Jump to content
php.lv forumi

SkyD

Reģistrētie lietotāji
 • Posts

  528
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SkyD

 1. Sapratu savu problēmu! "keydown" vietā "keyup"!
 2. Sveiki! Ir nepieciešams div tagā (class="test") apdeitot tekstu, kas tiek rakstīts inputā. Izpildījums ir sekojošs: $("form .amount").ready().bind("keydown", function(event) { $(".number").text($(this).val()); }); bet divā tiek apdeitots teksts, kas ir par 1 simbolu mazāks nekā inputā, ja es sāku rakstīt "test", tad divā parādas tikai burts "tes". Ieliekot alert("kaut kas") pirms apdeitošana, tad viss nostrādā. Kā varētu atrisināt šo problēmu?
 3. Sveiki! Tā īsti nevaru atrast risinājumu, kā tiek izsaukta konkrēta funkcija no php faila, kurš satur vairākas funkcijas. Cron jobam ir pieejams webmins. Tiek lietots kkas līdzīgs šim: /usr/bin/php /home/test/public_html/cron.php šādi nostrādā viss fails, kurš izsauc visas funkcijas. Bet vai ir iespējams izsaukt konkrēto funkciju no faila attiecīgajā cron jobā? Paldies!
 4. Joprojām nevaru saprast, kur ir problēma, kapēc nestrādā uz lielākiem video failiem.
 5. Ok. Freimi. Kā tas izpaužas? Tur jālieto savādākas funkcijas, lai ģenerētu konkrētu attēlu nevis freimus? Varbūt kādu elementāru piemēru var iedot?
 6. Tiešām nevar neviens palīdzēt?
 7. Sveiki. Esmu izmeiģinājis 101 viedu kā no video ar ffmpeg izveidot attēlu, piemērs: echo exec("/usr/local/bin/ffmpeg -i {$dir}{$fname} -f mjpeg -vframes 10 -s 134x100 -an {$newThumb}") Šis pieprasījums strādā tikai uz video failiem, kuru izmērs nav lielāks par 5MB. Lielākiem failiem attēls netiek veidots. Var pastāstīt kāds, kur ir problēma?
 8. Ir sekojoša mail funkcija: function send_email ($to,$subject,$message2){ $ok=false; $this_email_address = "info@pardodbiznesu.lv"; $this_email_from = "Pardodbiznesu.lv"; $mail_charset = "UTF-8"; $this_date = date ("D, d M Y H:i:s")." +0300"; $boundary = uniqid('vd'); $headers = "MIME-Version: 1.0\r\nFrom: $this_email_from <$this_email_address>\r\nDate: $this_date\r\nContent-Type: multipart/alternative;boundary=".$boundary."\r\n"; $headers2 = "-f $this_email_address"; $message .= "\r\n\r\n--" . $boundary . "\r\n"; $message .= "Content-type: text/html;charset=utf-8\r\n\r\n"; $message .= $message2; $message .= "\r\n\r\n--" . $boundary . "--"; if (mail("$to",$subject,$message,$headers,$headers2)) { $ok=true; } return $ok; } Pārsvarā strādā ideāli, meilus arī diezgan ātri nogādā, gan uz inbox.lv, gan citur, bet ir izņēmumi. Daži mail saņem sekjoši: From: paslēpts <info@paslēpts.lv> Date: Sat, 07 Nov 2009 20:15:36 +0300 Content-Type: multipart/alternative;boundary=vd4af5b9485db6d Message-Id: <20091107181536.6268C3B44FB@paslēpts2.lv> Return-Path: info@paslēpts.lv X-OriginalArrivalTime: 07 Nov 2009 18:13:19.0070 (UTC) FILETIME=[FBCD77E0:01CA5FD5] --vd4af5b9485db6d Content-type: text/html;charset=utf-8 <div style="font:12px tahoma;">..bla.bla..te teksts..</div> Problēma sākas aiz MIME-Version.
