Jump to content
php.lv forumi

assumed errors!


xmas12

Recommended Posts

Sveiki. Esmu mazliet turpinājsi savu web, un atcerējos kad aptājos pie diviem eroriem ar lapu iedalīšanu! Tātad sataisiju jaunumus, un saliku lai jaunumus dala pa lapām un tad tu man rāda divus erorus!

 

Notice: Use of undefined constant num - assumed 'num' in C:\Xamp\htdocs\webs\include\jaunumi.php on line 15

Notice: Undefined index: lapa in C:\Xamp\htdocs\webs\include\jaunumi.php on line 20

 

 

Pats kods: http://paste.php.lv/a6c000aabf418ec2a056444a9cfe7bf4?lang=php

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt ir stulbi, ka php ļauj masīvā indeksu norādīt kā string bez pēdiņām...

Domāju, ka labāka prakse būtu rakstīt $masiivs["indekss"], nevis $masiivs[indekss], lai nerastos kaut vai tie paši pārpratumi, ka php meklēs konstakti indekss...

 

Otrs notice rādās, jo tu nepārbaudi, vai vispār tāds $_GET['lapa'] ir uzstādīts.

 

$lapa = isset($_GET['lapa']) ? $_GET['lapa'] : 1; //ja lapa uzstādīta, uzstādam get vērtību, ja nav uzstādīta, uzstādam noklusēto vērtību 1

Link to comment
Share on other sites

Indeksi ir jāliek pēdiņās:

$total_pages = $total_pages[num]; //nepareizi
$total_pages = $total_pages['num']; //pareizi

 

Un otrā kļūda ir tad, ja netiek padots $_GET parametrs lapa. No tā var izvairīties šādi:

$page = isset($_GET['lapa']) ? $_GET['lapa'] : 0; //ja nav parametra lapa, tad uzstāda kaut kādu noklusēto vērtību

 

Un vispār tās ir E_NOTICE līmeņa kļūdas, kuras lielā mērā var ignorēt (protams atslēdzot tām error reportingu). Lai gan izstrādes gaitā vēlams tam pievērst uzmanību...

 

EDIT:

 

Citi jau pasteidzās.

Edited by rATRIJS
Link to comment
Share on other sites

tas jau labi. vsp es esmu pamanījis, ka no jautātājiem te izceļas 2 kategoriju cilvēki:

1) vieni uzdod jautājumus, lai kko iemācītos un varbūt domā kkad arī nopietnāk pievērsties programmēšanai

2) otri vnk grib fiksi uzcept sev lapu un pēc tam ātrāk visu aizmirst :D:D:D kr4 garāmgājēji...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...