Jump to content
php.lv forumi

Uzziņu literatūra par jQuery


Aleksejs

Recommended Posts

Un kadas šaj gramataj ir priekšrocibas salidzinot darbam ar dokumentaciju?

Manuprat ir vienkarši jadara darbu (http://gettingreal.37signals.com/ - šito butu labak izlasit) un ja kaut kas nav skaidrs tad versties uz dokumentaciju(JQuery ta ir brimešķiga).

Nekad nesapratu gramats kuras parraksta to kas jau ir uzrakstits.

Edited by Vhubuo
Link to comment
Share on other sites

Arī getting real esmu šeit licis. (~;

Redzi, mācību un uzziņu process katram cilvēkam ir individuāls - vienam patīk lasīt dokumentāciju, kura bieži vien (ne jQuery gadījumā gan) nav pilnīga. Dažreiz pat tā pati lieta pasniegta citā secībā vai pārfrāzēta, vai nedaudz plašāk/šaurāk izklāstīta ir daudz saprotamāka.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc, lai cilvēki balsītu savu darba ideoloģiju ("getting real"), pēc kompānijas, kura neko īpašu nav sasniegusi. Es saprastu, ja grāmatu sarakstītu vadošie Microsoft vai Apple, vai pat Facebook vadītāji, bet, camoon, ne jau 37signals???

 

Es personīgi grāmat lasu reti, labāk dodu priekšoku apgūt jaunas lietas pēc konkrētiem tutoriāļiem vai dokomentācijas. Taču dažreiz grāmata var palīdzēt ar tās saturu, uzskatāmi parādot, kādas apakštēmas vispār ir šijā tēmā un kas palaists garām.

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc, lai cilvēki balsītu savu darba ideoloģiju ("getting real"), pēc kompānijas, kura neko īpašu nav sasniegusi. Es saprastu, ja grāmatu sarakstītu vadošie Microsoft vai Apple, vai pat Facebook vadītāji, bet, camoon, ne jau 37signals???

 

Es personīgi grāmat lasu reti, labāk dodu priekšoku apgūt jaunas lietas pēc konkrētiem tutoriāļiem vai dokomentācijas. Taču dažreiz grāmata var palīdzēt ar tās saturu, uzskatāmi parādot, kādas apakštēmas vispār ir šijā tēmā un kas palaists garām.

"Another problem is that everybody tries to learn about business from Google, Microsoft, eBay and Amazon -- and they're such wacky exceptions. They don't really apply to you. I say, Microsoft makes their own gravity -- they could ship a brown paper bag called Microsoft Brown Paper Bag 1.0 and hundreds of thousands of people would buy it. Or at least try it." © http://www.salon.com/technology/feature/2004/12/09/spolsky/

 

Viņi ir millionari. Ne katrs sasniedz šadu rezultatu ar 3 cilveku kompaniju. Un gramata ir ļoti labi uzrakstita.

 

Gramatas vajag lasit. Bet nēvis jebkadas, bet klasiku. Izlasi "Knutu" un tavas programmas bus labakas.

Edited by Vhubuo
Link to comment
Share on other sites

Arī getting real esmu šeit licis. (~;

Redzi, mācību un uzziņu process katram cilvēkam ir individuāls - vienam patīk lasīt dokumentāciju, kura bieži vien (ne jQuery gadījumā gan) nav pilnīga. Dažreiz pat tā pati lieta pasniegta citā secībā vai pārfrāzēta, vai nedaudz plašāk/šaurāk izklāstīta ir daudz saprotamāka.

Šeit nav runas par patīkamibu. Nav jegas lasit gramatā to ko jāmaca praksē. Ši gramata butu labaka ja tai 1 un 2 daļa butu links uz dokumetaciju.

Link to comment
Share on other sites

Viņi ir millionari. Ne katrs sasniedz šadu rezultatu ar 3 cilveku kompaniju. Un gramata ir ļoti labi uzrakstita.

 

Gramatas vajag lasit. Bet nēvis jebkadas, bet klasiku. Izlasi "Knutu" un tavas programmas bus labakas.

