Jump to content
php.lv forumi

Koda rakstīšana


laucinieks

Recommended Posts

Sveiki,

Kā rakstīt pēc iespējas pareizāku kodu, ar visiem komentiem + sakārtotu, kā arī ftp pārskatāmu.

Jo praktiski, visus kodus kurus esmu rakstījis ja ieskatos pēc 1 mēneša, man jau viss ir aizmirsies, kas tur bija. (pat ja taisu ar funkcijām).

Tātad, varbūt ir kādi ieteikumi, kā varētu foršāk sakārtot visu kodu?

P.S. Atkāpes esmu sācis lietot.

Kā arī kā jūs ieteiktu darīt - katrai lapai taisīt jaunu failu - index.php kontakti.php u.t.t vai arī visu likt index.php ar funkcijām un navigēties caur index.php?navi=blablalba...?

L.

Link to comment
Share on other sites

Nja, man ar tas pats variants, ka jāsāk likt komentāri. Jo vairāk drukāju, ko vairāk aizmirstas.

Atkāpes gan nepatīk, manuprat izskatās vēl sarēžģītāk. Galvenais pareizajā vietā sākt maukt jaunā rindā un ir ok. (vismaz es esmu tā pieradis, i man ir labi)

 

Arī lpas lieku katru atsevišķi. Ja vienā viss sabāzts, leikas ka šim tak vairak jādomā, attiecīgi - tiek patērēts laiks.

Link to comment
Share on other sites

Man nāk miegs, bet galvenie principi...

 

1) Metodēm (funckijām) ir jābūt pēc iespējas īsākam, lai pēc tam metodes var izmantot metodes (DRY princips),

2) Nejaucam visu vienā lielā putrā (HTML, CSS, JavaScript, PHP, SQL utt. un joprojām),

3) Komentējam, komentējam un komentējam (phpDoc, JSDoc un jā... sekojam standartiem),

4) Klausamies ko saka kolēģi/foruma biedri, prasam (bet sakarīgi), ja kas nav skaidrs,

5) Pirms prasam, meklējam Googlē; 98% (es izmērīju!) jautājumi jau ir atbildēti,

6) Ik pa laikam (tas ir reizi dienā, divās) izlasam kādu rakstu par tēmu, pētam citu cilvēku kodu,

7) Tā kā šodien ir piektdienah, esam lojāli pret sevi un piedzeramies - šodien nav jākodē;

 

Ir vēl daudz lietas, kas uzlabo koda kvalitāti, bet visu nevar nemaz tā izstāstīt. Tas nāk ar pieredzi... un vienīgais veids kā to dabūt - darīt! Cik es šodien gudri runāju. :D

 

P.S. Par to tabu nelikšanu - pilnīgs bulšits!

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, standarti un noteikta kārtība jāievēro, lai citiem būtu vieglāk.

Bet ja nevienam manis skripti nav jāredz/jārāda,

tad jau nu gan - pie malas standartus. Daru kā man vieglāk un ērtāk => "Каждый дрочит, как он хочет, я дрочу, как я хочу" :))

 

P.S.

Tomēr kā ir pareizāk šajā gadijumā? Vai arī pilnīgi vienalga?

1.

$sel_user = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM users WHERE user=tralala"));

 

2.

$sql = "SELECT * FROM users WHERE user=tralala";
$query = mysql_query($sql);
$sel_user = mysql_fetch_array($query);

 

Man personīgi patīk pirmais variants, taču bieži redzu, ka citi piekopj otro. Ta ir nozīme, vai atkal lomu spēlē tas teiciens ?

Edited by nikidijs
Link to comment
Share on other sites

no otrā variantu tu varšei izvilkt arī ierakstu skaitu, nevajadzēs vairs pārrakstīt sql u.t.t., bet pirmajā tev viss atkal ir jāpārraksta, tāpēc vismaz es pieturos pie otrā varianta.

Paldies visiem kas rakstīja ;)! Jāsāk komentēt un tā HTML, SQL, PHP atdalīšana.

DaGrevis varbūt vari parādīt kā piemēram registrācijas formai tu 3 html fieldus atdalītu no sql un sql atdalītu no php?

L.

Link to comment
Share on other sites

Nu vakar bija vēls un Es tagad pats sāku domāt - kā PHP var atdalīt no SQL... laikam sanāk, ka labākais, ko varam darīt - SQL pieprasījumus veikt noteiktās vietās nevis random kārtībā pa visu kodu. MVC gadījumā, tās vietas ir modeļi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, standarti un noteikta kārtība jāievēro, lai citiem būtu vieglāk.