 9. Interesējos par karšu norēķinu sistēmām. Kāds varbūt var ieteikt kādu ārzemju uzņēmumu, kas piedāvā iespēju mājas lapā pieslēgt karšu norēķinu sistēmu VISA un MASTER kartēm? Piemērs, ccbill.com. Līdzīgu kko šim uzņēmumam.
 10. Cerams, ka kāds varēs izpalīdzēt ar sekojošo problēmu. Ar šādu kvēriju: $query = $db->query("SELECT user_id, COUNT(user_id) FROM log_visitors where date='$date' GROUP BY user_id ORDER BY user_id DESC"); saskaitu, cik katram lietotājam ir iekš tabulas log_visitors ierakstu. Problēma ir ar to, ka šeit nestrādā kārtošana dilstošā secībā. Centos pēc tam arī ar sort(); funkcijām kārtot, taču nekā. Ir kāds risinājums?
 11. Paldies, diezgan labi izprotami piemēri ;) Pagaidām vēl neatradu, vai ir iespējams šādi izlasīt datus pēc to skaita. Piemēram. USER_ID | msg_id ----------------- 2 | 2 3 | 6 2 | 8 5 | 1 3 | 9 2 | 10 Respektīvi, lai visi dati, piemēram, masīvā uzreiz ielasās jau sakārtoti pēc lielākā skaita. Masīvam būtu jaizskatas šādi: $m[0] = 3; // 3 ieraksti db, userim Nr. 2 $m[1] = 2; // 2 ieraksti db, userim Nr. 3 $m[2] = 1; // 1 ieraksts db, userim Nr. 5 Līdz šim izmantoju masīva laišanu caur ciklu, kas sakārto pa vietām, taču tas nav īpaši ātri. Varbūt pie šāda tipa kvērija to var piekabināt? SELECT u.username FROM online o INNER JOIN users u ON u.id = o.user_id Doma man ir šāda: SELECT count(u.user_id) as count FROM ieraksti o INNER JOIN ieraksti u ON u.user_id = o.user_id
 12. Kaklz, paldies! Par MC OOP interfeisu. Dati tiek glabaati uz HDD? Grey_wolf shim noluukam jaizmanto PHP APC? Vai arii jaaveido memchache serveris, pie kura sleedzamies klaat un daram vajadziigaas lietas? Orienteejos peec shii piemeera: http://af-design.com/blog/2009/01/28/php-memory-caching-performance/ Edit: Laikam Kaklz variants par memcache arii atbilst shim piemeeram.
 13. Labs vakars! Ir pienācis laiks, kad ir nepieciešamība izmantot memkeshu, jo daudz datu vnk nevajadzīgi katru reizi tiek izsaukti no datubāzes. Jautājums, vispār, kādus datus vislabāk glabāt memkeshaa? Droši vien tā varētu būt lietotāja profila info, ko viņš redz katru reizi ieejot savā profilā, pareizi? Jo tur principā info mainās pa retam. Bet ja paņem, piemēram, lietotājus onlainā.. Principā tur ir diezgan liels kvēriju pieprasījums.. Kā šo optimizēt? Ir jēga paņemt visus šos online lietotājus iemest memkeshaa, un vilkt ārā visu laiku no memkesha viņus, līdz ko nav parādījies kāads jauns lietotājs klāt? Cik esmu pētijis, tad šo var vienīgi pārbaudīt ar laiku, kad pēdējais lietotājs ir ienācis online, kā arī, kad pēdējo reizi ir memkeša fails atjaunots, pareiz? Zinu veel to, ka stulbi daru, kad vaacu no online lietotaaju tabulas visus lietotaajus un tikai ciklaa pieprasu lietotaaja info vadoties peec lietotaaja ID no online lietotaaju tabulas. Apmeeram shaadi: $query = query("select * from online"); foreach($query as $q) { $user = query("select * from users where id = '$q[user_id]'"); } Kā šo visu padarīt vienkāršāku? Paldies!
 14. SkyD

