Jump to content
php.lv forumi

Apņēmos izveidot kaut ko līdzīgu protālam.


vitao.web

Recommended Posts

Šausmas!:D

Labi ka man tas jau aiz muguras viss:)

Ja es reāli iebraucu, cilvēks tiko sācis vispār ko būvēt un jūs viņam šito te biezputru tagad?:D

Man ļoti nāk jau miegs, tāpēc tagad neko tālāk nedrukāšu, bet trakums, visu caur lieliem klupieniem sanāks taisīt ja klausīsi burtiski ko te rakstija, gandrīz visu. Ne jau tāpēc, ka nepareizi, bet gan tāpēc, ka skaidroja "ideāli":D Labnakt!

Link to comment
Share on other sites

ļoti elementāri:

 

Glabājot DB, lielkam mysql_real_escape_string visam, kas ir teksts, (int) visam, kas ir cipari.

 

Izvadot no DB, liekam sekojoši:

- ja tas ir useru kontents (komentāri utt), tad liekam <?php echo nl2br(htmlspecialchars($kautkas)) ?>

- ja tas ir admin kontrolēts saturs, piemēram, raksts, kas taisīts ar tinymce, tad nevajag htmlspecialchars

- html cleanupu vajag taisīt tad, ja saturu pievieno lietotāji, kuriem ir ļauts pievienot tikai dažus html tegus..

 

es neredzu jēgu no inputa filtrēšanas pirms ievietošanas datubāzē triviālos gadījumos. pēc augstākminētā visi draudi ir novērsti ar to, ka ievadot datubāzē, notiek DB eskeipošana (lai izvairītos no sql injekcijas), un izvadot - HTML eskeipošana (lai novērstu HTML injekciju, XSS un tamlīdzīgi - visi html tegi parādīsies kā teksts, bez interpretācijas).

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs!

 

Paldies Mr.key daudz skaidrāk visas tās lietas tapa man :)

 

 

Mounkuls Jā tev taisnība, ka esmu var teikt tik tikko sācis mācīties, tāpēc jau ir tāds php.lv forums, kurā vari meklēt pēc palīdzības vai kāda skaidrojuma. Jā varbūt ne viss ir labi izskaidrots, bet pluss, mīnuss vismaz saprotams :) Tā kā liels paldies visiem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

CREATE TABLE `news` (
 `news_id` int(25) NOT NULL auto_increment,
 `news_title` varchar(255) NOT NULL,
 `news_slogan` varchar(255) NOT NULL,
 `news_by` varchar(150) NOT NULL,
 `news_date` datetime NOT NULL,
 `news_cat` varchar(255) NOT NULL,
 `news_tags` varchar(255) NOT NULL,
 `news_text` text NOT NULL,
 `news_resurs` varchar(255) NOT NULL,
 PRIMARY KEY  (`news_id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COMMENT='Rakstu tabula' AUTO_INCREMENT=1 ;

 

comments:

CREATE TABLE `comments` (
 `comment_id` int(255) NOT NULL auto_increment,
 `news_id` int(255) NOT NULL,
 `comment_by` varchar(255) NOT NULL,
 `comment_date` datetime NOT NULL,
 `comment_text` text NOT NULL,
 PRIMARY KEY  (`comment_id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COMMENT='Komentari zinam' AUTO_INCREMENT=1 ;

 

 

Jautajums vai sis ir pareizakais veids un kads varetu but kverijs, lai komentari pievienoties pie noteikta raksta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...