Jump to content
php.lv forumi

Draugi


goma smile

Recommended Posts

  • Replies 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

goma smile --> vai tad logjiskaas domasanas vispar nav ? :(

 

1. IR taada lieta kaa Algoritms

2. Nevajag domat ka Esi Mega profesonalis un vari visu uzrakstiit bez planosanas

 

No shii izriet...

Izmanto PAPIRU UN ZIMULI (pildspalvu/flomasteru/ kritinjus / markjieri ... vajadzigo pasviitrot ) Un izplano savas darbiibas uz papira...

Tas sacas ALGORITMA uzrakstiisana .

Varu pateikt ka Nevienu NORMALI STRADAJOSU sistemu bez algoritma rakstiisanas Normali uzprojekteet nevar, ja vien cilveks nevar paturet galva visas iespejamaas logjiskaas kombinacijas ... (nu Kasparovs varbuut varetu megjinat ;) )

Kaa tiek rakstiits/ planots tas Algoritms , tas jau ir katra pasa zinjaa - vai nu izmantojot klasisko blokshemu, vai Pseido kodu ( raksiit plain tekstaa kas jadara )

Link to comment
Share on other sites

To es saprotu :D ka vaig apstities vai ir tads tads jau ieraksts

bet nezinu funkciju ar ko to izdarit

Nu bet es jau 14 postā rakstiju kā:(

Un kāda tur vajadzīga funkcija vēl, parasts SELECT kverijs -> if(kverijs ir tukšs) {kverijs ar INSERT} un viss.

Ja kverijs atgriezīs kādu ierakstu, tad if nosacījums nelaidīs to INSERT kveriju, bet turpinās iet tālāk neko neierakstot tabulā.

Tas taču tik vienkārši ir.

Te man liekas vairāk ar loģiku Tev grūtības.

Link to comment
Share on other sites

Hmm :D viss ok :) man ir tāda problēma un nav ideju kā atrisināt.

Piemēram :

 

Māris uzlūdzu Jānis

 

Jānis apstiprina Līdz ar to Mārim parādas, ka viņš ir draugos, bet Jānim neparādas :( ka ir draugos.

 

varbūt ir kāds labs risinājums kādam prātā. Lai ari Jānim parāditos Māris draugos.

Edited by goma smile
Link to comment
Share on other sites

Māris uzlūdzu Jānis

 

Jānis apstiprina Līdz ar to Mārim parādas, ka viņš ir draugos, bet Jānim neparādas :( ka ir draugos.

 

varbūt ir kāds labs risinājums kādam prātā. Lai ari Jānim parāditos Māris draugos.

Visa problēma ir kverijā kurš selektē draugus un tikai man liekas.

Ja selektē SELECT user_id FROM draugi WHERE to_user_id='$mans_juzera_id' AND statuss=1 , rādīs Jānim.

Edited by mounkuls
Link to comment
Share on other sites

Tabula draugi:

|draudzibas_id(int)|draugs1(int)|draugs2(int)|apstiprinat(bool)|

 

Nočeko vai divi draudzējas:

SELECT * FROM draugi WHERE ((draugs1 = check1 AND draugs2 = check2) OR (draugs1 = check2 AND draugs2 = check1)) AND apstiprinat = 1

 

Dabū visus draugus lietotājam "lietotajs":

SELECT * FROM draugi WHERE (draugs1 = lietotajs OR draugs2 = lietotajs) AND apstiprinat = 1

 

Dabū draudzības aicinājumus:

SELECT * FROM draugi WHERE (draugs1 = lietotajs OR draugs2 = lietotajs) AND apstiprinat = 0

 

Sataisi funkcijas:

 

get_friendship(user1,user2); - atgriež id vai false, 1. querijs

 

get_pending_friendship(user1,user2); - atgriež id vai false, 1. querijs ar 0 galā

 

check_user(user); - pārbauda vai lietotājs eksistē, atgriež true vai false

 

add_friend(user1,user2) -

if !get_friendship and !get_pending_friendship and check_user(user1) and check_user(user2) AND user1 != user2 {

INSERT INTO draugi (draugs1,draugs2,apstiprinat) VALUES (user1,user2,0)

}

 

confirm_friendship (user1,user2);

id = get_pending_friendship(user1,user2)

if(id) {

UPDATE draugi SET apstiprinat = 1 WHERE draudzibas_id = id

}

 

 

Varbūt kāds teiks ka šis nav efektīvs veids kā glabāt draugus, bet es ticu, ka autoram nebūs miljoniem ierakstu lielas tabulas :)

Edited by mad182
Link to comment
Share on other sites

Ar ko tad Tava struktūra atšķiras no jau apspriestās?

Ar to ka ir int tipa lauki? Nav jau tas tik būtiski, pieņemu, ka goma smile vel lieto username un ci kolāciju. Pa tiešo to GET vai POST jau neliks tā kā kverijā bez apstrādes.

Man vienkārši nebija laika editēt tālāk, jo bija izsaukums steidzams pa darba līniju.

Un ja reiz minēji funkcijas, varēji arī tās smalkāk, palasot topiku jau skaidrs it kā, ka ar to būs grūtības goma smile.

Un ja jau ir id lauks, tā kā vajdzētu arī auto increment, ne? Jēga tur īsti nav savādāk, jo tā pat jau id lauku izmanto pēc id, kur secība nav svarīga, svarīgs ir id unikālais.

Ok, es pazūdu līdz nakamajam gadam:)

Laimīgu Jauno Gadu visiem!

Edited by mounkuls
Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...