Jump to content
php.lv forumi

par tautasskaitisana.lv


labaiss

Recommended Posts

Kā patīk situācija, ka šodien sākas tautas skaitīšana internetā, bet serveris connection was reset? :D vai nejiet neiet (labojums: Evi par godu!) :D

varēja jau tomēr..sataisīt normāli

 

143gf48.png

Edited by labaiss
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Vecīt tu zini cik daudz pieprasījumu minūtē ir uz serveri ?

Neesam mēs bagāta valsts, lai vēl pirktu papildus jaudīgus serverus.

Pagaidi un meiģini vēlreiz.

Edited by NBS
Link to comment
Share on other sites

Vecīt tu zini cik daudz pieprasījumu minūtē ir uz serveri ?

Neesam mēs bagāta valsts, lai vēl pirktu papildus jaudīgus serverus.

Pagaidi un meiģini vēlreiz.

Nu jau nu, nav jau Latvijā tik daudz to cilvēku, lai pēkšņi nograutu normālu servera konfigurāciju.

Un, manuprāt, Valsts pārvaldei vajadzētu tā kā būt savam normālam datu centram, kurš apkalpo neskaitāmos valsts pārvaldes resursus un kurā šādas serveru jaudas varētu atrasties.

Es drīzāk teiktu, ka tā ir Valsts pārvaldes tipiskā nekompetence.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

es laikam gaidīšu pie sevis uz mājām :D - tiku līdz anketu aizpildīšanai :D :D: D: D:D: (bet vēl nevaru to aizpildīt) :D

fails!

 

un atbilde uz NBS - tad lai viņi iepriekš paziņo, ka man skaitīšana aizņems 15min, jo viņu serveris ir slikts :D vai arī ja nav naudas lai netaisa vai nezinu ko dara, bet nu nejau šitā, ka es jau sevi skaitu 15min un zinu ka tā nav mana kompjūtera vai provaidera vaina!!

 

p.s. netaisos protams te strīdēties un nomelnot nevienu, taču tas nav normāli!

Edited by labaiss
Link to comment
Share on other sites

NBS, šim pasākumam vispār pirkt serveri nav prāta darbs. Šim pasākumam bija uz pasākuma laiku jāizīrē serverjauda. Jo tā jauda, kas nepieciešama šai nedēļai noteikti nebūs vajadzīga ilgtermiņā.

Ar nomāšanu varētu būt tā kā būt, jo serveriem ir jāapstrāda ļoti daudz, ļoti konfidencionālas informācijas, tāpēc serveriem būtu jābūt speciālā valsts datu centrā, ar visiem no tā izrietošiem drošības pasākumiem.

Link to comment
Share on other sites

Tāds datucentrs ir tikai VID EDS sistēmai un to viņiem 15.datumā viss nokarās, jo pieprasa 100 000 vaicājumus vienlaicīgi.

Padomā pats kādam serverim jābūt, lai noturētu lik lielu pieprasījumu daudzumu ?

Nav jau nekāds facebooks, kur ieguldīti vairāki milioni, lai vispār noturētu visu kopā.

Link to comment
Share on other sites

Internetu aktīvi lieto 300-400k lietotāju, pat, ja visi saņemsies aizpildīt, tad no tiem liela daļa aizpildīs uzreiza par 3-4 personām, kas sastāda kopējo aizpildītāju skaitu 100 000, kas nozīmē, ka diezvai vienlaicīgi sistēmu lietos vairāk par 10 000 lietotāju. Tas ir pats maksimums, kura sasniegšanu es stipri apšaubu. Tā kā katrs lietotājs lasa jautājumus un ietur pauzes, tad maksimums tie būs 2-3K pieprasījumu sekundē. Un tā ir parasta aptaujas anketa ar pāris "quick search" laukiem. Tādu slodzi, ja, protams sistēma ir normāli programmēta, var apkalpot 2 pietiekami jaudīgām kastēm - 1 vienu web serverim, 1 db. Bet pat tad, ja tomēr šķiet, ka šī jauda ir par mazu, var panemt 3 kastes+loadbalanceri web serverim un vienu 16 kodolnieku priekš db. Tāda konfigurācija neaizmaksās vairāk par 15 000Ls un ņemot vērā, ka tiek algoti cilvēki simtiem tūkstoši mājsaimniecību anketēšanai klātienē, tad šīs servera izmaksas būs niecīgas.

 

P.S. Protams, tagad sistēma strādā normāli, pieļauju tas bijas pats rīts, kad iegāja vienlaicīgi sistēmā pāris tūkstoši lietotāju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...