Jump to content
php.lv forumi

utf-8 editor


Robis

Recommended Posts

Tātad, diezgan neciešami ir tas, ka praktiski neviens editors neatbalsta utf-8 - respektīvi, nevar rakstīt un saseivot korektu utf-8, izņemot notepad, bet protams, kuru nevar vienkārši izmantot kā editor! Ir nu tāda problēma - kur lai ņem tādu editoru? Kur ir tāds editors, man šī problēma vienkārši riebj.

Link to comment
Share on other sites

Man Dreamviewer nepatīk dēļ tā "biezuma" un pārliekās komercializācijas un teiksmes pielāgoties visādiem "čainikiem" - līdz ar to visādas lieki logi, toolbari un visādi citi sūdi, bet ne tas, kas ir vajadzīgs un bremzē protams arī. Editplus ir labs editors, bet diemžēl utf-8 nevar seivot tā normāli :/

Link to comment
Share on other sites

Saprotiet pareizi:

Man vajag editoru, kurš var ērti atvērt utf-8 un protams ansi failus - rāda korektas latviešu zīmes un var ērti editēt un noseivot - nu gluži kā notepad, tikai vēl ērtāk, jo obligātas ir šādas prasības:

* file explorer

* sintax highlighting - php, html, javascript, css, xml, java utt.

* tabs - katrā savs fails

* save notiek automātiski protams iekš tās direktorijas, kurā tas fails ir, nevis aktīvās

* ļoti ērti redzēt, kurš fails ir pieseivots, kurš nē

* ērti aizvērt visus failus vai pa vienam

* iespējas veidot - projektus - pieseivot tajos failu kopumu, lai pēc tam ar vienu rāvienu var atvērt vai aizvērt projektu

* absolūtā kārtībā jābūt visam ar zīmēm - latviešu zīmes jāredz kā tās ir un jānoseivojas korekti (arī uz utf-8 tas attiecas)

* protams visas iespējas meklēt u.c. parastās wordpad funkcijas.

* bez kaut kādiem "apaļīgiem" dizainiem - vispār bez dizaina - tikai standarta windows izskats

* tādam editoram jādarbojas momentā pat uz Pentium I 133 Mhz un 16 MB RAM

 

Respektīvi - kurš editors uzvarēs šai konkursā, iegūs respect!

Edited by Robis
Link to comment
Share on other sites

Nu b*e, tu tak esi jocīgs! (http://php.lv/f/index.php?showtopic=2935):

Vienkārši koda redaktori

* The BEST HTML EDITOR

* Notepad2

* Notepad++

* VenPad

* ConTEXT

* Crimson Editor

* SciTE

* Bluefish

Visus izmēģināji? (īpaši 3., 6. un 7.)

Un vispār uz kādas OS tev vajag nav minēts...

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...