Jump to content
php.lv forumi

SMS Premium


euphoric

Recommended Posts

Sveiki!

Radās šāda problēma, ceru atradīšu atbildi pie jums :

Ir vajadzība pēc paaugstinātas maksas sms pakalpojuma.

Izskatīju vairākus piedāvājumus un izvēlējos www.esteria.lv

Pakalpojuma mērķis standarta, pasūtītājs sūta sms līdz ar to saņem pieeju manam maksas failam.

Tātad piereģistrējos ,bet izrādījās ka viņi nepiedāvā gatavu scriptu un pat neizrāda nekādas iniciatīvas palīdzet to uzprogrammēt.

Tākā esmu iesācējs šajā lomā, vienam man to ir grūti izdarīt!

 

Variants kuru man ieteica no viņu puses:

"

1. cilvēks izvēlas kādu failu grib lejuplādēt.

2. cilvēks sūta sms ar tekstu XXX un atpakaļ saņem kādu kodu, ko ģenerē Jūsu skripts

3. cilvēks mājaslapā spiež uz pogu LEJUPLĀDĒT, sistēma jautā viņam ievadīt kodu (ko iepriekš jau saņema uz SMS).

4. ja kods ir derīgs, tad dodat viņam lejuplādēt, ja nē - tad ta arī sakat viņam.

"

 

Nekad neesmu saskāries ar "paaugstinātas maksas sms pak." nav nekādas sajēgas kā tas viss darbojas.

Es ceru kāds no jums ir lietojis šo sistēmu un varētu izpalīdzēt!?

 

Īpaši nav skaidrs kā mans skripts būs saistīts ar viņu sistēmu (otrais punkts)?

Link to comment
Share on other sites

 

Īpaši nav skaidrs kā mans skripts būs saistīts ar viņu sistēmu (otrais punkts)?

 

Sakontaktē ar Esteria tehnisko darbinieku(ja pareizi atceros,tad Konstantīns vārdā),un pa telefonu vai Skype izstāstīs tehniskās detaļas.Vismaz pēc paša pieredzes informācija tika sniegta,un arī palīdzēja atrisināt pāris problēmas,kas radās uzstādīšanas gaitā.Pats skripts jau Tev nav vajadzīgs sarežģīts.Sākumā izvadi attiecīgajam lietotājam SMS numuru un tekstu.Viņš nosūta SMS.Pēc tā saņemšanas Esteria pieslēdzas Tavam skriptam,kura URL esi viņiem norādījis atbildes saņemšanai.Tiek padodi vairāki GET parametri,kurus atliek nolasīt,un attiecīgi rīkoties,ļaujot/neļaujot lietotājam saņemt savu pasūtīto pakalpojumu.Viņi atbildē izmanto parametru ar nosaukumu "charged" Ja satur vērtību 0- apmaksa nav bijusi veiksmīga/izvadam kļūdu un pakalpojumu userim nedodam. Ja 1,tad padodam linku uz failu vai ko nu tur tavs apmeklētājs ir iegādājies.Tieši nepateikšu,kā ir sūtot SMS,bet izmantojot viņu piedāvāto pakalpojumu "WAP tarifikācija" ir plašas iespējas parametros papildus sūtīt un saņemt atpakaļ arī jebkādus savus izvēlētus šifrētus datus,nepazaudējot saikni ar to,kurš pērk pakalpojumu.

Link to comment
Share on other sites

2. cilvēks sūta sms ar tekstu XXX un atpakaļ saņem kādu kodu, ko ģenerē Jūsu skripts

Parasta shema ir shaada:

kad klients izvelas Pirkt Tad tiek uzgenerets Unikals kods (parole) kas tiek ierakstits DB.

Kura arii saglabaa:

Ko velas pirkt, kaads klients, datumu!!! , utt...

