Jump to content
php.lv forumi

umm lv/eng


SkaKri

Recommended Posts

nu tieshi taa, lai iedotu lapu kjiinietim kjiinieshu valodaa buss links shaads: www.lapa.lv/?set-lang=ch

Paskaidroshu. Es vienkaarshi straadaaju shaadi - man saakumaa sesijaa tiek ieliekta defaultaa valoda, vienkaarshotaa veidaa tas izskataas shaadi:

$_SESSION['set-lang'] = $config['default_set-lang'];

Tuuliit peec tam ir kods kaut kas liidziigs shim:

if (isset($_REQUEST['set-lang'])) {
$_SESSION['set-lang'] = $_REQUEST['set-lang'];
}

Un viss! Es neglabaaju valodu urlii, vinja paraadiisies tikai vienu reizi, kad notiek mainja, resp., taa QUERY_STRINGA dalja "set-lang=ch"

 

varētu piemēru..? savādāk neko nesaprotu. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bet kas tur ko nesaprast? Palaižot skriptu, sāc sessiju, un iekš $_SESSION['valoda'] ieliec to valodu, kura tev ir defaultā. Pēc tam pārbaudi, vai gadījumā URL nesatur citu valodu (tipa: http://manssaits.lv/?valoda=kiniesu), un ja tādu pēkšņi atrod, nomaini $_SESSION['valoda'] saturu uz to, kurš ir iekš $_GET['valoda'], tobiš, kiniesu. Kur nu vēl vienkāršāk!

Man gan pašam vairāk patīk to valodu stiept līdzi pa visiem URL, bet tā, imho, ir gaumes lieta.

Link to comment
Share on other sites

khe-khem. kāda jēga izmantot sesijas, ja sesijā ieliek tos datus, kas ir norādīti urlī ? sesija takš pēc pāris minūtēm jebkurā gadījumā izzūd. vienkārši ja urlī valoda nav noteikta, valoda ir piem. latviešu. citādākā gadījumā tiek no urla nolasīta lng vai kā savādāk vērtība un, ja noteiktā valoda ir pieejama, lapa ir tai valodā. ja nav pieejama, valoda atkal ir default, tātad lv. kāpēc vajag visu sarežģīt ?

Link to comment
Share on other sites

[..]sesija takš pēc pāris minūtēm jebkurā gadījumā izzūd.

Vot tie ir gan kaut kādi murgi. Skatos tu php_Stopp absolūti neko nesaproti no sesijām. Protams, lai kaut ko saglabātu sesijā ir jābūt pārliecinātam, ka sesija inicializējas tikai viena, tātad visu laiku jāņem viens un tas pats sesijas ID - ja ieslēgti kūkiji, tad ņemam no tiem, ja nav, tad sesijas id jastaipa katrā linkā visur līdzi, citu variantu nav.

Link to comment
Share on other sites

php_Stopp - sesija takš pēc pāris minūtēm jebkurā gadījumā izzūd.

oi laudis pamaacieties tac vienreiz par sesijaam, kas ta ir un ko ar vinjaam dara, a to visi te taadi izpaliidziigi ar padomiem un suutiisanu manuaalus lasiit, bet pasi lielaako dalju braucat taadaas auzaas.

 

iisi maniem vaardiem:

Sesiju principaa var pielidzinaat cookijam, tikai atskiriiba ir taa ka sesija fails glabaajas uz servera, bet cookie uz klienta datora, bet taa sesija buutiibaa ir taads pats masiivs ar mainiigajiem kaa cookie, tikai cookijus users var aizliegt, bet sesiju gan nevar.

Ja users ir aizliedzis cookijus tad sesijas ID tiek vilkts liidzi URL.

Sesijas peec defaulta ir tikpat nedrosas kaa cookiji gan vienu gan otru var nozagt lietotaajam, taapeec par drosiibu ir jaaruupees programmetaajam un nevis jaasaka ka sesijas mainiigo kaads var kaadam aizsuutit pa mailu.

Link to comment
Share on other sites

Mdā .. palasīju postus.. labākais risinājums ir taisīt defulto valodu angļu, jo to parsvarā zin daudzi.. tad arī daudziem ķīniešiem problēmu nebūtu jo viņi zinātu kā pāriet uz citu valodu.. protams ja ir bildītes piem ar latviešu karodziņu angļu ķīniešu krievu utt tad jau jebkurā valodā var būt defultais un itkā kādam ķīnietim vaidzētu aiz ziņkārības , saprašanas utt piespiest to savu karodziņu..un tad jau arī var taisīt defulto latviešu

Link to comment
Share on other sites

goldy - a ne skuju man nesanāca. ar transsess on un cookies off ielogoties nevarēja. palieku pie sava :)

 

spermer_co - da ko tu rausties? uztaisi funkciju, kas tev ģenerē urlas, un velc visur līdzi $lang parametru un miers. miljardiem lapu ir ar valodu switchu tak

Link to comment
Share on other sites

goldy - a ne skuju man nesanāca. ar transsess on un cookies off ielogoties nevarēja. palieku pie sava :)

slikti meeginaaji, man iet uz visiem serveriem kurem esu licis, neatkariigi no PHP versijas, aa zem win gan neesu meeginaajis ko taada, moska tur neiet, bet ir jaaiet jo tiesi tam tas arii ir domaats, bet varbuut tev taa logosanaas ir balstiita uz cookies nevis uz sesijaam

Link to comment
Share on other sites

:)

nope - uz sesijām. neesmu tak pirmo reizi ar pīpi uz jumta :D

bet nu nez - cik eksperimentējos, nesanāk.

 

pietam arī ir manīti servaki, kuri defaultā met klāt urļiem phpsessid, lai gan man cookijas ir ieslēgtas. un kaut kā neticas, ka gan lame, gan pro coded lapas visiem urļiem galā liktu SID. hmmmm.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...