Jump to content
php.lv forumi

multi insert


renathy

Recommended Posts

Kaa ieksh PHP riikojas, ja man teiksim ir vairaak INSERTi, pirmais uz tabulu TABULA1 un tad 10 uz TABULA2.

Man nepiecieshams - ja neizdodas kaads no INSERTiem, tad atsauc visus paareejos (piemeeram, uz TABULA2 nesanaaca 5-tais INSERTs, tad atsauc visus ieprieksheejos, t.sk., uz tabulu TABULA1).

Link to comment
Share on other sites

Ok. Es zinu, ka taas ir transakcijas un ka taas ir jaacheko, man tikai nav pieredzes tieshi ar PHP un transakciju apstraadi. Domaaju, ka var uzreiz kaut ko preciizaaku ieteikt, ko paskatiities, bet varbuut tad pietiks ar guugli un PHP+transakcijas mekleeshanu.

Link to comment
Share on other sites

Transakcijām nav nekāda sakara ar php. Tām ir vistiešākais sakars ar db serveri, konkrēti, mysql.

 

Secība ir tāda:

> sākam transakciju

> taisam insertus

> taisam insertus

> kaut kas nofeilo - taisam rollback.

> viss kārtībā - taisam commit.

 

Ja būtu apskatījis pāris gūgles rezultātus......

Edited by briedis
Link to comment
Share on other sites

Vēl vari padomāt par tiem 10 insert otrajā tabulā, iespējams tos var apvienot vienā vaicājumā, bet bez tabulu struktūras un konkrēta piemēra nevar neko precīzi pateikt. Jebkurā gadījumā transakcijas būs vajadzīgas, pirmās tabulas insert būs atsevišķi.

Link to comment
Share on other sites

Pag, es līdz galam nesapratu...

Vai tad PHP nav tā, ka pēc katra insert-a notiek automātiskais commits?

Tad jau nevar uztaistīt vairākus insert-us (ar mysql_query) un tad rollbacku, jo viss jau ir no-commitots.

 

Pēc kādiem vārdiem meklēt gūglē?

Es ideju visu saprotu, piemēram ar Oracle Pl-SQL varētu tikt galā, jo tur to visu taisīju.

 

R.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...