Jump to content
php.lv forumi

umm lv/eng


SkaKri

Recommended Posts

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmnc. un ko tev izsaka

session.use_trans_sid On, varbut pats pamaacies kas ir sesija, lietotaajs NEVAR aizliegt sesijas, lietotaajs var aizliegt cookies, un sajaa gadiijuma ja cookies ir aizliegti tad sesijas id automaatiski tiek vazaats liidzi URL, bet tavaa gadiijuma pat ja sesijas tiek izmantotas log in scriptaa lietotaajs nevarees ielogoties ja ir aizliegti cookies

taa ka luudzu pats palasi manuaali pirms liec to citiem dariit

Link to comment
Share on other sites

pats pamācies bļin.

session.use_trans_sid On velk līdzi sessijas ID urlī un tas ir SERVERA PARAMETRS. viņš nevar pēkšņi pamainīties, ja nu gadījumā userim ir izslēgti cookies. un transid ir kreiss variants - es jau pirmīt aprakstīju, kā gadījās tikt iekš vienas lapas admina pateicoties transid.

 

da uztaisi kaut vai elementāru eksperimentu - pārbaudi kā strādā sessijas mainīgie izrubījot PILNĪGI VISUS cookies.

tikko pats pārbaudīju - ne sūda neiet! tā kā laikam tev nāksies palasīt manuāļus.

Link to comment
Share on other sites

slikti meeginaaji ja nesanaaca

session.use_trans_sid vinam nav peeksni jaapamainaas vinjam ir jaabuut iesleegam vislaik, un tad ja PHP nevarees aizsuutit userim cookie ar sesijas identifikatoru, tikai tad url beigaas tiks pielikts SID

 

un tas nav kreis variants, bet gan kreisi bija uztaisiita taa lapa, palasi par sesiju drosiibu

 

kapeec tu domaa tad taa sesijas ir vajadziigas? tiesi taapeec lai vareetu iztikt bez cookies un visus parametrus glabaat tikai uz servera

Link to comment
Share on other sites

no php.net manuāļa:

Passing the Session ID

There are two methods to propagate a session id:

* Cookies

* URL parameter

 

The session module supports both methods. Cookies are optimal, but because they are not always available, we also provide an alternative way. The second method embeds the session id directly into URLs.

Unless you are using PHP 4.2 or later, you need to enable it manually when building PHP. Under Unix, pass --enable-trans-sid to configure. If this build option and the run-time option session.use_trans_sid are enabled, relative URIs will be changed to contain the session id automatically.

Link to comment
Share on other sites

publiskai lapai valodu nekad sessijaa!
Kas tad to taa noteica? Tas ir kaut kaads standarts? Sviests!

 

turot valodu sessijaa nekad nevareesi iedot linku uz lapu konkreetaa valodaa un ar to saakas kaudze ar nelaimeem.

hmm.. nu njez, interesanti kaapeec? Ir links uz lapu un shaados gaddijumos ir kaut kur augshaa (nu parasti) podzinjas LAT, RUS, ENG un tad tikai paarsleedz valodu konkreetaa lapaa. Kaa pashi saprotata, tad es sheit nedomaaju te LV zonaa diezgan izplatiit variantu, kad urlii uzreiz aiz hosta ir virtuaalaa direktorija, tjip www.kuuls-saits.lv/lat/... www.kuuls-saits.lv/rus/... Ja ir uztaisiits normaals savs session handleris, tad kaapeec man shaadus mainiigos kaa valoda neglabaat sesijaa? Un nomainiit valodu... spiezham tasa pashas podzinjas LAT, RUS, ENG utt. un tikai sava freimworka saakumaa skatamies vai $_REQUEST satur mainiigo piem., lang, ja jaa, tad ierakstam sesijaa un viss. Taalaak visas fraazes, tekstus ielaadeejam atkariibaa no taa, kaads ir mainiigais lang sesijaa.

Un nesaprotu, ar kaadaam kaudzeem ar nelaimeem tad shajaa variantaa saskaras?

 

P.S. Normaals apmekleetaajs (mirstiigais) lapu ver tikai vienaa savaa Internet Explorer logaa, un nevis kaa "advanceetie lietotaaji" pa desmit reizeem (interesanti kaapeec?) savos FF vai O tabos :)

Link to comment
Share on other sites

Analgiins: esi redzejis linkus kas ved aarpus tavas lapas un vienas usera sessijas - ir taadi bookmarki un linki no citas lapas - pastaasti kaa tu iedosi linku kiinietim kiiniesu valodaa ja glabaasi sessijaa valodu un urlii valoda paraadiisies tikai briidi kad spiediisi uz linku ar kuru paarsleedz valodu. rakstiisi manuali, ka tad ja gribi iedot externaalu linku uz lapu kiiniesu valodaa pieraksti klaat urlim set-lang=ch citaadi raadiisies defaultaa valoda ? :)

 

tas ka samest visu sessija ir vieglaak no scripta rakstiisanas viedokla piekriitu, bet ka labaak - nee.

Link to comment
Share on other sites

nu tieshi taa, lai iedotu lapu kjiinietim kjiinieshu valodaa buss links shaads: www.lapa.lv/?set-lang=ch

Paskaidroshu. Es vienkaarshi straadaaju shaadi - man saakumaa sesijaa tiek ieliekta defaultaa valoda, vienkaarshotaa veidaa tas izskataas shaadi:

$_SESSION['set-lang'] = $config['default_set-lang'];

Tuuliit peec tam ir kods kaut kas liidziigs shim:

if (isset($_REQUEST['set-lang'])) {
   $_SESSION['set-lang'] = $_REQUEST['set-lang'];
}

Un viss! Es neglabaaju valodu urlii, vinja paraadiisies tikai vienu reizi, kad notiek mainja, resp., taa QUERY_STRINGA dalja "set-lang=ch"

Link to comment
Share on other sites

v3rb0 - ja jau tik loti gribas iedod linku uz savu lapu daargajam kiiniesu draugam tad uztaisi forminju "send link to frend" kur visu saliksi :)

 

saproti nav nav viena pareizaa un labaakaa veida kaa taisiit linkus, un neviens arii nav noteicis kaut kaadus standartus kaadam ir jaabut lang linkam un kur ir jaaliek mainiigais, tas var buut katraa variantaa savaadaaks atkariibaa peec vajadziibas

 

tavs variants arii ir slikts: ja kiinietis del taa lai aizietu uz saita sakumu vienkaarsi izdzeesiis visu url araa un atstaas tikai www.saits.lv, ko tad, vinjam iesleegsies tava defaultaa valoda un neko vinjs atkal nesapratiis, bet ja valoda buus sesijaa tad no sii var izbeegt, taapeec ka jau teicu ir jaataisa peec vajadziibas

 

un patiesiibaa seit jau runa bija aizgaajusi liidz sesijaam kaa taadaam ko hmnc jau 2.5h testee

 

ai jau pasi vienojaaties

Edited by goldy
Link to comment
Share on other sites

bet ja tas kiinietis ir tev draugs, un paskatiisies tai lapaa (ja vinja nebuus ch), tad vinsh paskatiisies, vai lapas auxaa nav valodu paarsleedzeejs, ja buus, vinsh paarsleegs.

ja tu kiinietim spamu suutiisi nu tad gan vinsh vareetu nepaarsleegt un aizveert...

ja man kaads cilveeks dod linku uz lapu, tad es parasti paskatos kaadaa valodaa man eertaak lasiit, ja ir valodas vispaar. ja nau tad paartuulkoju :)

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...