  WEB cam

  Okei. Bet runājot par tīkla kamerām, kuras, protams maksā dārgāk nekā parastās. Tad cik noprotu, šādu kameru pieslēdzot viņai tiek piešķirta IP adrese, un viņu var skatīt vienkārši ar media vai kādu citu player`i ierakstot vajadzīgo IP adresi. Kaut kāda papildus konfigurācija nav jāveic?
 15. SkyD

  WEB cam

  Sveiki. Droši vien kāds ir saskāries ar web cam pievienošanu webā. Ir atrodami kādi gatavi risinājumi? Ir nepieciešams no web kameras pāraidīt attēlu uz web`u. Edited: Mazliet pasērčojot, sapratu, 1) jaskatās kāda web kamera (ar tīkla interfeisu) jeb usb kamera. (Vispār kādas izskatās ar tīkla interfeisu?) 2) Strīmot caur VLC un tālāk nolasīt ar kādu web flv playeri. Bet, ja ir kādi modernāki un ātrāki risinājumi, dodiet ziņu. Paldies! :)
 16. Jquery arī paņēmu, un viss notiek šādi, JS, kas atrodas mana servera pusē (output.js): $.ajax({ type: "GET", url: "http://www.testalapa.lv/skripts.php", success: function(msg){ $("#output").html(msg); } }); Un šo padodu citiem, lai liek savās lapās: <script type="text/javascript" src="http://www.testalapa.lv/js/jquery-1.3.2.min.js"></script> <script type="text/javascript" src="http://www.testalapa.lv/js/output.js"></script> <div id="output" style="width:180px;"></div> Bet, protams, rodas problēma. Servera pusē zem test.php viss strādā, iemetot citā serverī šo pašu test.php, nekā neiet. Šķiet, ka $.ajax laikam lādē tikai remote pages. Kāds varētu būt risinājums?
 17. Sveiki. Ir maza problēma. Ir skripts, kurš nolasa pēdējos ziņu jaunumus un izveido tabulu, kurā parāda šos nolasītos datus. Šobrīd kā vienkāršākais risinājums ir izveidots iframe, kurš tiek integrēts daudzās lapās un smuki tiek parādīti pēdējie jaunumi. Iframe: <iframe src="http://www.lapa.lv/jaunumi.php" style="border:0px;width:180px;height:215px;" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0"></iframe> Protams, ar google analytics tiek vērots kāda ir klikšķu statistika no lapas, kur ievietots iframe. 100% zināms, ka ir daudz vairāk jābūt nekā tiek uzrādīts analyticā. Iframe ir slikta metode, bet sākumā bija doma izveidot pēc iespējas visu to īsāk. Kāds vēl varētu būt risinājums? Ir doma ar javaskriptu. Bet vai tas arī netraucēs google analyticam pilnīgi nolasīt klikšķu daudzumu?
 18. Sveiki. Ir nepieciešamība pēc koda attēlošanas iekš textarea, taču kā jau zināms tas viss attēlojas vienā lielā, melnā tekstā. Ir pieejami skripti, kuri tekstu pārveido krāsaināku, tikai priekš html? Tas pats, kas šeit http://code.php.lv/3212/nonum Ja nav gatavi produkti, tad vienkāršākais veids kā šo izveidot?
 19. SkyD

  Google translate API

  Ieraksts arī izskatās šādi: "Å itas ir kaut kas. vot. te vel kkas" Tapēc, es prasu, kā var attīrīt tekstu no visiem \n \t <br> utt??
 20. SkyD

  Google translate API

  :@ Ir forma ar textarea, no textarea pēc submita uzreiz to ar strip_tags() f-ju nostripoju un ierakstu vērtību datubāzē, pēc ierakstīšanas uzreiz nolasu un ar javascript cenšos tulkot. Šo pašu js f-ju paņemu un turpat blakus ar roku ierakstu to pašu tekstu un viss tiek notulkots. No db: translate("<? echo $query['text']; ?>"); Ar roku: translate("Šis ir teksts, kurš varu derēt, ka iztulkosies."); Pirmais variants strādā, tad, kad textarea laukā netiek taisīti <br>. Tapēc šādu tekstu "Kur ir php guru? Neviens to nezin." Pēc submitošana no textarea lauka jāatīra pilnībā no visādiem html, lai teksts būtu tīrs "Kur ir php guru? Neviens to nezin."
 21. has not set their status

