Jump to content
php.lv forumi

Izvelnes


spa

Recommended Posts

Sveiki speci!

 

sekojosha lieta, laikam abas rokas kreisaas, neko jedziigu nevaru samekleet.

Lieta taada, veelos uzzinaat, kaa buutu labaak php veidot paarieshanu no vienas lapas uz otru un dinamisku menu:

1. ar mysql un php

2. php ar masiiviem.

Ja gadiijumaa man rastos veelme piekabinaat klaat CMS tad laikam labaak buutu izmantot 1.variantu

Link to comment
Share on other sites

Tas atkarīgs, ko tu tur gribi panākt... Tev datu bāze vajadzīga tikai gadījumā, ja tu domā ari dinamisku saturu gāzt iekšā... To pašu, protams, var izdarīt arī ar failiem...

 

Tā pāriešana no vienas lapas uz otru vairāk pēc linkiem izklausās!

Link to comment
Share on other sites

kāpēc uzreiz linki? ir lapas kur visa navigācija uzbuildota ar postošanu :) kur nekāds nomāls back vairs nestrādā...

 

masīviem arī nav nevainas.. man ir viens intranet saits tā uztaisīts.. strādā daudz ātrāk, nenoslogo db lieko reizi... masīvi noder, ja netiek paredzēts dinamisks kontens/lapas struktūra.

Link to comment
Share on other sites

nu man ir plaanots, ka izveelnes un apakshizveelnes mainiis vismaz reizi meenesii.

Tad taalaak jautaajums, kaads ir princips, lai es no datu baazes izvilktu aaraa vajadziigaas izveelnes, apakashizveelnes. un kaa to visu veel salikt kopaa ar CMS. varbuut ir kaads labs links, google mekleeju, bet laikam nav pareizie atsleegvaardi.

Link to comment
Share on other sites

CMS bija doma pasham uztaisiit shai lapai.

Man nav iisti skaidrs atteeloshanas princips, teiksim kaa izkaartosies menu ar izveelneem weblapaa, un kaads ir algoritms, lai teiksim vinji izkaartoties man vajadziigaa seciibaa un ar attieciigaam sadaljaam.

Piemeeram izveelnes:

-Par mums

---iiss apraksts

---kontakti

-Produkti

---Suuknji

---Kompresori

-Rekviziiti

 

Datu baazes tabulas struktuura man buutu sekojosha:

Menu_ID|Izveeles_nosaukums|links

Edited by spa
Link to comment
Share on other sites

kaadas veertiibas es glabaaju tajaa Parent_ID kolonnaa?

tjipa katrai apakshizveelei to Menu_ID zem kaa taa sanaaks? bet kaadaa veidaa tad es taas vareshu atspoguljot php?

Edited by spa
Link to comment
Share on other sites

kaadas veertiibas es glabaaju tajaa Parent_ID kolonnaa?

tjipa katrai apakshizveelei to Menu_ID zem kaa taa sanaaks? bet kaadaa veidaa tad es taas vareshu atspoguljot php?

ParentID glabā tās menuID, kas atrodas tieši "virs" tekošās menu entītes. Rezultātā sanāks, ka DB tabulai ir relācija pašai uz sevi ParentID->MenuID.
Link to comment
Share on other sites

Paldies DarkSide un Delfins!

 

Man vienkaarshi neaiziet, kaa to var panaakt, nu jaa ar SQL ir skaidrs, bet taalaak veids, kaa atspoguljot, kaa panaakt, lai teiksim noteiktu kura ir aktiivaa izveele?

Man nav skaidrs arii shis, kaa es ar to visu varu salikt kopaa linkaa, lai links buutu shaads:

http://www.mansdomeens.lv/index.php?pg=1

Edited by spa
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc ir jāķerās pie programmēšanas, ja pat primitīvu algoritmu nevar izdomāt...

 

- lasam URL, dabūjam tekošo menu ID

- ielasam visu menu zaru izvēlētajam no DB + pakārtotās nodes

- ielasam visus root elementus

- zīmējam menu

 

PS: tas viss ralizējams iekš masīva

PPS: ja grib saglabāt visu, kas izvēlēts, tobiš manual expanding/collapsing kā iekš `windows file tree browser`, tad liekam iekš sesijas izvērstos zarus

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...