Jump to content
php.lv forumi

Cashe vai kas?


Robis

Recommended Posts

Vai kāds zin - kā var būt tāda situācija - ka ir datu bāze vecā izmesta, ielikta jauna ar citiem datiem, bet weblapa rādas ar vecajiem datiem? Plus, izskatās, ka daži php faili arī tiek ņemti kaut kādas vecijas versijas? Kaut kāda mistika...

 

Neviens ne ar ko tādu nav saskāries vai? Nezin atbildi?

Link to comment
Share on other sites

Par browsera kešošanas iespējām neesi dzirdējis.

Un vēl - par EDIT pogu esi dzirdējis?

 

Un vēl - te nevienam nemaksā atrasties 24h diennaktī. Tāpēc pagaidi uz atbildi, kad kāds atnāks. No nemitīgas brēkšanas "kāpēc man neatbild, neviens nezin vai?" (n-tie posti tādi te ir, ne tikai tavi), labāk nenvienam (tai skaitā tev) nekļūs.

Link to comment
Share on other sites

Vai kāds zin - kā var būt tāda situācija - ka ir datu bāze vecā izmesta, ielikta jauna ar citiem datiem, bet weblapa rādas ar vecajiem datiem? Plus, izskatās, ka daži php faili arī tiek ņemti kaut kādas vecijas versijas? Kaut kāda mistika...

 

Neviens ne ar ko tādu nav saskāries vai? Nezin atbildi?

Izskatās ka php.lv sāk lēnām virzību uz kādu gaišreģu un zīlēšanas kantori..

 

Bet nu varu dot pāris piemērus kā var būt tāda situācija:

1) Pārlukam ir ierubīts stiprs cache.. Es personīgi parasti (IE) pie Temporary Internet filēm settingu pie Check for newer.. "Every time you visit the page".

Jo keshoshanas ziņā IE reizēm parāda augstu pilotāžu..

 

2) Webserverim ir uzlikts kāds content cache risinājums

a) squid

b) mmcache vai eaccelerator kuriem iespējams izņemts faila mtime checkings un refresh notiek manuāli

c) arī webserveru galā var keshot contentu piem mod_cache

 

3) galugalā paliek arī trešā iespēja - tu slēdzies ne pie tās DB un updeito ne tos php (cits webroots) :)

 

Anyway jau n-to reizi tev iesaku izlasīt savu jautājumu pirms uzdot to citiem..

Link to comment
Share on other sites

3) galugalā paliek arī trešā iespēja - tu slēdzies ne pie tās DB un updeito ne tos php (cits webroots) :)

 

Man vienreiz bija 3 variants, tikai nedaudz savādākā variācijā :)

 

Bet vispār var jau arī lapām pievienot infu par to, lai browseris nekešo lapu..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...