Jump to content
php.lv forumi

Keša dzinēju wrapperis


F3llony

Recommended Posts

Man, personīgi, ļoti nepatīk, kad dara šādi: $path = 'x0cache/engine_' . $name . '.php';

Tas ir, norāda relatīvu, nevis absolūtu ceļu, jo, ja izmantoju failā, kas atrodas citā mapē, fails netiek atrasts, un ir ar roku jālabo tas ceļš.

 

Risinājums: $path = dirname(__FILE__) . '/....

 

Man liekas, ka # komentāri ir deprecated, un, manuprāt, arī izskatās nesmuki.

Labāk būtu lietot normālus javadoc-stila komentārus, tad vismaz IDE's var dot arī koda ieteikumus.

Edited by briedis
Link to comment
Share on other sites

Jā, tas ir trūkums, kuru kaut kā palaidu garām. Piezīmēju, būs ar nākamo komitu.

 

Par komentāriem- Perl stila komentāri, cik man zināms, nav deprecated. Personiski man tie patīk vairāk, kā // un /**/.

Par javadoc stila komentāriem - nekad. :) Normālas ides parasti dod koda ieteikumus neatkarīgi no komentāriem, ja nu vienīgi tev nepieciešams priekšā teikt tipu un aprakstus rādīt. Ko es uzskatu par koda bloatošanu, kur kods mazāk, kā komentāri.

Tas gan ir gaumes jautājums. Komentāri pagaidām paliks kā ir.

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Tavu kodu nevar izmantot kā git submoduli, jo konfigurācijas faila atrašanās ir hardkodēta klasē. Visu kodu vajag kopēt, lai to izmantotu. Man labāk patīk submoduļi, jo tos var viegli atjaunot uz jaunākām versijām.

Nopietni? Alfa steidžā?

Kā arī labāk failu ielādi būtu taisījis ar autoload.

Kas tad tie par jaunumiem? Kopš kura laika tad spl autoload reģistrs un __autoload kļuvuši ātrāki/labāki par require?

 

 

a kāpēc tiek izmantoti trigger_error nevis mesti exception'i, kurus savukārt pēc tam būtu iespējams nohandlot?

Tāpēc, ka errorus liku piektdienā pēc 22. Nu tu saproti. ^^ Būs.

 

Edit: Eksepšani vietā, kļūdu kodi sarakstīti. Viss līdz šim minētais ieviests. Moar?

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Man, personīgi, ļoti nepatīk, kad dara šādi: $path = 'x0cache/engine_' . $name . '.php';

Tas ir, norāda relatīvu, nevis absolūtu ceļu, jo, ja izmantoju failā, kas atrodas citā mapē, fails netiek atrasts, un ir ar roku jālabo tas ceļš.

 

Tāpēc jau tas arī ir relatīvs ceļš, lai nebūtu ar roku jāvada mape. Variants ir pieturēties pie šī fakta un attiecīgi organizēt failu struktūru vai uzstādīt include path. Ar to gribu teikt, ka nav viena pareizā risinājuma.

 

Koda stils un komentāru simbola izvēle ir dīvaina (# jau piesauktā javadoc vietā, <?PHP nevis <?php, atverošās figūriekavas nobīde). Patīkami, ka tiek lietotas atstarpes starp . u.c. operātoriem.

 

p.s. Īsti nav sanācis iedziļināties tajā github, bet apmēram sāk rasties nojausma par tā pasākuma kvalitāti... tā arī nesaprotu, kā nokopēt visu kodu un tikai kodu, man pilnīgi nevajag to efektu, ka navigējot kods aizslīd uz sānu, man vajag usability...

 

p.p.s. Lai izdodas!

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Mr.Key, man liekas, Tu nesaprati, kur ir problēma :)

 

Teiksim, ir struktūra

 

path/index.php

path/lib/Foo.php

path/lib/Bar.php

 

Index.php satur include('lib/Foo.php');

Foo.php satur include('Bar.php');

 

Ejot iekš index, tiks izmests, ka neeksistē fails path/Bar.php.

