Jump to content
php.lv forumi

valodas uzstādījumu apgabals


7924

Recommended Posts

Lugums paskaidrot,

tatad man ir viens fails, kuram kods ir sekojoshs:

 

<html>

</head>

<meta http-equiv="Content-Language" content="lv">

<title>bla bla bla</title>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1257">

</head>

 

<body>

<p>Jān is iet pa ceļu</p>

<?include('fails1.php')?>

<?include('fails2.php')?>

 

 

</body>

</html>

 

Tātad jautājums- tā kā galvenajā failā esmu uzstādījis latviešu valodas setingus, kas notiekas ar pārējiem failiem, manā gadījumā fails1.php un fails2.php. vai šo failu sākumā arī vajag penteri (kodu) par valodas uzstādījumiem, manuprāt nevajag, jo kad tiek lasīts galvenais fails, tā sākumā arī valodas setingi- nu to es izsecināju no View Sorce...

 

Pec tam izmēģināju arī visiem failiem sākumā uzstādīt valodas penteri, kā rezultātā skatoties katru failu atsevišķi- LV valoda rādās ok, bet kad ielādējās galvenais fails ar INCLUDE... tā ne vienā no daļām nav ne smakas no LV burtiem. kur te āķis?

Edited by 7924
Link to comment
Share on other sites

priekš PHP to kodējumu uzstādi ar headeri. respektīvi faila sākumā ieliec

header("Content-type: text/html;charset=windows-1257");

un tad tiem pārējiem failiem jābūt attiecīgajā kodējumā. priekš windows-1257 laikam derēja, ja fails ir vienkārši ANSI kodējumā. bet pats fails, nevis ar PHP vai HTML norādīta rindiņa.

Link to comment
Share on other sites

priekš windows-1257 laikam derēja, ja fails ir vienkārši ANSI kodējumā. bet pats fails, nevis ar PHP vai HTML norādīta rindiņa.

mulkjiibas fails vienmeer ir ANSII kodeejumaa jo PC savaadaak nemaz nesaprot....

(255 simbolu tabula , viss paareejais ir atkariigs no simbolu (baitu ) kartiibas)

Tieshi tekstam kas ir ar nacionaaliem simboliem jabuut pareizai baitu virknei ... un tas arii viss....

 

Gan PHP gan HTML (ta jeblura programmesanas/skriptu valoda ) ir BEZ nacionalajiem simboliem...

 

Tikpat labi tos nacionaalos simbolus vari ierakstiit ar rocinjaam pa baitam ;)

P.S. panjem topashu Notepad++ ieraksti latvieshu garos & mikstinaajuma ziimes ar ieslegtu UTF-8 un peec tam saglabaa kaa ANSI pie teksta izvades brauzerii atskjiriibas nebuus (tik nebuus to 3 metasimbolu faila sakumaa)....

Un pareizi jau mineeji Jaanoraada Brauzerim kaa nu to teksta informaaciju uztvert/apstraadaat.....

Link to comment
Share on other sites

Grey_Wolf: te nu tu jokus gan stāsti. Fails nevar būt vienmēr ANSI kodējumā. Fails ir tādā kodējumā kā to pasaka, vai interpretē.

 

Pie tam: ir valodas, kurās var lietot ne-ANSI simbolus mainīgo nosaukumiem. No programmēšanas/skriptu valodām uzreiz nepateikšu (bet zinu, ka ir tādas), bet, piemēram, CSSā identifikatorus var saukt kautvai āšņāģ.

Link to comment
Share on other sites

pag pag es failaa heksaa varu iedziit ko vajag... buus taa pati ANSI tabula ... vai ja vajag UTF tad taas jau buus simbolu virknes....

teiksim UTF-8

a = 61

ā = C4 81

Ā = C4 80

---------------

edit:

cit:Tu kļūdies gan. Tāda ANSII nosaukuma vispār nav... /cit:

HMMM

ANSII

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Kāds kautkādiem baitiem, kas heksā iedzīti failā sakars ar ANSI? (atbilde - nekāds). Un vai heksā tu nevari iedzīt baitus C4 81 failā, kuri paši par sevi arī ir ANSI simboli?

 

Tas ko tu parādīji ir nevis ANSII, bet gan extended ASCII: http://en.wikipedia.org/wiki/Extended_ASCII Vismaz es tā to vienmēr esmu saucis un redzējis, ka sauc.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...