Talak sho UNIKALO !!! kodu uzraada Klientam Teiksim lai klients suta SMS ar tekstu: 'xxx GENERETAIS_KODS '

Talak seko darbiibas: kad klients ir nosuutijis SMS, provaideris(SMS pakalpojumu sniedzejs), sazinaas ar tavu Serveri, kur NOteikti tiek padots ko klients nosuutija (kods) + vai tikusi veikta samaksa(veiksmigi neveiksmiigi), ja veiksmiigi

tad ieraksti DB (peec Unikalaa koda) ka apmaksa tikusi izdariita veiksmiigi, un izvadi uz ekraana Atbildes SMS tekstu, kur vari noradiit ka: apmaksa veiksmiiga, un ievadiet KODU atteciigaa laucinjaa... etc...

---

Klients ievada KODU, talak parbaudi, vai apmaksa bijusi, bijusi, sniedz klientam pakalpojumu, nav bijusi, nesniedz, bet izvadi Kljudas zinjojumu ( tiri piri sakumaa samaksaajiet etc...)

----

shis pamatprincips praktiski stradaa visiem Operatoriem, atskjiras tikai GET/POST parametru nosaukumi ...

Link to comment
Share on other sites

Līguma pielikumā ir tikai tarifi. Kas saistībā tieši ar tehnisko informāciju, nekā konkrēta . Ir iedoti dati lai caur z.esteria.lv varu aplūkot sms statistiku, tur pat redzu, ka ir pieslēgts mans kods XXX , cena, atbildes teksts uz sms un ir divas tukshas ailes ,LINKS, DLR links.

 

Cik sapratu ir divi varianti:

 

1.

Izvēlamies failu. Sūtam sms ar to manis pieslegto kodu XXX . Esteria saņem sms. (?kaut kādā veidā?) savienojas ar manu serveri, kur mans skripts noģenerē unikālo kodu, kas tiek aizsūtīts atpakaļ ka atbildes sms. Ievadam šo kodu lauciņā, tad pārbaudam vai sakrīt ar manis noģenerēto? utt..

 

2. Ko iepostēja Grey_Wolf .

 

Bet abos gadījumos ir daudz neskaidrību !

 

Kā tad esteria sakonektējas ar manu scriptu, kādu informāciju pakalpojuma sniedzēji nav snieguši lai varētu visu saprogrammēt, vai ari kadi linki man viņiem ir jasniedz ?

 

P.S.

 

Šādi apmēram varētu izskatīties mans scripts kuru izsauc esteria.lv, bet kādā veida viņi to dara ?

Par to sms id ar nav nekadas skaidrības !

 

<?

function generate_code(){

...

return $code;

}

 

if (empty($_GET["charged"])){ // generejam kodu un ievietojam to datubazee.

$code= generate_code();

echo "Paldies, jusu sms ir sanemta! Jusu kods ir ".$code;

}

else{ // apstiprinam kodu ka apmaksatu

$sql = "UPDATE `table` SET `charged` = '1' WHERE `sms_id` = '".$_GET["sms-id"]."'";

mysql_query($sql);

}

?>

Link to comment
Share on other sites

Varbūt jāizvēlas pakalpojumu sniedzējs, kas piedāvā normālu dokumentāciju?

Piemēram:

https://www.kingsms.com/sms/special/KingSMS_specs.pdf

+ PHP paraugs:

https://www.kingsms.com/sms/special/example.zip

 

Gan jau, lai saprastu konceptuāli visu procesu var lasīt arī sveša servisa dokumentāciju ;)

Link to comment
Share on other sites

Kā tad esteria sakonektējas ar manu scriptu, kādu informāciju pakalpojuma sniedzēji nav snieguši lai varētu visu saprogrammēt, vai ari kadi linki man viņiem ir jasniedz ?

 

Linki viņiem ir jāpadod tikai gadījumā,ja izmanto WAP tarifikācijas pakalpojumu.Ja izmanto SMS,tad Tavs pircējs jau SMS tekstā šo tavu uzģenerēto unikālo kodu+esteria pakalpojuma atslēgvārdu jau nosūta viņiem.Esteria šo SMS saņemot pieslēdzas Tavam skriptam,sniedzot atbildi,kuru jāapstrādā ir Tev pašam,un attiecīgi jārīkojas.

