Jump to content
php.lv forumi

Par DNS serveriem


Tapete

Recommended Posts

Gribu palaist DNS serveri mājās savam iekšējam tīklam, uzinstalēju Simply DNS plus uz windows, piereģistrēju piem: nosaukums.lv savā DNS serverī, bet nevaru saprast pēc kāda principa tiek piesaistīts noteikts domēns noteiktai vietai uz servera tā lai programma zinātu kur melēt index.php failu nospiežot interneta pārlūkā piem: www.nosaukums.lv

 

man DNS lietas ir jaunums tāpēc būtu pateicīgs ja kāds pateiktu kādu labu resusrsu kur par to var izlasīt vai arī atbildētu uz šādiem jaut.

1. Ja es izveidoju savu DNS serveri kur man tas ir jāpiereģistrē? (latnet, nic.lv)

2. Ja es uz sava servera izvietoju vairākus domēnu, kur man tas jāpiereģistrē un cik jāmaksā, un kas nosaka cenu?

3. Man ir piereģistrēts domēns vienā firmā, bet es noteikti gribēšu to domēnu uz sava servera, kā es to varu pārreģistrēt uz savu serveri, man jārunā ar to firmu vai es dabūnu pieejas datus savam domēnam un darbojos.

4. Kam ir galvenais latvijas DNS serveris, latnet?

5. Ir kaut kādi noteikumi ja uzstāda savu DNS serveri, piem. pieslēguma ātrums, servera jauda, datu kopēšana vai spoguļserveri?

 

esmu palasījis šo to, bet tā riktīgi atbildes uz jautājumiem neatradu, paldies par palīdzību

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bet kā tad reģistrēšana notiek citos kantoros, kas piedāvā reģistrēt domēnus? Kapēc es nevaru uzlikt serveri un reģistrēt cik vajag?

A tu padomā, kas notiktu ja tā varētu.

 

PS. Tie citi kantori ir tikai starpnieki starp klientu un nic.

Link to comment
Share on other sites

Nu labi, nokārtoju licences, un reģistrēju. Tad jautājums ir iekš tā vai man iznāks lētāk ja es reģistrēju pa tiešo pie nic vai nē. Tie kantori kaut ko savāc par starpniecību vai nē? starp citu delfins, Tapete lūdzu ar lielo

Link to comment
Share on other sites

1. Ja es izveidoju savu DNS serveri kur man tas ir jāpiereģistrē? (latnet, nic.lv)

Pašu serveri kā tādu nereģistrē, bet gan domēnu. .lv domēnus var reģistrēt tikai nic.lv (monopols). Reģistrējot domēnu tu norādi ka nepieciešama zonas delegācija un tad norādi sava DNS servera IP adresi.

 

2. Ja es uz sava servera izvietoju vairākus domēnu, kur man tas jāpiereģistrē un cik jāmaksā, un kas nosaka cenu?
Atkarībā no domēniem (top-level) kurus reģistrēsi.. .lv domēns maksā 20Ls gadā (ja ņem uz vairākiem gadiem sanāk atlaide).

.com .net kā kur sākot no pāris līdz kādiem padsmit dolāriem/euro

Tad ir tādi specifiski citu valstu domēni kā *.is *.it kurus parasi daudzi grib līdz at to tiem cena ir krietni augstāka.

 

3. Man ir piereģistrēts domēns vienā firmā, bet es noteikti gribēšu to domēnu uz sava servera, kā es to varu pārreģistrēt uz savu serveri, man jārunā ar to firmu vai es dabūnu pieejas datus savam domēnam un darbojos.
Domēnam parasti reģistrē īpašnieka un administratīvās kontaktpersonas datus. Pieprasījumus par datu maiņu var sūtīt tikai no reģistrētajiem e-pastiem.

Kontakpersonas var noskaidrot kaut vai šādi: http://www.ripe.net/fcgi-bin/whois?searchtext=php.lv

 

Vairāk vari palasīt te http://www.nic.lv/DNS/faq.php

 

4. Kam ir galvenais latvijas DNS serveris, latnet?
Nu ko nozīmē galvenais? Ja par .lv top-level domēniem tad:

 

lv. 172800 IN NS NS-LV.RIPE.NET.

lv. 172800 IN NS SUNIC.SUNET.SE.

lv. 172800 IN NS NS.UU.NET.

lv. 172800 IN NS NSZ.LATNET.lv.

lv. 172800 IN NS NSZ2.LATNET.lv.

 

5. Ir kaut kādi noteikumi ja uzstāda savu DNS serveri, piem. pieslēguma ātrums, servera jauda, datu kopēšana vai spoguļserveri?
Principā nav. Vienīgā prasība ir ka jābūt diviem DNS serveriem, taču tākā sekundāro DNS serveri var norādīt Latneta (ir iekļauts cenā) tad principā tu vari iztikt arī ar vienu.

