Jump to content
php.lv forumi

Pēdējās rindiņas satura noteikšana txt failam


priedzha

Recommended Posts

Ja fails ir lielāks, tad vajag lasīt pa rindai - turot atmiņā tikai vienu pēdējo nolasīto rindu.

 

andrisp variantu var padarīt efektīvāku nelietojot array_reverse funkciju, bet gan [0] vietā ņemot pēdējā masīva elementa indeksu.

Link to comment
Share on other sites

nu es biju labaakaas domaas par bubu.

gribeeshu redzeet, ja fails buus 1gb liels, kursh atgrieziis aatraak file() vai fread(). baidos, ka tu pat to failu nevareesi nolasiit ar file().

Link to comment
Share on other sites

rpr, vai tad bubu teica, ka ar file() būs ātrāk ?

 

rpr, parādi piemēru kā ar fread un fseek var to izdarīt. Es, protams nešaubos, ka var. Un strādās arī 10reiz ātrāk par file(), bet vai ieguldītais laiks atmaksāsies, ņemot vērā, ka cilvēks visticamāk taisa kaut ko pavisam vienkāršu kā guestbooku vai ko līdzīgu, kur vairāk par dažiem desmit vai simtiem kilobaitu fails lielāks nebūs ?

Link to comment
Share on other sites

kaaa var vispaar iedomaaties, ka kaads saglabaa muljkkjiigi datus, ja runa ir tikai par nolasiishanu.

vai gadiijumaa taas pashas datu baazes netiek glabaatas failos?

piemeers lieliem failiem - logi.

un luuduz bez apvainojumiem.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc ka ar tām nav iespējams noteikt pēdējās rindas pozīciju, ja rindu garumu ir mainīga garuma.
Kāpēc ne? Paturēt visu pēc pēdējā sastaptā newlaina, līdz EOF. Un ja vajag speciāli pozīciju, to jau arī var saglabāt kaut kādā mainīgajā.
Link to comment
Share on other sites

Es ar pozīcijas noteikšanu biju domājis tādu izrēķināšanu, ka nav nekas no faila jānolasa.

Ja lasa no faila, tad, protams, visādas lietas var izdarīt. Bet vai tāda ķēpāšanās atmaksājas (domājot par koda tīrību/saprotamību, nevis ātrumu)?

 

 

Kāpēc ne? Paturēt visu pēc pēdējā sastaptā newlaina, līdz EOF. Un ja vajag speciāli pozīciju, to jau arī var saglabāt kaut kādā mainīgajā.

To jau es pats pirmajā savā postā šajā topikā uzrakstīju.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...