kontrolēšana šeit nav vajadzīga (nav uzņēmuma pentera summa - vairāku darbinieku + etc izmaksas = peļņa)

Link to comment
Share on other sites

Delfins, kā Ls/h nestrādās ? Kā tad darbam var noteikt cenu ? Tikai pēc tā cik daudz tu savas darba stundas tam iztērēsi. Ja tu novērtē sistēmu uz trīs mēnešiem (un attiecīgu summiņu pasaki), bet paveic nedēļas laikā, tad tu vienkārši būs piedr*is savu [gabal]darba devēju.

 

Piem., tev ir divi darbi: viens ir uztaisīt nelielu vienkārša bloga dzini, otrs - izveidot foruma dzini, kas līdzinātos IPB forumam (šim). Kā tad tu novērtēsi cenu, ja neņemsi vērā potenciālo stundu (dienu) skaitu cik pie katra būs jāpavada ?

 

Imo, ja nevērtē pēc darba ilguma, bet pēc kaut kādiem citiem mistiskiem kritērijiem, tad var viegli iegrābties.

Link to comment
Share on other sites

Šeit gan principā ir divi gadījumi:

1) Vai tu uzskati sevi par strādnieku, tad visdrīzāk ir Ls/h;

2) Ja tu sevi uzskati nedaudz arī par biznesmeni, tad principā ir tā, ka tev ir jāizspiež maksimālā summa kādu viņi būtu gatavi maksāt. Tam gan jau vairs nav tik liels sakars ar programmēšanu.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet kā ta Tu to pamatciparu savādāk dabū? :D Protams vēl ir vidējā tirgus cena, ja Tev ir pieeja tādai informācijai, tipa strādā lielā uzņēmumā un zini iekšējās cenas, kurām noņemot procentu nost (biroja, vadītāja, blā blā izmaksas) iegūsti objektīvu ciparu par specifikāciju. Bet pamatā jebkurā gadījumā ir viena un tā pati formula.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...