Jump to content
php.lv forumi

Ekrāna izšķirtspēja


Robis

Recommended Posts

Tātad, ekrāna izšķirtspēju uz klienta datora iespējams noteikt ar JavaScripta palīdzību, vai ne tā?

Otrs - pēc puls.lv statistiku 800x600 lieto vēljoprojām 10% apmeklētāju, uz w3schools.com - veseli 20%.

Tātad - kāda mārrutka pēc apollo.lv un vēl daudzi citi pazīstami saiti izvēlas fiksētu platumu, kas ir pilnībā apskatāms tikai uz vismaz 1024x768 izšķirtspēju? Vai sajutās pēkšņi priekšā visai pasaulei iekš IT? ;)

Link to comment
Share on other sites

Topika jēga?

 

Es arī labprār braukātu ar auto (ja man tas būtu), bet man joprojām labi ir ar velosipēdu, un netaisos to pagaidām nomaiīt... vismaz turpmākajos gados..

 

Tas taču nenozīmē, ka esmu `atpalicis` vai aprobežots..

Link to comment
Share on other sites

Robis--> agraak 60% lietoja 640X480 un Standarts bija 800X600

tagat tikai 20% lieto 800X600 un standarts jau ir 1024X768

----------

viss kartiibaa... ja lapu kvalitatiivi var apskatiit 75% lietotaju tad viss ir ok.

(domaats par izskjirtspeeju)

Link to comment
Share on other sites

viss kartiibaa... ja lapu kvalitatiivi var apskatiit 75% lietotaju tad viss ir ok.

(domaats par izskjirtspeeju)

 

75% ? Interesanti, kurš biznesmenis gribētu laist gar ausīm 25% potenciālās klientūras un vēl pabojāt savas firmas tēlu ar briesmīgu mājaslapu?

Link to comment
Share on other sites

Robis--> tie 25% redzees lapu tikai naaksies paskruleet , varbuut tam biznesmenim vajag taisiit lapu arii prieksh 13" 256 kraasu monitoriem ar izkjirtspeeju 640X480px ?

taadus tachu arii lieto, nu 0,01%, bet pareekjini cik no kopeejaa Ineta lietotaaju skaita tas ir, vismaz 10K potencialo klientu/ veikala pirceeju....

a un neaizmirsiisim arii par to ka Nekaadas JS pielietoshanas, un arii par UTF-8 aizmirstam,...

Vardu sakot lai droshi iet uz Brauzeru 3 versijaam...

(IE, Nestcaipe)

edit: manupraat lapai jatbalsta Defakto standarts...

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Nu 640x480 ir vēsture, bet 800x600 ir šodiena - 20%, kas lieto 800x600 izšķirtspējas ir pelnījuši redzēt lapu pilnā izmērā! Esmu pārliecināts, ka tie, kas lieto tādas izšķirtspējas - liela daļa no viņiem ir ar sliktu redzi un nevēlas sīkus burtus uz sava 15" monitora, lai gan mierīgi varētu atļauties uzlikt lielāku izšķirtspēju.

Link to comment
Share on other sites

Robis--> mazaas lauku skolinjas kas pie kompjiem tika etak gadus 10 atpakalj, pateicoties sponsoriem,

pensonaari, kas arii kompi ir nopirkushi gadus 10 atpakalj, un kam vinju vajag lai uzrakstiitu e-mailu delam/meitai kautkur Irijaa...

ta daudz, neaizmirti ka gadus 6 atpakalj taadi monitori tika latviijaa sagruusi Ljoti daudz, vismaz paaris tuukstoshi... un cena bija ap 10$...

edit: zinu ka vismaz 5 lielie Juuras konteenieri...

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Īsāk sakot - sviests!

Tādi monitori nemaz nav paredzēti web lapu apskatei, bet gan Pacman spēlēšanai.

Bet runa ir par 800x600 izšķirtspēju (pat ne monitoriem, kas lielāku izšķirtspēju neatbalsta). Ja 20% vēl joprojām lieto šādu izšķirtspēju tādu vai citādu iemeslu dēļ, tad tas ir nopietni!

Link to comment
Share on other sites

Otra monētas puse - `šādi` lietotāji/klienti moš vismaz nav vajadzīgi/vēlami...

 

Galīgi aplams spriedums. Ja pusakls cilvēks ir uzlicis 800x600 izšķirtspēju uz 17" monitora tikai tāpēc, lai redzētu, kas ir rakstīts datora ekrānā, viņš jutīsies vīlies iegājis kādā mājaslapā, kur vēlas piemēram iegādāties briļļu ietvaros, bet izrādās mājaslapa ir taisīta uz min 1024x768 izšķirtspēju un visi burti 8-10px lielumā, kā jau tas pierasts mūsdienās taisīt visādiem lohiem, kas maz jēdz, kam ir domāts internets.

Link to comment
Share on other sites

nu nepiekritīšu Grey_wolf tekstam par to, ka, ja lapa strādā uz 75% datoriem normāli un 25% nē tad tā ir norma. ne ne ne.. vienmēr jācenšas panākt pilnīgs maksimums! ok.. 770px (aptuvenais platums priekš 800*600px rezolūcijas) ir dikti pa mazu, lai izvērstos.. jāliek iespējams mazāki fonti utt, bet tad cilvēki ar lielām izšķirtspējām būs spiesti ņemt talkā palielināmo stiklu :)

btw es strādāju ikdienā ar izšķirtspēju 1680*1050px.... uz portatīvā (defaultā izšķirtspēja) :)

 

un vēl statistikai:

pēdējā nedēļa:

browseri:

IE - ~59%

FF - ~29%

Opera - ~10%

izšķirtspēja:

800*600 - ~8%

viss pārējais ir virs 800*600

 

un pa pēdējiem 2 mēnešiem cipari praktiski nav mainījušies.

statistika lapai ar ~1k unikālajiem dienā

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...