Jump to content
php.lv forumi

Kā klūt par PHP amatieri?


marnix

Recommended Posts

ja HTML ir programmesanas valoda tad EXCEL ir arhitektiem neaizvietojams riiks :)

 

jaasak maacities ir ar BASIC/PASCAL utt un tad ja tas iepatiikas tad var meeginaat taalaak, nevis uzreiz kerties pie PHP, C, C++ - sanaaks tikai seit veiteejaa futbolista variants, HTML ir jaazin prieks tam lai zinaatu kur to PHP ieklaut

Edited by goldy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja programmeeshanaa galiigi nekaadu pamatu nav tad ieguut shos pamatus pashmaaciibas celjaa ir baisi guuti. Galvenokaart tapeec, ka tas, ko nezini ir jaameklee pasham un zem virsraksta 'nezinu' ir liekams viss, kas attiecas uz programmeeshanu. Daudziem aatri apniik un tad shii te lietinja tiek nolikta plauktinjaa liidz dziive piespiezh.

 

Iekalt, ko noziimee cikls, masiivs, mainiigais utml nav gruuti, iemaaciities pasham uzrakstiit peec parauga ar nav gruuti, pie sintakses pierod. Vissarezgjiitaakais ir iemaaciities domaat kaa programmeetaajam un prast sho te ciklu un masiivu vai dajebko salikt kopaa, lai galaa, kkas jeedziigs sanaak. Ideaali ir atrast kaadu pazinju/draugu, kas sho shtelli pieprot un lai shams tad tevi baksta, palabo kljuudas, sho to apskaidro. ljaunaakaa gadiijumaa - forumi. A ljaunaakajaa tapee, ka ja galiigs iesaaceejs uzdod savu galiigi vienkaarsho jautaajumu, kas visiem uubergudrajiem koderiem liekas pats par sevi saprotams, shams tiek aizsuutiits uz google, vai arii atbildee (kas sastaav no viena linka) ir jaushama nu-kaa-to-var-nezinaat smaka, kas pamatiigi nosit veelmi veel kaut ko jautaat. Ne vienmeer galiigs iesaaceejs spees savilkt kopaa savu saapi ar jau vienreiz aprunaatu tematu, kas tikai noformuleets nedaudz savaadaak.

 

Nav iisti svariigi ar kaadu valodu saac taadaa gadiijumaa, ja zini, ka taa buus vieniigaa valoda, kuru tu jelkad maaciisies un maaceesi. Maacoties php neizjutu baigo advantage, no taa ka protu uztaisiit sho to mulkjiigu pascal'aa.. ja nu vieniigi - bija skaidrs, kas ir cikls, masiivs un mainiigais (: he..

 

((Taa izpluudu, ka jau aizmirsu, ko iisti gribeeju rakstiit))

 

Meklee literatuuru, lasi (pirms veel te panesaas spams radurakstu skaidroshana, bija jauks sarakstinjsh ar, ko saakt), izroc kaadu, kas ir ar mieru paciest daudz jautaajumus un skaidrot (un kad vinjam tas apniks, vnk padot literatuuru, lai lasi pats).. un jau relatiivi iisaa laikaa kljuusi iedomiigs un atbildeesi uz citu iesaaceeju jautaajumiem forumaa.. :D

Link to comment
Share on other sites

Ugabuga--> es visu esmu apguvis pasmaaciibas celja ;)

tas gan taisniiba ka jaabuut velmei to dariit, un ne tikai ja nav reaala uzdevuma tad ir baigais bezceris -

pasham jaagudro prieksh sevis uzdevumi :)

sajaa zinjaa forums ir laba lieta, apskaties ar ko citi ciinaas un meegini pats samekleet atbildi...

Galvenais ir lasiit, lasiit un velreiz lasiit, savaadaak :( sekas var redzeet sit forumaa :(

 

P.S. kad saku njemties ar programmeshanu tad Inets bija tik LU...

kaukgan eksisteeja FidoNet (viss notikaas ar modeemu - vieteejie sakari taksh toreiz bija bezmakss )

Link to comment
Share on other sites

Nu es piem pascal universitātē bik dabūj pamācīties. Par tādiem masīviem ij dzirdēt nedabūju. Saku - biku tikai.

 

Pirms tam (gadus 7-8 atpakaļ) biju ar HTML pilnas klades sazīmējis. Visādus webus pliki uz HTML sarakstījis.

Rakstīju kladē un tad gāju uz skolu un uz PC pārrakstīju - skatījos vai sanāk, kā biju domājis.

tad atnāca Flash laiks - no actionscript neko daudz nesamācījos - tikao jokus visādus. nekāda reāla datu apstrāde. Nu lab - tikai biku.

 

Un tad vienā dienā saņēmos mācīties PHP. var teikt - programmēšanā kā nulle. Un uz PHP arī visu esmu iemācījies. Neapgalvoju, kas esmu ūber koderis, bet tomēr šobrīd strādāju par PHP un db programmētāju...

 

Tāka būtībā var ar PHP iemācīties. Pacietību gan vajag - es no sākuma kā kurmis pa sakņu dārzu pisos. Bet pēc menešiem 3 pacietīgas mācīšanas (cauras dienas un naktis taisīju savu pirmo lielo testa projektu(testa - tikai prieksh sevis pashizgliitoshanaas meerkjiem)) - tiku pie pirmajiem darbiem.

Bet nu pilnīgs keda ar nošausies ar PHP, lai arī ahūna viegla valoda. HTML vajagzināt pirms tam, lai vismaz zin ap ko lieta grozās...

Link to comment
Share on other sites

Nja, pats es arī sāku ar php. Tā bija pirmā valoda ko saņēmos mācīties, pacietību tiešām vajadzēja. Bet ne par to gribēju rakstīt.

 

Te paskanēja, ka vispirms vajag zināt html, lai sāktu mācīties php, bet es sāku ar WML jo man nebija reāli pieejams nets tāpēc bieži lietoju wap. Un ap wml arī sāku pielietot php!

Link to comment
Share on other sites

vladimir..

ok, ignore.

 

mana pati pirmā valoda (vispār, nevis programmēšanas) arī bija wml.. brr, kā es nevarēju to sintaksi iedabūt galvā ;) bet php sāku lietot pirmoreiz kopā ar html, ja nemaldos. bet nu tas anyway nav svarīgi un tēmas autoram ar nepalīdz :P

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...