Jump to content
php.lv forumi

DarkSide

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  92
 • Joined

 • Last visited

About DarkSide

 • Birthday 07/10/1979

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Location
  Riga, Latvia
 • Interests
  IT, programming, music, movies

DarkSide's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 1. Žēl, ka topiks nobeidzies. Vispār piedāvājums šķita diezgan interesants. Pats pagaidām vēl arvien strādāju valsts iestādē par "IT speciālistu" :) Zināšanas ar būtu, jo valsts iestādes, kas kaut vai minimāli nelietotu Oracle es nezinu. Pāris samērā lielus projektus uztaisījis esmu, tiesa gan vai nu ar Oracle+ASP vai arī MySQL+PHP, bet šķiet nav nekā vienkāršāka, kā taisīt kaut vai PHP+Oracle. Sākotnējais algas cipars ir nu daudzmaz ok (ja tas ir sākotnējais un ļoti drīz var pieaugt). Darba vieta gan paštruntīgi ka centrā - es jau cerēju, ka Bauskas ielā - tad būtu netālu no mājām un korķos nebūtu katru dienu jāsēž. Izglītība man arī vairāk kā atbilstu - LU maģistratūra datorzinībās :))) Neesmu gan 100% pārliecināts, ka gribu mainīt pašreizējo darbu - tā gan ir problēma. Vot ja būtu tie 1000Ls uz rokas, tad gan notiekti varētu par to padomāt.
 2. Ja Tev tas x['aaa']++ ir iekš cikla, kas izpildās daudzas reizes un 'aaa' daudzreiz mainās, tad labāk šitā (jābūt ātrāk nedaudz): if(typeof(x['aaa']) === 'undefined') {x['aaa'] = 1;} else {x['aaa']++;} nevis if(typeof(x['aaa']) === 'undefined') {x['aaa'] = 0;} x['aaa']++;
 3. Tā diemžēl nevaru darīt, jo iepriekš nezinu cik rindas būs jāiesprauž. To es uzzinu tikai tai brīdī kad veicu iespraušanu (pirms tam saņemot noteiktu datu rindu skaitu no servera izmantojot AJAX :) Tā tabula ir sakārtota pēc vienas no kolonnām, pēc kuras tad arī notiek "meklēšana" - klienta identifikatora. Userim tā tabula skrollējās uz leju - nu varbūt arī 30 ekrānus :) Tā tabula saucas "pārskats" un tāpēc tai zūd jēga, ja to sadala pa 30 atsevišķām lapām. Garajai, skrollējamajai tabula ir tas bonus, ka var ļoti ātri pabraukājot uz leju un augšu pārskatīt visus klientus (kopējo stāvokli) un ja rodas interese par kādu konkrētu, tad var atvērt tā klienta pasūtījumus, pieprasot datus no servera un iespraužot rindas kā tas minēts iepriekš...
 4. Hmm, vispār ideja interesanta, bet ir viens BET - tai iekšējā tabulā vajag visas kolonnas tieši tādā pašā platumā kā parent table, lai useris nemaz nenojauš, ka tā reāli ir cita tabula. Laikam jau to var noorganizēt ar JavaScript katrai kolonnai iebakstot precīzu cell.width (vai kautkā tā) no parent.table...
 5. Droši vien tas saistīts ar ātrdarbību, jo browserim tad viss DIVs ir jāievieto weblapā vienā reizē, nevis jāievieto katrs elements atsevisķi.
 6. Tas nav iespējams - uz IE nestrādā un punkts (slinkums tagad meklēt linku no Microsoft lapas, kur tas bija aprakstīts). Ideja tāda, ka IE nestrādā innerHTML uz <table>, <tr> un vēl dažiem tagiem. Uz <td> gan strādā un to arī izmantoju, bet problēma ir tieši ar to kā ātri ielikt jaunas rindas tabulā. Varianti cik saprotu ir tikai divi - insertRow vai DOM metodes (appendChild). Nav jau briesmīgi sarežģīti, bet ķēpa sanāk ar to, ka tās iespraustās rindas TD elementos iekšā vēl ir SPAN, TEXT un vēl šis tas - teorētiski ar laiku var'but pat formu input elementi. Tad tie visi sanāk taisīt ar createElement un tā jau ir lielāka ķēpa nekā vienkārši nomainīt TD elementam innerHTML. To varētu darīt, bet tas būtu samērā slikts variants, jo man ir nepieciešama liela, gara tabula, kur pēc savas būtības ir liels pārskats (tās daudzās kolonnas ir kalendāra dienas). Tādēļ ir svarīgi, lai useris varētu vienkārši paskrollējot tabulu uzreiz vizuāli redzēt kopējo situāciju pa visām rindām nevis lēkāt pa lapaspusēm.
