Jump to content
php.lv forumi

Diskusija par OOP iespējām PHP


bubu

Recommended Posts

Un tagad pasaki kāpēc kontrolierm būtu jāzin par lietām, kas viņam nav jāzin (par lapas izskatu - css failiem) ?

 

Te nav nekāda runa par "pusēm". Es vienkārši nesaprotu kāpēc tu nesaproti tik elementāru lietu, ko codez tev mēģina pateikt.

Man, pēc tavām atbildēm spriežot, sāk šķist, ka par OOP programmēšanu tev nav nekādas lielās saprašanas web projektos. Sākot jau ar to, ka "Izteicos vispārīgi. Sīkāk konkrēti nemācēšu pateikt, tur tiešām ir jāpapēta."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

tātad ir

 

1)galvenais kotroleris;

2)galvenais views, kurā ir <head> tagi;

3)modelis A

4)modeļa A views

5)modeļa A viewa CSS un JS fragmenti

 

Kas kam ko nodos un kur kas kā būs jamodificē, lai galvenais views inklūdotu modeļa A viewa CSS un JS fragmentus?

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Pričom tur modeļa A viewi, ja viewi nav atkarīgi no modeļa?

A kā tu īsti iedomājies - ka tev ir webs, kur visi viewi ir neatkarīgi savā starpā, ja reāli tie tāpat būs jāliek kopā, pirms sūta uz pārlūku?

 

1) tu izsauc kontroleri

2) kontroleris izsauc viewus

3) viewi saņem no modeļiem iekšās.

 

b***, kurš posms tev nav skaidrs?

 

Nu ja layout struktūras princips ir, ka html, css un javascript jāatdala viens no otra, tad, kas te nav skaidrs? Nu ir tāda iespēja tev - vai nu mauc inlainā, vai head tagā - tāds ir html pieraksts diemžēl! Ja nepatīk, taisi sarežģītāku sistēmu, kas visu mauks kopā no xmliem.

 

Ko tu te jauc konkrētas problēmas ar arhitektūras principu? MVC ir jēdziens, ko var izmantot dažādos veidos.

Link to comment
Share on other sites

Pieņemsim, ka ir šādi addJs un addCss, viņi pat varētu būt automātiski un strādāt uz fileexists principa.

Bet tad atkal nokļūstam pie tā, ko es teicu: Reāli ir daudz piemēru, kuros, ja visu taisa pēc OOP, 1 lapā būs līdz pat 20 modeļi, kuriem būs outputs. Tad pēc šī addJs un addCss principa sanāks, ka lapa inklūdo 40 ārējus failus, kas reāli izpaudīsies lapas ielādes performancē.

Link to comment
Share on other sites

Web develoer, tavā struktūrā, piemēram, jāatēlo userprofilenews. Tiks izsauts view, kuram ir jāattēlo šie userprofilenews dati, kuru viņš saņems no attiecīga modeļa. Bet, tagad man ir cita lapa, kurā es atkal gribu attēlor šos userprofilenews tādā pašā veidā, tāpēc galu galā nonāku pie tā, ka man ir konkrēts views priekš userprofilenews, kuru izsaucu vajadzīgajās lapās. Bet kā šīs lapas efektīvi inklūdos šim viewam nepieciešamos CSS un JS failus.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā webā ir šis princips - ir galvenais layouts jeb html un tad ir apakšfragmenti, kas var izpauzties kā dažādi views, tad nu pats vari saštukot kā galvenais layouts veidosies. Un nav nekādi 60 external faili jāiekļauj, ja ar galvu viss ir kārtībā.

 

Bet kā šīs lapas efektīvi inklūdos šim viewam nepieciešamos CSS un JS failus.

 

Teicu jau, ka ir tādas lietas kā inline, kuras vari sprauzt iekšā tai attiecīgajā html fragmentā. Nafig izliekaties, ka nesaprotat, kas ir HTML inline tagi?

 

Otrs variants - likt external iekš <head></head> Diemžēl tāda nu ir html specifika - kā to izdarīsi, tas ir cits jautājums, nu sanāk nedaudz workarounds laikam.

Edited by Web Developer
Link to comment
Share on other sites

Jā, variants par vienu failu ir labs un daudzos gadījumos pat derēs, bet tomēr mani māc šaubas, ka pie pietiekami lieliem projektiem - tādā ziņā lieliem, ka daudz dažādu lapu, šis fails varētu būt tomēr paliels.

Offtopic:Starp citu es tā daru ar grafiku - visa grafika parasti ir vienā failā.

Link to comment
Share on other sites

codez, vai nu tu lasīt neproti, vai izliecies, vai arī vienkārši izmanto troļļa stila diskusijas. Es tev jau sen te rakstīju, ka ir variants, ka vari visu sabāzt vienā failā un iebāzt headā, pēc n-stundām tu attapies un kad viens cits pasaka, ka tas ir iespējams, atzīsti šo variantu par labu esam!

Dēls tu esi stulbs vai izliecies?

Link to comment
Share on other sites

kā jau rakstīju, šis variants ir derīgs tikai vidējiem un maziem projektiem, lieliem projektiem visu sabāzt vienā failā iznāktu pārāk liels fails.

Nu ar tiem addJs addCss var, pirms renderēšanas, tos sabāzt vienā failā. Par sliktu nenāks kešot arī servera galā (lai katru reizi nav jāapstrādā).

Link to comment
Share on other sites

marrtins - tur jau tā lieta, ka var tos failus sakompresēt, iekešot un uz pirmo ielādi uzlikt tādu kā ielādes "progress baru", lai cilvēks redz, ka saits tā kā ielādējas, tehnikas ir dažādas. Ja tas ir liels projekts, tad cilvēks tur neiet uz minūti palūrēt laika ziņas, bet kaut ko no tā projekta grib. Gan jau tās 10 sekundes ielādes (kas nu būtu jau par daudz patiesībā) viņa pacietībai neko nenodarīs (dzīvais piemērs - gmail - ATKĀRTOJOS!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...