Jump to content
php.lv forumi

Vai te ir kāds potenciāls autors kopējam ārzemju blogam?


Endijs

Recommended Posts

Tēmas ir izvēlētas tādas, kuras mani interesē un par kurām es pēdējā laikā pastiprināti ievācu informāciju. Līdz ar to ja mani interesē, tad dabiska ir vēlme par to informēt citus, kā arī, ja kāds cits iesaistās, lasīt kāda cita veikumu. Simple as that. Nekādas sensacionālas tēmas netiek plānots aprakstīt.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet padomāju un nonācu pie secinājuma, ka jēga no tādas blogošanas ir divos gadījumos:

1. Baigie altruisma un labsirdības uzplūdi, jaunība, etc.

2. Tiek veidots PR savu profesionālo vai biznesa interešu atbalstam. Teiksim, pie bloga rakstiem tiek likts autora apraksts ar linku uz firmu vai gadu tiek aktīvi blogots un beigās cilvēciņš piezemējas kādā krutā IT kantorī, tjipa guru.

 

Es ar to neko negribēju teikt, vnk. pārdomas.

Link to comment
Share on other sites

Nezinu īsti cik bija pagājušogad, bet šogad dzirdeju, ka esot liela atsaucība. Var jau, protams, domāt, ka bars no tiem ir haļavšķiki, kas atnākuši par brīvu dabūt pusdienas, bet nu kaut kas varbūt arī tiem aiz auss aizķeras un galīgi no ielas jau arī tur cilvēki nenāk, kaut kāda saistība ar Oracle viņiem ir.

tie kam darbs saistiits ar Oracle ir krietni vairak nekaa varetu domaat ,

+ ir Vel ljoti daudz kam tas intresee tiiri no profesionaalaa viedoklja ... katraa zinjaa tie nebuus ne 100 ne 200 cilveku , bet krietni vairak ....

...

IMPHO tiem kam musdienas darbs saistiits ar kadu no SQL vispar buus diezgan daudzi tukstoshi....

 

Bet piekriitu ka veidot Blogu Angliski, ir jaabuut seviskai apnjemiibai, it ipashi meklejot autorus tikai LR pat nenjemot veraa Krieviski runajosho auditoriju -programmetajus, kas nebuut nav maza ....

 

----

Piemēram, neredzu īsti jēgu rakstīt par Oracle, ja latviešu valodu saprotoši Oracle speciālisti mums uz rokas pirkstiem saskaitāmi.

aaa muntants muusu viiduu .... ;)

(tas kaa joks ;) )

Link to comment
Share on other sites

Nav tā, ka es autorus meklēju tikai no latviski runājošo vidus. Ja tā lieta tiks novesta līdz galam, tad rakstus varēs pievienot jebkurš - kaut vai pakistānieši. Protams, ja raksts būs par attiecīgo tematiku un pienācīgā kvalitātē.

Tas ka es baigi nereklamējos un nerunāju par šo ieceri blogā, kur to pamanītu krietni vairāk kā šajā forumā, ir tas, ka es neesmu 100% pārliecināts, ka novedīšu visu līdz galam.

 

Doma par šādu blogu briest jau sen un šobrīd kārtējo reizi esmu nolēmis sakārtot dienas režīmu tā, lai paliek katru nedēļu kādas stundas, kuras varētu veltīt kāda kvalitatīva raksta radīšanai. Vai tas sanāks - laiks rādīs. Katrā ziņā, pirms pasākums nebūs online, ar vismaz 10 rakstiem + skaidri saprotamu koncepciju, es nemaz neaicināšu kādu attiecīgo resursu apmeklēt, kur nu vēl radīt tam materiālu. Šobrīd vienkārši zondēju situāciju ar to, kā ir - vai vēlme par tādu blogu ir tikai man vai vēl kādam. Un kā izrādās, ir vismaz vēl viens, kurš ir gatavs iesaistīties. Tas jau ir pozitīvi un liek domāt, ka gan jau būs vēl kāds, ja pasākums nebūs viens liels mākonis.

Link to comment
Share on other sites

Es piedalos, bet tiešām rakstus varētu rakstīt tikai brīvajā laikā, kura man gandrīz nav, jo, ja esmu spējīgs strādāt brīvā brīdī, tad man darba ir ko darīt...

Otrs - jēga mesties klāt kādam blogam, nevis rakstīs savu privāto var būt tikai 2 iemeslu dēļ:

1) liels apmeklētāju skaits tam blogam, kuram mesties klāt;

2) pats raksta tik šausmīgi reti, ka nav jēga nemaz savu blogu vaļā vērt.

 

Jebkurā gadījumā rakstīt sīki par šitādām tēmām - izpauzties ir ok, bet vēl ir jātulko angliski - būtu naivi apgalvot, ka no tā negaidu nekādu atdevi! Loģiski - vai nu kādu jaunu pasūtījumu sev vai pašreklāmu. Tā pilnīgi bezjēdzīgi tērēt laiku un pēc darba rakstīt kāds nu jauns pielietojums kādam objektam atrasts vai kas jauns darbā atklāts nav jau tā lielākā motivācija - protams, sākumā tas ir entuziasms, bet varu derēt, ka tāds entuziasms ar laiku apsīks... Sevišķi, ja nebūs, kas lasa to blogu.

 

Manuprāt, laacz raksta savu blogu tāpēc, ka viņu lasa daudz cilvēku... Pie tam - tā ir diezgan pozitīva pašreklāma, kaut vai tas apostrofs un ko vēl viņš tur piedāvā kā piemērus - tas tomēr atstāj kaut kādu iespaidu uz apmeklētājiem...

Link to comment
Share on other sites

Mazliet padomāju un nonācu pie secinājuma, ka jēga no tādas blogošanas ir divos gadījumos:

1. Baigie altruisma un labsirdības uzplūdi, jaunība, etc.

2. Tiek veidots PR savu profesionālo vai biznesa interešu atbalstam. Teiksim, pie bloga rakstiem tiek likts autora apraksts ar linku uz firmu vai gadu tiek aktīvi blogots un beigās cilvēciņš piezemējas kādā krutā IT kantorī, tjipa guru.

 

Es ar to neko negribēju teikt, vnk. pārdomas.

3. variants.

Ja blogs sasniedz 100 000 apmeklētājus dienā, tad reklāmā pelna, sākot no $1`000 / dienā.

Link to comment
Share on other sites

3. variants.

Ja blogs sasniedz 100 000 apmeklētājus dienā, tad reklāmā pelna, sākot no $1`000 / dienā.

 

Čaka Norisa blogam ir 100 miljonu apmeklētāju dienā, savukārt codez blogam - 1 miljards dienā!

 

P.S.

 

Klau, kur tādi rodas kā tu? Kad vadiņi saiet uz īso?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...