Jump to content
php.lv forumi

Par DNS serveriem


Tapete

Recommended Posts

  • Replies 35
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Teiksim es iedodu savu ip 190.216.135.211 (simboliskais protams ) uzrādu kā DNS1 serveri un dns2 190.216.135.211 ? Tu tā biji domājis?

Link to comment
Share on other sites

Labdien Roze pastāsti man sīkāk par šo lietu:

 

Principā nav. Vienīgā prasība ir ka jābūt diviem DNS serveriem, taču tākā sekundāro DNS serveri var norādīt Latneta (ir iekļauts cenā) tad principā tu vari iztikt arī ar vienu.

 

Lieta tāda ka, man ir NIC reģistrēts domēns www.nosaukums.lv , gribu lai domēns man būtu piesaistīts pie manas IP, pie tehniskās informācijas NIC prasa 2 dns serverus. Pastāsti kā pareizi būtu tos norādīt, man nepieciešami šādi ieraksti gan vebam,gan mailserverim. Visi strādās no mana kompja. Kas būtu jāņem vērā veicot šādus ierakstus NIC?

 

Tā ir tikai teorētiska prasība ja tu gribi domēnu turēt pats pie sevis un veikt pats visas izmaiņas. Galugalā tu jau vari norādīt kaut kādus DNS serverus kuri tev nemaz nepieder utt Latnets jau to nekā īpaši nevar pārbaudīt un viņiem tas arī nav vajadzīgs.

 

 

Taču ja tev nepieciešami tikai pāris subdomēni teiksim www.*.lv mail. ftp. tad droši var atstāt to visu Latnet pārziņā tikai aizrakstot e-pastu [email protected] 'Ka man vajag vot www.domens.lv uz taadu un taadu IP, mail.domens.lv uz shitaadu IP'.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par informāciju, man vienkarsi šodien nic administrators jautaja par subdomēniem, es tā arī lāga nesapratu ko viņš ar to domāja. Teiksim man webs būs uz www.nosaukums.lv IP 111.222.333.444, e-serveris man vajadzīgs ar to pašu vardu kā webs ko man tādā gadījumā darīt? IP būs tā pati

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tev webserveris un e-pasta serveris atrodas uz vienas kastes tad nav problēma jo uz vienu IP var norādīt neierobežots skaits domēnu.

Taču ja mailserveris ir cita kaste tad izdomā citu subdomēnu teiksim mail.nosaukums.lv

 

Papildus tev tad NIC administratoram jānorāda ka nepieciešams MX (mailexchange) ieraksts uz minēto mail.nosaukums.lv.

MX ieraksts norāda kurš serveris apkalpo/saņem domens.lv e-pastus.

Link to comment
Share on other sites

Piedod lūdzu bet šajā jomā es esmu riktīgs dulburs, tāpēc paskaidro man webam ir teiksim www.vārds.lv, kas man jaraksta mailam?

 

 

Šo man arī uzrādīt Nic adminam ( MX ieraksts )izstāsti lūdzu ko man viņam rakstīt?

Link to comment
Share on other sites

es iisti nesaprotu kaapeec jaataisa mail.name.lv un MX, pietiek tak ar MX un smtp servera adrese buus name.lv un viss.

Tas ir tāpat kā taisīt www. ftp. utt.. pietiek tak ar domens.lv ne tā? Proti iegājies jebšu vispār pieņemta prakse.

Link to comment
Share on other sites

Paldies par padomiem uz iepriekšējo manu problēmu. Strādā normali webs, jautajums ir sekojoš : Kādu mail serveri jūs ieteiktu, kas normali strādātu un kā pareizi nokonfigurēt to zvēriņu?

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...