 

Man liekas atkal pilnīgi muļķīgi tad speciāli pievienot include mapei ierakstu, tikai lai izpatiktu vienai bibliotēkai. Tāpēc dažādu bibliotēku izstrādātāji varētu panākt pretī, un izmantot vienkārši include dirname(__FILE__) . '/Bar... kas atrisinātu visas problēmas, un nekādi lieki pasākumi nebūtu jāveic no manas puses.

Link to comment
Share on other sites

Jau no laika gala visu kodu formatēju Whitesmiths stilā. Kaut kā vairāk iet pie sirds, ja kādam ir interese.

 

Par komentāriem, man ir tāda šizo ideja jamos nolikvidēt pa visam un uzrakstīt normālu dokumentāciju. Piemēram, savu kodu kuru lietoju pamatā es, es vispār nekomentēju. Nepatīk man jamie.

 

Par ceļiem piekrītu briedim, pilnie ceļi ir way to go.

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Wrapperus neizmanto ātrdarbības uzlabošanai. Tos lieto lai iegūtu papildus funkcionalitāti, šajā gadījumā- neatkarību no platformas aplikācijas līmenī un iespēju vienkārši distributēt saturu izmantojot dažādus servisus. Bet tas nenozīmē, ka wrapperi arī drīkst uzreiz nobloatot. Man jau FS cache ir kā dadzis acī, kuru slīpēt vien gribas.

Link to comment
Share on other sites

Mr.Key, man liekas, Tu nesaprati, kur ir problēma :)

 

Teiksim, ir struktūra

 

path/index.php

path/lib/Foo.php

path/lib/Bar.php

 

Index.php satur include('lib/Foo.php');

Foo.php satur include('Bar.php');

 

Ejot iekš index, tiks izmests, ka neeksistē fails path/Bar.php.

 

Man liekas atkal pilnīgi muļķīgi tad speciāli pievienot include mapei ierakstu, tikai lai izpatiktu vienai bibliotēkai. Tāpēc dažādu bibliotēku izstrādātāji varētu panākt pretī, un izmantot vienkārši include dirname(__FILE__) . '/Bar... kas atrisinātu visas problēmas, un nekādi lieki pasākumi nebūtu jāveic no manas puses.

 

Ja runājam par "lib" mapi, tad tās parasti iet iekš include path. Ja iet par failu struktūru, kur viss paredzēts darbam caur index.php, ir normāli dot relatīvos path, šajā gadījumā gan lib/Bar.php, gan lib/Foo.php saturētu attiecīgi include 'lib/Foo.php', vai 'lib/Bar.php' - nav jāsāk zīlēt, ka 'Bar.php' iekš include jāliek 'Foo.php' bez lib dēļ tā vien, ka atrodas zem lib.

 

Katreiz izsaukt dirname() arī nav prāta darbs. Bibliotēkas var glabāt katru savā mapē un veidot ceļus tā, lai būtu jāizmanto tikai viens include path (otrs būs tas, kur index.php). No koda uzturēšanas iespēju viedokļa, manuprāt, tas ir ērtāk, nekā pie katra include kabināt klāt saknes. Tas katram pašam jāizlemj, mana doma bija pateikt, ka relatīvie path nav nepareizi un nav tā, ka tikai absolūtie path ir pareizi.

 

Vai tad patreizējie FW nesatur jau gatavus cache wrapperus? Whitesmits stils izskatās tāds mazliet oldskūlīgs, personīgi es iekš PHP to redzu 1.x. Nesaku, ka tas ir slikti, jo vispār ir labi, ka tiek ievērots noteikts stils, biju jau sācis samierināties ar to, ka tā vairs neviens nedara... (degradācija ir kā zirneklis - izskatās lielāka, nekā patiesībā ir)

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

> Par komentāriem, man ir tāda šizo ideja jamos nolikvidēt pa visam un uzrakstīt normālu dokumentāciju. Piemēram, savu kodu kuru lietoju pamatā es, es vispār nekomentēju. Nepatīk man jamie.

 

Kods ir jākomentē un komentāri nav jāvāc ārā. Tas gan tev neliedz izveidot normālu dokumentāciju - kā jau pats minēji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...