Jump to content
php.lv forumi

Lasāmība: Prefix's


daGrevis

Recommended Posts

Sveiki,

Tikko pievienoju savam kodam datubāzes prefix'us. =) Tika iedragāta koda lasāmības puse, kas Man ļoti, ļoti nepatīk... =(

 

Pirms:

 

function users_data( $username, $password )
{

$query = mysql_query("

	SELECT `id`
	FROM `users`
	WHERE `username` = '{$username}' AND `password` = '{$password}'
	LIMIT 1

") or exit( mysql_error() );

$result = mysql_num_rows( $query );


if( $result === 1 )
{

	return true;

}

}

 

Pēc:

 

function users_data( $username, $password )
{

$query = mysql_query("

	SELECT `id`
	FROM `" . DATABASE_PREFIX . "users`
	WHERE `username` = '{$username}' AND `password` = '{$password}'
	LIMIT 1

") or exit( mysql_error() );

$result = mysql_num_rows( $query );


if( $result === 1 )
{

	return true;

}

}

 

Lūk! Nepatīk, ka lai pieprasījumā izmantotu konstanti jāčakarējas ar...

 

" . CONST . "

 

...un nepatīk, ka, attiecīgi, "users" nav kaut kā atdalīts no prefix'a, piemēram, ar apakš svītrām. Ja atdalītu, tad, ja prefix's pastāvētu, tad viss būtu ok'ej, bet ja nē, tad sanāktu, ka tiek pieprasīta tabula "__users". Ja izmantotu mainīgos konstanšu vietās, tad tiktu novērsta pirmā problēma, bet rastos jaunu, sekojoši, jāizmanto "global", lai funkcijā izmantotu attiecīgos mainīgos. He, he. =)

Link to comment
Share on other sites

Pirms tam nevajadzēja. Tagad sanāca, ka ir serveris (tas pats, uz kura hostējās dagrevis.lv), bet serverim ir tikai divas datubāzes bez liekas čakarēšanās, jo serveris nav gluži Mans un traucēt ar sīkumiem cilvēkus? Naf. Tad nu ir tā, ka pirmā datubāze ir dagrevis.lv (nu vismaz būs! xD), otrā - testēšanai. Un lūk, Man viens klients gribēja redzēt dzīvu piemēru, kā izskatās tas un tas ar phpBB... nu nav svarīgi. Tam vajag datubāzi! Testēšanai arīdzan. Sanāk, ka ar prefix'u palīdzību vienā datubāzē ir "dahu*a" tabulas, bet darbojās visam. Nekāds liels ļaunums nav, jo to testēšanas lapu apmeklē labi ja 10 cilvēki dienas laikā. Ne jau tāpēc, ka nevienam neinteresētu, bet tāpēc, ka kods ir pārāk līks, lai Es uzdrošinātos to visu rādīt publikai (lielākai, nekā >10! xD). Nu kāpēc Man tādi raksti kā palagi sanāk? xD

 

Un jā, kā jau vienmēr, tikai lai-zinātu līmenī šis visssss... =)

Link to comment
Share on other sites

Vienalg nesapratu kur tur ir problēma....

Katram skriptam tā pat būs savs konfigs, kur arī nodefinē to attiecīgo prefiksu.

Jeb Tev tur būs vēl kas samudžinātāks? Es īsti nesaprotu. Prefiksam kā tādam jēga ir ja db skaits ierobežots.

Vēl nesapratu arī kur ir problēmas kombinēt prefiksu vai table name kopumā pieprasījumā?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...