Jump to content
php.lv forumi

Nodokļu maksāšana strādājot no Latvijas uz UK kā remote worker.


Alternator

Recommended Posts

Ja jau grib vēl dziļākas shēmas, tad zinu freelancerus, kas saņem visu caur Paypal, tur viņiem ir kaut kāda kredītkarte ar kuru pēc tam no paypal var pa taisno izkešot bankomātā. VID-am līdz tādiem rokas pa īsām un procentos sanāk samaksāt zem 5%. Nezinu protams kā tas izpaužas tiem tur otrā galā, jo gadijumā, kuru es zinu, nav ES uzņēmums.

Link to comment
Share on other sites

Milzīgs paldies par atbildēm.

 

Šķiet, ka vienkārši strādāt UK un dzīvot LV nevarētu un es skaitītos Cross-Border Commuter uz kuru attiecās double taxation. Es, protams, varu kļūdīties.

 

Kavacky variants, protams, ir visvilinošākais, taču domāju, ka ar to varētu sanākt problēmas nākotnē. Piemēram, ja es vēlos nopirkt zemi / māju. Noteikti nevarētu iegūt kredītu, jo man nebūtu reālas darba vietas ( tikai nezināmas izcelsmes nauda ). Un arī, ja kredīts nebūtu nepieciešams, tad rastos jautājumi, kur šī nauda ir iegūta. Uz mani jau jocīgi skatījās bankā, kad ņēmu ārā naudu, lai iegādātos auto šeit LV. Prasīja vai šis ir konts kurā man ienāk darba nauda un citus līdzīgus jautājumus.

 

Mikro SIA variants varētu būt vis-drošākais tādā ziņā. Vienīgais ir jautājums par mahinācijām ar radiniekiem, kuriem izmaksāt algas. Vai neskaitītos tā, ka, piemēram, 500Ls algai ko izmaksāju vecmammai man vēl, kā SIA, ir jāmaksā papildus nodokļi ( pensijas utml... )? Kā arī - vai maniem "darbiniekiem" vajag būt bezdarbniekiem?

 

Jā - varētu maksāt bitcoin-os, taču vienu dienu burbulis plīsīs un paķers mani līdzi :D

 

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Noteikti nevarētu iegūt kredītu, jo man nebūtu reālas darba vietas ( tikai nezināmas izcelsmes nauda ).

Tas nav mīnuss, tas ir pluss.

 

Vēl par mikrouzņēmumu. 9% tev jāmaksā tik un tā, bet, ja tu izkešo caur kādu radinieku, tad arī tam radiniekam ir labums, jo tu par viņu maksā nodokļus un, lai ari nedaudz, tomēr viņa sociālās garantijas uzlabojas (pensija krājas).

Man tik ir nezināms viens faktors. Ja tu samaksā 9% no visa un tie 9% sadālās kā soc un iin nodokļi, tad kam par labu nāk tie nodokļi (9%), kuru atbilstošo summu tu izņem kā dividendes, nevis samaksā algā.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

 

17.2 pants. Mikrouzņēmumu sniegtie darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumi

 

...

 

2. Ar darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumu sniegšanu šā panta izpratnē saprot tādas tiesiskās attiecības, kurās darba devējs slēdz darba līgumu ar darbinieku, lai to norīkotu uz laiku vai pastāvīgi veikt darbu citai personai, tās labā un vadībā. Ar darbaspēka nodrošināšanas pakalpojumu sniegšanu šā panta izpratnē saprot arī attiecības, kuru ietvaros pastāv vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

1) mikrouzņēmuma darbiniekus vai īpašniekus pakļauj tās personas noteiktajai darba kārtībai un rīkojumiem, kuras labā veic darbu;

2) persona, kuras labā veic darbu, nosaka personāla skaitu un kvalifikāciju;

3) atlīdzību mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam aprēķina atkarībā no nostrādātā darba laika;

4) persona, kuras labā veic darbu, nodrošina personālu ar lielāko daļu pamatlīdzekļu, darbarīku un materiālu.

 

Freelance pakalpojumu sniegšanai UK firmai visus šos punktus var pilnībā izslēgt.

 

Pie tam, pat, ja VIDs piesietos, problēmas būs nevis mikrouzņēmuma īpašniekam, bet gan UK kantorim, jo viss potenciālais nodokļu slogs ir uz viņa pleciem. Bet UK uzņēmumam visdrīzāk nav par to jāuztraucas.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Tāpat jāņem vērā, lai arī mikrouzņēmums var turēt lielāku apgrozījumu, no 35k ir jāmaksā PVN, tāpēc tas ir reālais praktiskais viena uzņēmuma slieksnis.

 

īstenībā nevis "jāmaksā PVN", bet jāreģistrējas kā PVN maksātājam, t.i. klientam tiek piestādīti rēķini ar PVN. tas nozīmē, ka saņemtajos rēķinos norādīto PVN vari atskaitīt no valstij samaksājamā. lielākoties visi ir PVN maksātāji (izņemot, ja klienti ir privātpersonas un maziņi uzņēmumi) un būt PVN maksātājam ir izdevīgi

Link to comment
Share on other sites

īstenībā nevis "jāmaksā PVN", bet jāreģistrējas kā PVN maksātājam, t.i. klientam tiek piestādīti rēķini ar PVN. tas nozīmē, ka saņemtajos rēķinos norādīto PVN vari atskaitīt no valstij samaksājamā. lielākoties visi ir PVN maksātāji (izņemot, ja klienti ir privātpersonas un maziņi uzņēmumi) un būt PVN maksātājam ir izdevīgi

 

Bet tad tev viss, ko tev vajag jāpērk uz firmas vārda un par atlikumu tik un tā jānomaksā PVN. Pie tam ir lietas, ko uz firmas vārda tā nemaz nevar pirkt. Mikrouzņēmuma gadījumā tu samaksā 9% jebkurā gadījumā, bet, izmaksājot sev algu, nav jādomā, ko var pirkt, nav jāved lieka grāmatvedība un nav jāmaksā PVN. Un "jāreģistrējas par PVN maksātāju" ir diezgan ekvivalents "jāmaksā PVN", ja vien nesniedz atbrīvotos no PVN vai nulle PVN likmes pakalpojumus, kas šajā gadījumā nekādi nav piemērojams.

Link to comment
Share on other sites

uztaisi projektu par 1,000 Ls

 

- tu neesi PVN maksātājs, izstādi klientam rēķinu par 1,000 Ls

- tu esi PVN maksātājs, izstādi klientam rēķinu par 1,210 Ls

 

klientam (kurš ir PVN maksātājs) tas ir vienlīdz izdevīgi, jo par tiem 210 Ls samazināsies valstij maksājamais PVN

 

bet ieguvums ir mums, jo Statoil, LMT, LTC rēķinos uzrādītos PVN noņem no tiem 210 Ls

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...