Jump to content
php.lv forumi

Kā piesaistīt kādai vērtībai vēl kādu vērtību!


Sasa

Recommended Posts

Ir tabula ar produktiem, bet zem produktiem ir pakārtota vesele virkne dežādu lietu. Un tagad radās vajadzība piesaistīt produkta kodam vēl vienu vērtību. Kā labāk būtu kaut kā tajpašā tabulā ar visām pārējam vērtībam glabāt šo jauno vērtību, vai arī izveidot jaunu tabulu, kurā arī glabāsies man šī vērtība?

Link to comment
Share on other sites

taisīšu tā, ka jau ir aizpildīta tabula ar visām vērtībām. Izvēlos pievienot jaunu vērtību produktam pēc koda, tad tajā tabulā kurā ir visas vērtības izveidoju janu kolonu kurā savadīšu jaunpievienotās vērtības!

Link to comment
Share on other sites

Delfins, ko nozīmē "raksturošs parametrs" ?

Jebkas, kas raksturo produktu - krāsa, izmērs un t.t.

Bet tādi parametri, kā cena, mērvienības, pvn grupas un t.t. nav raksturoši. - tīri finansiālā informācija.

 

Dzīvoklim nekad nebūs gigabaiti, un DVD diskam nekad nebūs virtuves platība ;) //pliks piemērs

Link to comment
Share on other sites

Delfins, nu skaidrs kā tu to domāji, bet tad gan drīzāk tas ir nevis "raksturojošs elements", bet gan elements, kas var neattiekties uz visiem produktiem. Cena un cita finansiālā informācija jau arī ir raksturojošs elements. Tāpat arī, piemēram, ja man ir zeltlietu veikals, tad būtu tikai normāli, ja galvenajā tabulā būtu papilduslauks "prove".

 

Enīvei, tas viss ir atkarīgs no situācijas.

Link to comment
Share on other sites

:( nevaru izdomāt kā būtu prātīgāk un sakarīgāk.!

Ir tabula kurā sevī ietver produkta kodu un tā specifikāciju, ja ir nepieciešamība pēc jauna produkta tad sākumā pievieno db jauna produkta kodu un tad pāriet pie iespējas šim prouktam pievienot specifikāciju! Bet tagad radās vajadzība, ka vajag pie katra produkta koda piesaistīt vēl vienu lauku, kurš saturētu skaitlisku vērtību.

Biegās kad db ir savākusi pietiekami daudz info. var sākt strādāt ar datiem. Ar iespēju sastādīd sarakstu ar nepieciešamo produktu kodiem, kad saraksts ir sastādīts, tad visa to produktu specene parādās garā sarakstā, bet pie atskaitēm notiek datu atlase un apstrāde un vienā no atskaitēm ir jāparās tā jaunā pievienotā lauka skaitlikso vērtību summai, jo katram izvēlētajam produktam tajā laukā var būt savādāka vērtība!

Link to comment
Share on other sites

Ar to arī labāka sub-tabula, kas ļaus veikt neatkarīgu grupēšanu.

 

andrisp, atkal aizšāvi garām - prove kāreiz ir raksturošs parametrs... Arī cenu īstenībā var neglabāt kā kopējo parametru, jo ir tādas lietas, kā cenu atlaides pēc klientiem, daudzuma, datuma un citiem parametriem.

 

Man ir tā uztaisīts, izņemot cenas (nepabeigts i-veikals):

 

PRECE [preces_id]
CENAS [preces_id, datums_no, datums_lidz, klienta_id, klientu_grupas_id, min_daudzums, max_daudzums]
PARAMETRI [preces_id, parametra_id, vertiba_str, vertiba_real, vertiba_date]
PRECU_GRUPAS[preces_grupas_id,nosaukums]
PRECES_GRUPAS[preces_id,preces_grupas_id]
PARAMETRU_GRUPAS[grupas_id,nosuakums]
PARAMETRA_GRUPAS[parametra_id,parametra_grupas_id]
PRECU_GRUPAS_PARAM_GRUPAS[precu_grupas_id,parametru_grupas_id]

 

Iz-dzīves piemērs

-Monitori (Param-grupas: gabariti, displeju_izskirspeja, monitori)
-- LCD (Param-grupas: lcd_monitoru_papildus)
-- CRT (Param-grupas: crt_monitoru_papildus)

 

Atliek produktam pielikt konkretas grupas, un vinš mantos visus tās parametrus (kā to reāli māca C++ OOP kursos, kad māca inheritance un t.t.)

Vēlāk varēs ar papild-kāsīšiem iezīmēt tās grupas/parametrus, pēc kurām varēs smuki filtrēt (ar AJAX palīdzību, metaleks.lv i-veikals piemērs)

Edited by Delfins
Link to comment
Share on other sites

Es jau neteicu, ka prove nav raksturojošs. Es tikai saku, ka ja elements attieksies uz visiem produktiem un tam var būt tikai viena vērtība (kā piemēram zeltlietu katalogā, kur visiem produktiem ir prove), tad kāpēc gan to neglabāt galvenajā tabulā ?

Link to comment
Share on other sites

Delfins, tā īsti arī nav.

Tādejādi es varētu nodalīt, piemēram, obligātos laukos, kas obligāti ir visiem produktiem definēti (liekot tos produktu tabulā), no opcionālajiem/specifiskajiem elementiem, kas tiek realizēti ar papildus tabulas palīdzību.

 

(Godīgi sakot es nezinu kā īsti autoram viss ir realizēts, jo to #9 mistrojumu nesapratu. No offence, protams.)

Edited by andrisp
Link to comment
Share on other sites

kas obligāti ir visiem produktiem definēti

Pieliec klāt parametram kašīti "obligāts".

Ja vajag vēlāk izvilkt pēc "loģikas", pieliec klāt kolonnu "LOGISKAIS_TIPS"/"ELEMENTS"/whatever... Tādējādi tu iegūsti pilnīgi konfigurējamu produktu bez programmēšanas.

Vēlāk to visu kešot un nekādu problēmu ;)

 

 

TOpika autors, uztaisa tabulu struktūras dumpu

Edited by Delfins
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...