Jump to content
php.lv forumi

jaut. par izvades fukcijām uz ekrāna..


blondine

Recommended Posts

ar ko veiksmīgāak ir izvadīt sada veida tekstu: personigi mans piemers..

print '<h2>Eksistējošo rakstu labošanas forma.</h2>
		   <p>Raksta dati:</p>
		   <form action="" method="POST">
				<div class="contactform">
					<label for="postHead">Raksta virsraksts:</label>
					<input class="text" name="postHeader" type="text" value="'.$header.'"/>
					<input class="text" name="update" type="hidden" value="update"/>
					<input class="text" name="postId" type="hidden" value="'.$postId.'"/>
					<div class="clear2"></div>

					<label for="postText">Raksta teksts:</label>
					<textarea class="text" name="postText" cols="30" rows="8">'.
					$message .
					'</textarea>
					<div class="clear2"></div>
					<p />
					<label for="Submit"><span class="hide"> </span></label>
					<input name="submit" type="submit" class="button" value="Sūtīt" />
					<div class="clear2"></div>
				</div>
			</form>';

Link to comment
Share on other sites

Kad cilvēki beidzot sāks ievērot kaut kādu jēdzīgu struktūru, teiksim tos pašus template engine, kur server side tiek atdalīts no client side.

 

Tīrs piemērs šeit:

 

http://paste.php.lv/b351f7f5ee44815d19a4559ef79f5623?lang=php

 

Iedomājos, tēmas autora koda fragmentu iekš 5K rindiņu liela faila. Tīrākais murgs, kaut ko piefīčot, palabot, etc.

 

Protams, tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

nelieliem html fragmentiem viņš izdrukā pareizi (manuprāt). kr4 tas tiešām ir ļoti ērti. vienīgi print vietā ierastāks būtu echo

 

savukārt template engine ir vērts ņemt tikai tad, kad ir baigi apjomīgs html ar relatīvi maz php pa vidu. es drīzāk balsotu par labu html automatizācijai, kad tagus ģenerē ar funkcijām, nekā taisa ārējus template failus un menedžē ar template engine. bet tas jau, protams, tikai mans nepareizais viedoklis... :D:D:D

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

2easy: Katrs izvēlas to, kas viņam labāk patīk. Reāli man pieņemsim nepatik rakāties par smagu php failu, kurā ir visādi echo, javascripti, utt.... un nedod dievs, ja kodā vispār nav komentāru, atliek vien zīlēt, kur kas ko dara, kur un kad kas tiek izvadīts. Plus reāli mainot izvades daļu, ir reāli lielāks faktors nokļūdīties kaut kur un dabot visu lielu bļaķi nestrādājošu, nekā droši labot tieši html daļu, nebaidoties par to, ka php pusē pēkšņi iemetīsies kāds bugs.

Link to comment
Share on other sites

Sakārtojot kā es gribu un izlabojot kļūdas:

 


<h2>Eksistējošo rakstu labošanas forma.</h2>

<p>Raksta dati:</p>

<form action="" method="POST">
 <input class="text" name="update" type="hidden" value="update"/>
 <input class="text" name="postId" type="hidden" value="<?php echo $postId; ?>"/>

 <p>
   <label for="postHead">Raksta virsraksts:</label>
   <input class="text" name="postHeader" type="text" value="'<?php echo $header; ?>"/>
 </p>
 <p>
   <label for="postText">Raksta teksts:</label>
   <textarea class="text" name="postText" cols="30" rows="8"><?php echo $message; ?></textarea>
 </p>
 <p>
   <input name="submit" type="submit" class="button" value="Sūtīt" />
 </p>
</form>

Link to comment
Share on other sites

Pašam viens projekts uz spagetti koda ir balstīts. Tagad būtu pārāk lieli līdzekļi vajadzīgi, lai visu pārkodētu uz teimpleitiem. Pagaidām izlīdzos ar to, ka ar php ģenerētos htmlus gāžu iekšā mainīgajos, un skriptam pašā apakšā veicu tikai izdruku. Tas ir, pa vidu kodam nerakstu nekādus echo. Kods skripta augšā - html apakšā. Principā tas pats, kas ar templeitiem, tikai apvienots vienā failā :)

Link to comment
Share on other sites

nju piemēram hidden lauku es ģenerēju ar šādu funkciju:

hid('op', 'insertProduct');  // <input type="hidden" name="op" value="insertProduct" />

tas man liekas ērtāk (tāpēc ka ir 2x mazāk jāraksta) nekā pašam rakstīt visu tagu ar visu atribūtu nosaukumiem un vērtībām

 

es jau zinu, ka visi tūlīt šausmināsies, cik to briesmīgi grūti ir saprast etc

Edited by 2easy
Link to comment
Share on other sites

Man ir tāda nepabeigta klase (kuru pagaidām nekur neesmu izmantojis) :P

 

http://code.google.com/p/personal-home-page-framework/source/browse/trunk/framework/helpers/Formifier.php

 

Input laukus man liekas, visnotaļ ērti ģenerēt ar php...visu pārējo gan nē. Un arī input laukus veidoju template'ā nevis random kaut kur php vidū. :)

Link to comment
Share on other sites

yep rATRIJS ar formām tieši ar sāku to html automatizāciju. piemēram, funkcija formas ģenerēšanai

function fr($s, $sAct = '', $sMeth = 'post', $bMulPart = 0) {
return '<form' . att('action', $sAct, 1) . att('method', $sMeth) . ($bMulPart ? ' enctype="multipart/form-data"' : '') . '>' . $s . '</form>';
}

līdz ar to parasta formas taga uzģenerēšana ir šāda:

fr('šeit nāk input lauki un pārējais formas stuffs');  // <form action="" method="post">šeit nāk input lauki un pārējais formas stuffs</form>

līdzīgi saformē input,select,textarea laukus kuriem argumentos var padot visas vajadzīgās vērtības. rezultātā sanāk ļoti mazs un kompakts kods kontrastā milzīgiem html blāķiem. tādējādi template engine vsp nemaz nevajag. bet tas tā, gaumes jautājums, protams ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...