Bet ja nevienam manis skripti nav jāredz/jārāda,

tad jau nu gan - pie malas standartus. Daru kā man vieglāk un ērtāk => "Каждый дрочит, как он хочет, я дрочу, как я хочу" :))

 

P.S.

Tomēr kā ir pareizāk šajā gadijumā? Vai arī pilnīgi vienalga?

1.

$sel_user = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM users WHERE user=tralala"));

 

2.

$sql = "SELECT * FROM users WHERE user=tralala";
$query = mysql_query($sql);
$sel_user = mysql_fetch_array($query);

 

Man personīgi patīk pirmais variants, taču bieži redzu, ka citi piekopj otro. Ta ir nozīme, vai atkal lomu spēlē tas teiciens ?

 

Otrais variants ir labāks tāpēc ka ērtāk debuggot. Bet man labāk patīk šāds variants:

$sql = "SELECT * FROM users WHERE user=tralala";
$sel_user = mysql_fetch_array(mysql_query($sql););

SQL vaicājums tomēr ir viena no "lietām", kuru visbiežāk "jādebugo", jo ir nepieciešams redzēt tīrā veidā, kādus datus atlasa SQL vaicājums.

 

Ir redzēti koda fragmenti, kur cilvēks raksta šādā veidā:

mysql_fetch_array(mysql_query("select cofee from mug where sugar = 2"));
write_output("select cofee from mug where sugar = 2");

Pats redzi cik tas ir neerti un cik viegli ir nokļūdīties šeit.

 

Ir cilvēki, kuri nemēdz "capitalizēt" keywordus SQL vaicājumos. Redzu ka tu to dari, tas arī atvieglo koda lasīšanu.

 

 

Ja domā, ka nākotnē varētu programmēt arī ne priekš sevis un ir interese uzlabot koda lasāmību, tad ieteiktu palasīt koda formatēšanas standartus. Tur ir daudz knifiņu. Tas viss gan pašam noderēs lasot citu cilvēku rakstītu korekti strukturētu kodu, kā arī citiem būs vieglāk tavu kodu uztvert.

 

 

Ar koda komentēšanu ieteiktu nepārcensties. Piemēram:

// tiek inicializēts $q mainīgais
$q = 432

Raksti komentārus pie sarežģītākām vietām un raksti paškomentējošu kodu (nepārspīlējot ar to).

$a = 14; $b = 2;


$timeInSecodsBeforeCodeExpiresIfUserIsNotVIP = 14;


$timeInSeconds = 14;
$dateOffset = 2;

Link to comment
Share on other sites

Pirmais ieteikums būtu sākt lietot kādu IDE'i, piemēram, NetBeans. Automātiski atkristu problēmas kā koda formatēšana (automātiskais formatētājs dara savu darbu visai labi,atliek vien taustiņu kombināciju nospiest), stulbas kļūdas - trūkstoši simboli, nedefinēti mainīgie, funkcijas (drukas kļūdas nosaukumos). Izmantojot kādu IDE'i produktivitāte ievērojami uzlabojas. (cik vien laika tiek ietaupīts lai atrastu vietas, kur konkrēts mainīgais/funkcija/klase tiek izmantota, aizlektu uz definīciju, utt utt)

Link to comment
Share on other sites

lauciniek, programmējot svarīgs ir saturs, nevis sintakse, tāpēc rīki ir tikai pluss. Svarīgi ir sasniegt mērķi, nevis pats koda drukāšanas process. Galu galā, pat izmantojot PHP, tu atsakies no paša organizēta atmiņas menidžementa un ļauj garbage collector-iem savākt aiz tevis visu, kas savukārt tev būtu pašam jāorganizē, ja tu izdomātu web aplikācijas rakstīt C++.

Link to comment
Share on other sites

Briedi, lietojot NetBeans, man nezinu kādēļ liekas, ka tas parāda, ka esi slikts programmētājs.

Ir jautājums, tu pats lieto NetBeans, vai arī tu esi jau tik tālu pieradis, ka jau automātiski, vairs var teikt nepieļauj tādas kļūdas?

L.

 

Dumb, dumb, dumb! ...par pirmo teikumu.

 

Es lietoju NetBeans un es to atzīstu. :D

 

P.S. Nejauc NetBeans ar, piemēram, Dreamweaver. Pilnīgi savādākas lietas... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...