Jump to content
php.lv forumi

Daudzvalodu lapas varianti


Osiris

Recommended Posts

Man ir tikai divas:

1) DB ar tekstiem, query ar $HTTP_ACCEPT_LANGUAGE palidzību, valoda glabājas iekš $_GET vai $_SESSION;

 

2) tik daudz includi ar tekstiem, cik ir valodas, un talāk -

if $l='lat' $body=$body_lv;
elseif $l='rus' $body=$body_ru;
...
else $body=$body_en;

 

Kam ir citas idejas?

Link to comment
Share on other sites

* DB ar tekstiem + lang_id

* lang_id iekš session + default_lang_id (nevajag nekādu HTTP headerus lasīt..)

* bieži izmantotie vārdi definēt kā leiblus (ģenerēt kā masīvu un saglabāt kā include [pie izmaiņām])

Link to comment
Share on other sites

Un kas traucē iekš db pie textiem glabāt lauciņu ar valodas identifikatoru, un ņemt no db textu vajadīgajā valodā? Un nekādi n-tie body nav vajadzīgi...

Un visādus scripta ziņojumus, glabāt vai nu php masīvā kā Delfins teica, vai likt teksta failiņos tipa : atslega|tulkojums, un ar kādu klasīti procesā tulkot...

Edited by john.brown
Link to comment
Share on other sites

<a href="?valoda=1">Val.1.</a> | <a href="?valoda=2"> | ..utt..

 

$v=$_GET['valoda'];

if ($v==1) {

$_SESSION['valoda']='LV';

}

if ($v==2) {

$_SESSION['valoda']='EN';

}

Un tad lapas saakumaa iemet shitaadu rindu, kura no panjemtaa faila vilks aaraa tulkojumus.

 

<? include("valodas/val_'.$_SESSION['valoda'].'.php"); ?>

<? echo $v['test']; ?>

ieksh valodas/val_lv.php valodas/val_en.php ieliec rindas

LV: $v['test']='Šis ir testa teksts.';

EN: $v['test']='This is test text';

 

Nu kautkā tā. :)~~

Link to comment
Share on other sites

a' man joprojām nepatīk $_SESSION['valoda']. valodu vazāt līdzi url imo ir labāk, jo tad vienu lapu atver ar vienu url un ir vienalga kas sessijā glabājas.

 

upd: ar līdzi vazāšanu domāju nevis ar roku, bet gan ka valodas parametrs automātiski tiek piekabināts klāt linkiem un formām.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

2SkyD

Ja datu ir daudz, un tie reizēm jāmaina, tad ar tavu variantu būs ļoti daudz problēmu... Tav variants kaut cik der tikai leiblu tulkošanai, kaut imho, prasts text failiņš un tulkošanas klasīte ir ērtāk.

 

Vai valodu glabāt sessijā, vai iekš url vazāt līdzi ir neviennozīmīgs jautājums. Savas priekšrocības ir gan vienam, gan otram variantam. Galvenais pret sessijām ir grūtības ar url sūtīšanu. Visādi citādi sessija ir ok :)

Link to comment
Share on other sites

Es tag taisu taadu projektu,kur vajadziigas valodas, esmu jau visu sakabinaajis virsum.

Ir valoda_lv.php, valoda_ru.php, valoda_en.php un tur iekshaa ir $v['parametrs']='Bla, bla..';

 

Lapaa panjemu izvadu echo $v['parametrs']; un viss notiek.

Ja ir inkludojami faili, tad tos atverot piem. lapa.lv/dati/fails.php nevarees redzeet to tekstu, kas buus index.php inkluudaa..

Tas man patiik. :)~

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...