 

if (empty($_GET["charged"])){ // generejam kodu un ievietojam to datubazee.

 

Kodu Tu ģenerē,un pieglabā savā datubāzē jau pirms liec savam pircējam sūtīt SMS,savādāk jau viņam nav nekādas jēgas.Esteria atbildē viņu atsūtīs atpakaļ.Pēc tā arī zināsi,kurš ir bijis SMS sūtītājs(Kam jāizsniedz apmaksātais pakalpojums)Kā arī empty nozīmē tukšs,tapēc pārbaude izskatīsies savādāk.Kā šādi:

if(!empty($_GET["charged"]) && intval($_GET["charged"])==1)
{  
 /* Atbilde pozitīva.Nolasam parametru,kurā tiek atpakaļ padots SMS sūtītais kods,pārbaude vai tāds ir tabulā.Ja ok,liec userim viņu ievadīt.Ja sakrīt,izsniedz pakalpojumu un dzēs ierakstu no tabulas. */
}
else
 // Izvadam kļūdas paziņojumu,ka apmaksa nav izdevusies.    

Edited by 404
Link to comment
Share on other sites

Katrs raxta savu variantu nekko nevar saprast.. .

Viens raxta, ka gjenereju kodu ievadu baze un vinjsh pectam atnaks tam cilveekam ieksh sms.., kur peectam vares saliidzinat ir tads vai nav..

 

Cits atkal, gjenerejam kodu dodam to kodu tam pasuutiitajam vinjsh suta vinju esteria'i piedavam vinjsh ieraxtas datu baze, tad atnak atpakalj tas pats kods, aii.. kkads murgs dohhh...

Link to comment
Share on other sites

Pamazām tieku galā ar visu, bet rodas jaunas problēmas.

 

Cilvēkam atnāks sms ar manis uzģenerētu kodu, to viņš ievada lauciņā spiež LEJUPLĀDĒT, mans skripts parbauda vai datu bāzē ir šāds kods, ja ir sāk lejuplādēt. Tad izdzēšam to rindu no DB ,lai nevarētu vairākkārt izmantot vienu kodu. Un te problēma:

Tanī brīdī, kad fails lejuplādējas, vai pēc tam.., var tak redzēt linku kur tas atrodas, pectam vienk. pa taisno to izmantot! Kā lai to novērš ?

Link to comment
Share on other sites

Es tavā vietā kodu no datubāzes tā uz sitiena nedzēstu - ja nu gadījumā cilvēkam gadās kāda ķibele ar tīklu vai vienkārši neizdodas novilkt līdz galam tavu failu? Tad viņš paliek bez pakalpojuma. Manuprāt drošāk ir piedāvāt viņam lejupielādi teiksim 24h laikā kopš pasūtījuma veikšanas. Un arī pēc 24h labāk kodu būtu atzīmēt kā izlietotu, nevis izdzēst.

Link to comment
Share on other sites

Es tavā vietā kodu no datubāzes tā uz sitiena nedzēstu - ja nu gadījumā cilvēkam gadās kāda ķibele ar tīklu vai vienkārši neizdodas novilkt līdz galam tavu failu? Tad viņš paliek bez pakalpojuma. Manuprāt drošāk ir piedāvāt viņam lejupielādi teiksim 24h laikā kopš pasūtījuma veikšanas. Un arī pēc 24h labāk kodu būtu atzīmēt kā izlietotu, nevis izdzēst.

 

Jā es ari par to iedomājos.

Pieņemsim atstāt viņu aktīvu uz kaut kādu laiku, tad atkal vinju varēs izmantot kāds cits, kam tas kods būs pieejams, vismaz manā gadījumā tā sanāk...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...