 

 

 

Nu labi, nokārtoju licences, un reģistrēju. Tad jautājums ir iekš tā vai man iznāks lētāk ja es reģistrēju pa tiešo pie nic vai nē. Tie kantori kaut ko savāc par starpniecību vai nē?
Kādreiz kaut ko tādu darija (kad klienti vēl bija nezinoši un tīkla lietas tumša bilde), taču manuprāt tagad tas vairs nenotiek.

 

Vienīgais jāuzmanās ka ja reģistrē caur starpniekfirmu lai kā domēna īpašnieku (vienīgo) norāda tevi nevis viņi paši ieraksta sevi. Pretēji var sanākt situācija, ka ja rodas domstarpības tu savu domēnu vari zaudēt (tākā nebūsi NIC datubāzē) t.i. starpniekkantoris tev viņu var vienkārši neatdot.. Taču reizēm skanīgs / atpazīstams domēna vārds konkrētam projektam ir ļoti būtisks.

 

Kapēc es nevaru uzlikt serveri un reģistrēt cik vajag?

Teorētiski tu vari.. Taču ir jākārto zināmas saistības:

http://www.icann.org/cctlds/

Pieteikums: http://ccnso.icann.org/applications/clean-app.html

Noteikumis: http://www.icann.org/general/bylaws.htm :)

 

 

Reku pat daži ir mēģinājuši :) http://ccnso.icann.org/applications/archive/msg00149.html

Un Ivarix ar <g> http://ccnso.icann.org/applications/archive/msg00154.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Labdien Roze pastāsti man sīkāk par šo lietu:

 

Principā nav. Vienīgā prasība ir ka jābūt diviem DNS serveriem, taču tākā sekundāro DNS serveri var norādīt Latneta (ir iekļauts cenā) tad principā tu vari iztikt arī ar vienu.

 

Lieta tāda ka, man ir NIC reģistrēts domēns www.nosaukums.lv , gribu lai domēns man būtu piesaistīts pie manas IP, pie tehniskās informācijas NIC prasa 2 dns serverus. Pastāsti kā pareizi būtu tos norādīt, man nepieciešami šādi ieraksti gan vebam,gan mailserverim. Visi strādās no mana kompja. Kas būtu jāņem vērā veicot šādus ierakstus NIC?

Link to comment
Share on other sites

Lieta tāda ka, man ir NIC reģistrēts domēns www.nosaukums.lv , gribu lai domēns man būtu piesaistīts pie manas IP

Kur probleema?

Ja netaisies taisiit N subdomeenus

(skjiet ka vareeji bez maksas registreet arii paaris subdomenus...)

tad Vienkarshi noraadi ka Domens (www.nos.lv) ir piesaistiits (vinsh VIENMER ir piesaistiits konkretai IP - tikai kameer nesi noraadijis savu vinsh ir piesaistiits LATNET IP (paskaties pats konkreeti kurai))

Un nebuut tev nav jaabuut deligetai zonai uz savu serveri....

Pat registrejoties vari uzreiz noraadiit savu IP (un DNS servera specifikaaciju atstaajot tukshu) un tiko sanjemsi apstiprinaajumu vareesi vinju lietot....

(samaksa peec rekjina sanjemsanas 30 dienu laikaa)

Edit: Vispaar RTFM ... tur viss ir smuki uzrakstiits....

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Jā redzi mani vienkārši mulsina par tiem 2 dns serveriem, viss man ir reģistrets un samaksāts,pie tehniskās informācijas atstāju tukšas ailes, tātad patreiz domēna piesaiste ir pie Latneta. Cik noprotu jāaizsūta vēstule uz NIC lai veic ierakstus uz manu IP? No sava datora gribu darbināt gan webu ar datu bāzi, gan mailserveri.

Link to comment
Share on other sites

nu takš loģiski, jāpiesaista domens tavam IP nevis latneta (laikam pat ir pakalpojums, ti kaizmirsu kā saucās - "pagaidu domena ...")...

 

tas, aks tur latnetam nav norāditi DNS serveri, nozīmē to, ka hostu managments notiks uz viņu serveriem... ja gribi pats managēt, tad vajadzēja ierakstīt savu ip:

 

ns.mansdomens.lv mans_ip

ns2.mansdomens.lv mans_ip vai mans_ip2

 

bet ja negribi lieku čakaru un tev nebūs vajadzīgi visādi "esmu.kruts.mans.domens.lv" , labāk lai to uztur latnets, viņi maina info bez maksas..

Link to comment
Share on other sites

Jā sapratu paldies vienīgā problēma man ir ( ns2.mansdomens.lv mans_ip vai mans_ip2 ) , man tik ir viens serverītis tā kā būs jadomā kuru otru piesaistīt visdrīzākais ka Latneta būs DNS2

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...