Ne tikai miljonāri, bet arī miljardieri, bet runa nav par to tehniku, kuru viņi izmanto pašlaik kā milzīgas korporācijas. Runa ir par to, ka viņi tādi nebija, bet par tādiem kļuva. Un, ja kāds no viņiem uzrkatītu grāmatu ar tehniku kādu viņi pielietoja, lai kļūtu par dominējošiem savā nozarē, lai izrautos starp citiem, tad tai tehnikai būtu reāls segums, tā nebūtu vienkārši izdomājums, kamēr 37signals tehnika ne ar ko neatšķirās no sci-fi, jo, ja jau viņa strādātu, tad kāpēc 37signals nav blakus google-i, facebook-am vai kaut vai twitter-im?

Link to comment
Share on other sites

Ne tikai miljonāri, bet arī miljardieri, bet runa nav par to tehniku, kuru viņi izmanto pašlaik kā milzīgas korporācijas. Runa ir par to, ka viņi tādi nebija, bet par tādiem kļuva. Un, ja kāds no viņiem uzrkatītu grāmatu ar tehniku kādu viņi pielietoja, lai kļūtu par dominējošiem savā nozarē, lai izrautos starp citiem, tad tai tehnikai būtu reāls segums, tā nebūtu vienkārši izdomājums, kamēr 37signals tehnika ne ar ko neatšķirās no sci-fi, jo, ja jau viņa strādātu, tad kāpēc 37signals nav blakus google-i, facebook-am vai kaut vai twitter-im?

Google, Twitter vai Facebook stasti nav tipiski, facebook un twitter vispar nav, jo viņiem nebija konkurences ka amazon un viņi izmantoja milzigus VC kapitalus lai sasniegtu šodienas lielumu.

Un twiteris uz šo bridi nenes naudu savam saimniekam.

Google - ir nedaudz savadak. Viniem vienkarši bija labaka tehnoloģija. Bet viņi ari starteja ar VC un dazus gadus nesaņiema peļņu.

 

Bet 37signals ir self-made. Veči stradaja darbā un vakariem taisija savu produktu.

 

Mūsu valsti vairak iespeju dod 37signals ceļš, jo dažus miljonus VC kapitalu jūs nedabusiet.

Link to comment
Share on other sites

VC kapitāls galvenokārt ir vajadzīgs, lai skeilotu serverus un algotu programmētājus. Tā kā Silikona ielejā algas ir ap 6x lielākas, nekā Latvijā, bet serverus var ērti skeilot mākonī, tad ejot arī VC ceļu vajadzēs arī tās sešas reizes mazākus resursus, bet tas viss ir aktuāls, kad ir jau labs produkts, kuru lietotāji grib lietot. Un tikko būs produkt, kurš aug, kuru lieto lietotāji, kurš ir kaut kas jauns, tai brīdi nebūs problēmas atrast arī VC (gan Eiropas, gan ASV), kuri būs gatavi ieguldīt, lai produkts skeilotos.

Bet līdz tam, šis produkts ir jārada un tieši par to ir runa - optimālāko ceļu, kā līdz šādam produktam nokļūt, gan no tehnoloģiskā viedokļa, gan no tā, ko cilvēkiem vajag, gan no paša izstrādātā motivācijas un morāles - par to es gribētu dzirdēt no cilvēkiem, kuru metodes ir nesušas lielus augļus.

Link to comment
Share on other sites

VC kapitāls galvenokārt ir vajadzīgs, lai skeilotu serverus un algotu programmētājus.

VC kapitāls ir domats tam uz ko to teres founderi. Un "skelošans" problemas radas tiakaj jā "ir jau labs produkts, kuru lietotāji grib lietot".

Tā kā Silikona ielejā algas ir ap 6x lielākas, nekā Latvijā, bet serverus var ērti skeilot mākonī, tad ejot arī VC ceļu vajadzēs arī tās sešas reizes mazākus resursus, bet tas viss ir aktuāls, kad ir jau labs produkts, kuru lietotāji grib lietot.

