Jump to content
php.lv forumi

profila lapas izveide


MārisL

Recommended Posts

Protams, ja serveri ir ieslēgts error_reporting(E_ALL); tad būs errors par katru mazsvarīgāko niansi.

Ko nozīmē nedefinēts? Ja $value būs tukš empty() atgriezīs false un $value pats par sevi arī false, tad kāda strpība? vienīgi isset($value) atgrizīs true jebkurā gadījumā

Link to comment
Share on other sites

Ja urlī nebūs padots: ?mainigais=blabla

tad šāda koda izpilde izdos Warningu/Notice:

if($_GET['mainigais']){
echo 'wiii!';
}

jo tāds masīva $_GET elements vispār neeksistē. Līdzīgi ir ar mainīgajiem:

$a=0;
$b=1;
if($a>$b){
$c=2;
}
if($c == 4){ //šajā vietā Warning/Notice
echo "$c = 4";
}

Link to comment
Share on other sites

Ja $value būs tukš empty() atgriezīs false

Kļuda - atgriezīs true.

 

 

errors par katru mazsvarīgāko niansi.

Es jau sen kodēju ar pilnu error_reportingu - un zini - tas ir pavisam viegli. Tā vismaz tu sevi piespied kārtīgāk pārbaudīt datus.

 

 

Un par to starpību - tieši tāda arī ir tā starpība, ka nečekojot vai mainīgais ir definēts, tu riskē uz dažādiem kļūdas paziņojumiem un gļukiem, bet, protams, ja tu kodē ar izslēgtu error_reporting, tad tevi tas neskar.

 

Par šo situāciju: ja zināms, ka $value vienmēr būs definēts, tad gan var iztikt ar vienkārši if ($value)...

Link to comment
Share on other sites

Pieliec isset klāt.

 

Vai arī kā es daru (es arī parasti formas apstrādi veicu tajā pašā skriptā, kur pati forma)

if (count($_POST) >0) {

 $obligaatie_lauki = array('bla', 'ble', 'desa'); // obligaatie ar domu, ka jaabuut atsuutiitam, nevis nedriikst buut tuksh

 if (!speciaala_funkcija_kas_paarbauda_vai_POST_masiivaa_ir_visi_obligaatie_lauki($obligaatie_lauki)) {
$kljuda = 'Nav visi lauki!';
 } else {

  // te taalaak varam veikt visas paarbaudes neuztraucoties par to vai kaads lauks ir vai nav uzsetots

 }

}
// te forma drukaajas

Link to comment
Share on other sites

labi nu if(isset($_POST['action']) && $_POST['action']=="blablabla") laikam erroru nemetīs, bet tāpat nereti gadās, ka errori tomēr tiek izmesti, vai vismaz notice, kas arī arī ir traucējoša, ja viss strādā tāpat. palieku tomēr pie sava, varbūt arī nav labākais stils, bet tomēr :)

Link to comment
Share on other sites

Es pats esmu phpbb piekritējs. Varu tev pateikt, ka no tā tu vari kaut vai pats savu community portālu izveidot. Ar visiem profiliem, galerijām, utt... Protams ir vajadzīgas zināšanas php , mysql, javascript.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...