 7. Sveiki! Sen neesmu neko rakstījis, bet tad pēkšņi atcerējos, ka ir taču tāds php.lv forums! :) Tad nu lūk kāda man problēma - varbūt Jums ir kādas idejas vai varbūt jau gatavs risinājums. Tātad ir HTML tabula (samērā liela - teiksim 2000 rindas, 50 kolonnas). Vienkāršības labad uzskatīsim, ka tie ir dati par kautkādiem klientiem. Katrā no šīm rindiņām pirmajā kolonnā ir "+" bildīte uz ko nospiežot ielādējas un parādās konkrētā klienta veikto pasūtījumu saraksts (izmantoju AJAX gudrības šo datu iegūšanā). Šis pasūtījumu datu saraksts parādās kā papildus iespraustas tabulas rindiņas zem konkrētā klienta. Katram klientam ir apmēram 1-10 pasūtījumu, parasti ne vairāk. Viss jau būtu baigi smuki utt. viss strādā, taču ir viena baigi nepatīkamā problēma. Es tās jaunās rindas tabulas vidū iespraužu ar JavaScript insertRow un insertCell palīdzību, kas kā izrādās nezkādēļ strādā baigi lēni, ja tabula ir tik liela (2000x50 piemēram). Līdz ar to viss pārējais softs šansē zibenīgi, bet IE kamēr iesprauž tās 1-10 rindiņas kautkur HTML tabulai pa vidu paiet gandrīz 5-10sek, kas ir galīgi garām. Tad nu lūk jautājums, vai ir kāds variants vai kas cits, kā paātrināt papildus rindiņu iespraušanu samērā lielā HTML tabulā ar JavaScript. Zinu, ka varētu vēl mēģināt ar DOM metodēm (appendChild utt...), bet kautkā negribas ķēpāties - vai tas būtu to vērts pārtaisīt insertRow uz appendChild utml.? Jau iepriekš paldies par palīdzību!
 8. setTimeout laiks jānorāda milisekundēs šķiet bija nevis sekundēs. Respektīvi 1000 = 1 sekunde. Ja ieliksi vienkārši 1 tas nozīmēs 1/1000 sekundes, ko loģiski kompis droši vien nespēs sagremot un sajuks prātā :)
 9. Nu bāc! Tak ieliec kādu atdalītāju - piemēram, "\n" (new line) pirms pievieno jaunus datus failā. Vēl labāk: if (fails_eksistē) { failam_pievienot_datus ("\n"); } fails_pievienot_datus (textarea_dati);
 10. Vai tiešām nevienam nav nekādu ideju? :(
 11. Sveiki! Vajag nelielu palīdzību. CSS Kods sekojošs: .comboboxis { font-family: Verdana, Arial; font-size: 9px; height: 12px; background-color: papayawhip; } Problēma tāda, ka IE6 tas forši strādāja - augstums pastiepās lielāks = ar comboboxī esošā teksta augstumu. Diemžēl jaunajā IE7 combobokša augstums paliek tiešām tie 12px un līdz ar to tekstam var redzēt tikai augšiņu :) Cik atradu internetā, tad IE7 izmanto kautkādus min-height max-height, taču pat ar tiem kautkā negrib strādāt. Pie tam man vajadzētu CSS stilus tādus, lai strādā gan uz IE6 gan uz IE7 korekti. Vai ir kādas idejas?
 12. Man tāda pati problēma. Lietoju visur UTF8 kodējumu, un dažus latviešu burtus MySQL atšķir no parastajiem, bet dažus nē... Problēmu neesmu vēl atrisinājis, jo iestāstīju klientam, ka tā ir mana projekta fīča nevis bugs :)))
 13. Tāds man bija pats pirmais variants, kādu iesākumā biju uzkodējis. Baigi forši var DB serveri sēdināt ar ~16'000 selectiem kādu 10-20sek laikā :) Kautkā tas Postgre mani neaizķēra. Biju uzinstalējis, neko nemācēju izdarīt (neesmu jau galīgs iesācējs, bet...) un tik pat ātri noinstalēju nost :) Zinu kas ir CPU cost, taču vai kautkur ir pieejams freeware kautkāds zofts, kas analizētu MySQLa selectus? Vienīgais, ko šad tad ir gadījies izmantot ir EXPLAIN SELECT... un tas nedod CPU cost, bet gan tikai dažus parametrus, kuru tabulu ar kuru salinko un kādus indeksus izmantos, bet CPU cost kā tādu acīmredzot MySQL nemaz nerēķina?
 14. Vot, vot - paskatījos iekš tā iepostotā linka - nav vērts ķēpāties. Pagaidām izskatās, ka MySQL stored procedures vēl arvien ir tikai lieka laika tērēšana un ķēpa.By the way - kāda ir pieredze darbā ar šādu komplektu: Windows+Apache2+PHP5+Oracle10g? Oracle10g man šķiet arī izlaida freeware produktu ar kautkādiem ierobežojumiem (šķiet <2Gb datubāzes izmērs vai kautkas tāds), varbūt nākotnē tomēr tādus nopietnākus projektus taisīt uz Oracle nevis MySQL bāzēm? Kā PHP ar Oracle sadzīvo?
×
×
 • Create New...