Varbut mēs nesalidzinasim 2004(facebook nerunajot par citiem) gadu ar 2010. Un VC kapitalu nedod tikai pabeigitm zelta produktiem ar magisko programetaju komandu. Angeļu naudu var diezgan viegli paņiemt ar vienkaršu prototipu.

Uz 2004 nebija nekadu "mākoņu"(nezinu ko šis vards nozime ši konteksta).

Un tikko būs produkt, kurš aug, kuru lieto lietotāji, kurš ir kaut kas jauns, tai brīdi nebūs problēmas atrast arī VC (gan Eiropas, gan ASV), kuri būs gatavi ieguldīt, lai produkts skeilotos.

Bet līdz tam, šis produkts ir jārada un tieši par to ir runa - optimālāko ceļu, kā līdz šādam produktam nokļūt, gan no tehnoloģiskā viedokļa, gan no tā, ko cilvēkiem vajag, gan no paša izstrādātā motivācijas un morāles - par to es gribētu dzirdēt no cilvēkiem, kuru metodes ir nesušas lielus augļus.

Un ko jaunaku uzbuveja Facebook vai Google ? Labako, ja. Jaunako - nē.

 

Visskumjakais ir tas ka visi skatas uz "lielu augļu" un netaisa savus produktus. Jo lai saprastu kadu ceļu jaiet, vajag kaut kur iet.

Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka iebildumus pret saturu Tev būtu jāizsaka drīzāk grāmatas autorei. ;)

Ja ši konkrētā grāmata nešķiet nepieciešama, ir vienkāršs risinājums - nelasi to. :)

Mēs ar jums runajam par gramatu. Gramatā ir saturs. Ja jus domajat ka 1 un 2 gramatas daļa ir kaut kas svarigs, ko nevar saprast no JQuery un W3C dokumentacijas, ludzu pasakiet.

Jā, man ši gramata nešķiet nepieciešama. Un es izsaku savu viedokļi.

 

Nokluse un satans triumfes.

Link to comment
Share on other sites

Var, protams, izmantot online dokumentāciju, ja gribās ātri uzcept kādu CS servera lapu, bet var izterēt pāris nedēļas no savas dzīves un pēc tam izmantot jQuery pareizi. Grāmata ir uzrakstīta dokumentācijas stilā, un ir pareizi sakārtota. Der tiem, kas jau zin, kas ir jQuery, bet grib uzlabot savu skillu.

 

Vhubuo, es perfekti pārzinu Assembler, līdz ar to, visas Assembler grāmatas pasaulē ir jāsadedzinā un uz ta ugunskura ir jāsadedzinā visus tos satanistus, kas plāno izlaist jaunās Assembler grāmatas.

Link to comment
Share on other sites

Es apgalvoju, ka eksistē cilvēku kopa, kuriem šī grāmata noderēs. Piemēram, šķiet foxsk8 tajā atrada vismaz 1 lietu, kas viņam šķita ievērības cienīga. Q.E.D.

 

Jā, gan jQuery, gan w3c dokumentācija ir jālasa. Tāpat kā jebkuram web aplikāciju izstrādātājam ir jābūt lietas kursā par to, kas ir rakstīts RFC2616, taču kā mēs visi zinām - "in theory there is no difference between theory and practice, in practice there is" - tādēļ ir vesela virkne informācijas avotu, kuros ir sīkāk un detalizētāk apskaidrotas dažādas implementācijas, uzreiz norādītas netriviālas sekas, kuras gudrie standartizētājji nav uzskatījuši par vajadzīgām norādīt utt.

 

Tēmu uzsāku nevis, lai pateiktu, ka šī manis minētā grāmata ir absolūti labākā no visām pieejamajām, bet gan tādēļ, lai ikviens varētu norādīt dažādus resursus, kuros aprakstītais varētu palīdzēt citiem. Piemēram, tagad man ir skaidrs, ka Vhubuo-prāt, šī grāmata ir bezjēdzīga - arī tā ir vērā ņemama atziņa, kuru varēšu ņemt vērā tad, kad rakstīšu Vhubuo līdzīgu cilvēku auditorijai.

 

P.S. Par to, kuros brīžos triumfē sātans... varētu padiskutēt kādā Alfa kursā, bet ne šeit ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...