 22. Sveiki. Man te radās maza problēma ar google translate API. Lieta tāda, ka ir textarea box, kurā drukā tekstu, piemēram, "Man garšo alus. Kuram gan negaršo." Tekstu nostripoju, tā lai teksts iet viss vienā rindā. Tad nu iznākums ir šāds "Man garšo alus. Kuram gan negaršo.". Paņemot šo tekstu no db un ieliekot to google translate javascriptā, tekstu netulko. Bet ierakstot vnk šo pašu tekstu google translate javaskriptā ar roku, tad viss tulkojas kā vajag. Domāju, ka ir problēma ar stripošanu un teksta apstrādi. Kāds varētu būt risinājums? Kura f-ja spēj attīrīt tekstu pilnībā no textarea boxa?
 23. Sveiki! Ir nepieiešams links, ar kura palīdzību iestata browserim mājas lapu. Šāds skripts man ir pa rokai, kas izskatās šādi function setHomepage(url) { if (document.all) { document.body.style.behavior='url(#default#homepage)'; document.body.setHomePage(url); } else if (window.sidebar) { if(window.netscape) { try { netscape.security.PrivilegeManager.enablePrivilege("UniversalXPConnect"); } catch(e) { alert("This action was aviod by your browser. If you want to enable, please enter about:config in your address line, and change the value of signed.applets.codebase_principal_support to true."); } } var prefs = Components.classes['@mozilla.org/preferences-service;1'].getService(Components. interfaces.nsIPrefBranch); prefs.setCharPref('browser.startup.homepage',url); } } Gan uz IE, gan firefox strādā, bet pirms tam firefoxā nepieciešams nomainīt iestatījumus, kur signed.applets.codebase_principal_support ir jauzstāda uz true. Advancēts lietotājs to spēj izdarīt, taču citiem tas var sagādāt problēmas. Varbūt kāds zin risinājumu, kā šos iestatījumus uzstādīt automātiski un tālāk izpildīt šo sethomepage funkciju? Meklēju, un visur stāsta par kaut ko šādu user_pref("signed.applets.codebase_principal_support", true), kur šī rindiņa ir firefox settingos jaiemet. Loģiski padomājot, tak neliksim lapas apmeklētājiem to darīt. Ir risinājumi?
 24. Sveiki. Vēršos pie jums, lai jautātu padomu. Tātad ir tā, ka bieži vien veidojot kādu lapu, sākumā man viss ir ok. Pēc tam, jo vairāk nākas papildināt lapu/portālu, tad nu aiziet galīgs sviests. Lai izmainītu kaut kādu koda daļu nākas rakties dziļi failos, meklēt īstos un labot. Gribu dzirdēt jūsu padomus, kā labāk un ērtāk taisīt lapas struktūru, lai pats var vienkārši pielikt jaunus moduļus, palabot esošos. Un jā, vēl viena svarīga lieta. Valodu veidošana. Kā to jūs veiciet? Pameiģināju nesen gettext, bet kaut kā man īsti nepatika šis variants. Gaidu atbildes.
 25. SkyD

  Ajax timer

  Sveiki. Otro dienu cīnos un meklēju kā ar ajax updeitot datus ik peec kaut kaada laika.. Izmantoju shim meerkjim jquery. Tātad līdz šim man ir šādi. Un nekādi neizprotu, kapēc nestrādā. <html> <head> <script type="text/javascript" src="js/jquery.js"></script> <script type="text/javascript" src="js/jquery.timer.js"></script> </head> <body> <script type="text/javascript"> $.timer(50, function (timer) { $('#container_load').show(); $('#container').hide(); $.ajax({ type: "GET", processdata: false, global: false, url: "dati.php", error: function(){ $('#container_load').hide(); $("#container").text('Kļūda'); }, success: function(data){ $('#container_load').hide(); $('#container').show(); $("#container").html(data); } }) timer.reset(50); }); </script> <div id="container_load" class="spinner"></div> <div id="container" style="display: block;"></div> </body> </html>
×
×
 • Create New...