Jump to content
php.lv forumi

Cena lapai


didy

Recommended Posts

Klientam interesē bizness... klients neskatīsies uz jūsu kodu (no pieredzes) un 10000...0x reizes labāk ir termiņā un funkcionalitātei atbilstošs kods, es pats esmu uzrāvies uz šitās ideālistu dziesmas un tas tikai čakarē mozgu, jo lietas ko var izdarīt ātri un fiksi ... sāk likties, ka vajag kaut kādu perfekto nākotnē viegli uzlabojamo kodu un tad kad kodēšana nonāk vidū, nedod dievs atnāk kāds kas sāk stāstīt, ka viss ir gatavs un priekš kam to, jo rekur taču ir brīnumsistēma X kas visas problēmas atrisinās...

 

Sarunāji ar klientu pa 300 Ls? Ok, taisi un uztaisi un saņem 300 Ls. Labāk katru nedēļu saņemt 300 Ls par ne visai smuku kodu, nekā nodarboties ar buršanos, kur katrai lietai iestājas bremze "kodam jābūt perfektam", "nākotnē vajadzēs kodu papildināt", "tāda lieta ir jau gatava".

 

Un neatkarīgi no tā, kāds būs kods, perfekts vai ne perfekts, nākošais koderis tāpat atradīs kaut ko sliktu un nepareizu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu nekad jau nevajag no viena grāvja otrā. Vajag pieturēties pie zelta vidusceļa. ;)

 

Un vispār - rakstīt sakarīgu kodu nav nekas sarežģīts un laikietilpīgs. Protams, nevajag pārmudrīties cenšoties paredzēt visādas fiškas, kas "nākotnē-varbūt-būs-tāpēc-paredzam-laidzīgi". Bet vispār tam nav nekāda sakara ar sakarīga koda rakstīšanu.

Link to comment
Share on other sites

Galvenais iemesls kāpēc es piesējos kodam ir tāds, ka ja autoram vajadzēs veikt izmaiņas dizainā. Nu pēkšņi klients izdomās kaut ko kaut kur pārbīdīt - gribu redzēt cik koderis būs laimīgs no šī murga izlobīt ārā visu HTML un pārlikt visu citur. Neiet runa par to kādus querijus rakstam vai kādus ciklus/iebūvētās funkcijas izmantojam. Bet tas, ka ja ar lapu gribam nopelnīt naudu, tad lūdzu esam tik labi un sadalam visu pa daļām: queriji atsevišķi, datu apstrāde atsevišķi un html atsevišķi. Jā - sākotnēji tas ir grūti izdarāms, jo nodalīt var tikai ja ir jau zināma pieredze. Bet tas būtu tas uz ko vajadzētu tiekties, nevis pateikt "klientam nav svarīgs kods" vai arī "ja ir smuks dizains, tad kods var būt nejēdzīgs".

 

Runājot par OpenSource -kāpēc lai to neizmantotu? Klasiskās firmu lapas, kur ir dažas info sadaļas + kaut kāds custom dizains. Kāpēc lai kaut kam tādam kodētu visu no 0? Lai teiktu "o šitam apakšā ir mūsu superduper CMS"? Muļķības. Klients būs laimīgāks, ka ir to CMS, kas ir viņa lapai zina vēl daudzi daudzi cilvēki. Un ka jebkurš students mācēs veikt uzlabojumus/uzlikt pluginus utt., ja tas būs nepieciešams. Nevis tērēt laiku lai iebrauktu kādā spageti CMS.

 

Atceros sevi kad biju tāds kā autors. Bet zini - nāks laiks un mainīsies domāšana. Tici man!

Link to comment
Share on other sites

Klientam interesē bizness... klients neskatīsies uz jūsu kodu (no pieredzes)

Bez šaubām. Neviens jau neapgalvo, ka klientu interesēs kods.

Taču tas, kuru interesēs kods, esi tu pats (un varbūt tavi darba kolēģi). Neticu, ka kādam ļoti patīkas rakāties pa miskasti, ka uzspļaut uz to pēc kā savs kods izskatās.

Link to comment
Share on other sites

bubu, par koda smukumu un ērtumu sāk domāt ja projekts ir virs 700 LS.

Ja firmu apmierina lapa par 300 LS , visticamāk ka viņai nevajadzēs kaut ko tur baigi upgreidot un dizainu mainīt.

un normāls cilvēks neskrien un netaisa pirmo ko firma saka ka ir ok.

parasti ir skices un tad firma akceptē un programmētājs uztaisa. firma apskatās, pārbauda - ja der, tad samaksaa un lieto.

un ja peec meenesha saka ka gribu to stuuriiti apalju tad tas maksaa tik un tik.

Link to comment
Share on other sites

par koda smukumu un ērtumu sāk domāt ja projekts ir virs 700 LS.

Ja firmu apmierina lapa par 300 LS , visticamāk ka viņai nevajadzēs kaut ko tur baigi upgreidot un dizainu mainīt.

vispar jau atdaliit PHP no HTML nav tik sarezgjiti(domats , savac visu nepieciesamo un tad tikai izvadi) , kaa arii pielikt kodam komentarus un smuki sagrupeet

...

Bet vispar jaa, primitivai lapai parasti taa arii ir , galvenais funkcionalitate.....

---

Vispar brinos par topika autoru , uztaisa lapu un tad megjina pardot (konkretu lapu , konkretam cilvekam) --> nu ljoti divaini , vai nu klients taads jociigs, vai nu autors ...

Link to comment
Share on other sites

Par koda kārtīgu rakstīšanu - salīdzināsim ar latviešu valodu. "by default" mākam rakstīt normālā latviešu valodā, ar komatiem un iztiekot bez visādiem vipendroniem.

Labāk lasās normāli konstruēti teikumi ar komatiem, mīkstinājumzīmēm un bez slenga vārdiem, vai ne?

Ja nemāki rakstīt smuku kodu "by default", tad pielīdzini sevi tādam cilvēkam, kas nemāk vai negrib normāli rakstīt "cilvēku" valodā. Apmēram tā. Manu domu vajadzētu saprast. Un šī nav tēma par ko strīdēties, jo jāraksta ir tā, kā jāraksta. Ir cilvēki kas neraksta un tur neko padarīt.

Edited by Toms
Link to comment
Share on other sites

Autors varbut ir jocigs, bet klients ir pazistama persona. Si lapa netiks pardota par pilnu summu. Gribeju uzzinat videjo lapas vertibu no kuras tad pec personiskiem uzkatiem nonemsu dalu summas nost!

 

Runajot par koda kartibu, ta ari neesmu sapratis kas tur tik "samezglots". Es nezuskatu ka mans kods ir pavirsi sakartots. Varbut nav pec visparpinemtajiem standartiem, bet es vinja labi orentejos! Ar laiku centisos taisiit lapas pec visparpienemtajiem standartiem.

 

Ir teiciens: Macities, macities un velreiz macities!

 

Pie ta ari pieturos! Paldies!

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...